WebHostingHub FTP ceļvedis

Failu pārsūtīšanas protokols jeb FTP ir daudzu tīmekļa dizaineru vēlamā metode, augšupielādējot, lejupielādējot failus no sava mitināšanas konta un pārvaldot jūsu vietni.


Kādi ir FTP pamati?

 •  FTP resursdators – tā ir jūsu failu krātuve
 •  Atgādinājums: ja jūsu Web Hosting Hub domēns tika norādīts uz viņu vārdu serveriem, tam vajadzētu būt jūsu FTP resursdatoram.
 •  FTP lietotājvārds – to veido jūsu cPanel lietotājvārds vai jebkurš cits lietotājvārds no cita konta
 • FTP parole – tā var būt īpaša parole, kas paredzēta tikai jūsu FTP kontam, vai cPanel parole, ja jūsu FTP parole vēl nav apstrādāta..

Ir arī alternatīvi iestatījumi, un tie ir šādi:

 • Pasīvais režīms: ja rodas problēmas vai rodas problēmas ar savienojumu, izmantojot FTP, iespējojiet pasīvo režīmu. Šis ir ar drošību saistīts iestatījums, un, ja atrodaties aiz ugunsmūra, iespējams, tas būs jāizmanto.
 • Ports: FTP trafikai ir noklusējuma ports. Lielākajā daļā FTP programmu noklusējuma iestatījums ir 21. ports, un jums tas nav jānorāda. Jebkurā gadījumā jums tiek prasīts ievadīt porta numuru, ievadiet 21.
 • Kā var savienot viņa vietni ar FTP??
 • FTP programmatūra – piemēri ir FileZilla, iWeb, SmartFTP un Dreamweaver
 • FTP klienti – piemēri ir FTPclient un CuteFTP

Kur nonāk augšupielādēts fails??

Kad esat saņēmis failu pārsūtīšanas protokolu, esat gatavs augšupielādēt savu vietni un visus savus failus. Bet kur atrodas jūsu augšupielādētie faili??

 • Uz galveno domēnu – ja jums ir tikai viens domēns, faili tiks pārvietoti vai augšupielādēti tieši dokumenta galvenajā domēnā. Nepieciešama dokumenta sakne, tāpēc visiem domēniem tāda būs. Bet, ja jums ir vairāki domēni, faili tiks augšupielādēti noklusējuma galvenajā domēnā. Pirmais augšupielādētais attēls būs jūsu vietņu rādītāju lapa, kas aizstās WebHostingHub noklusējuma attēlu “Sveiks tur”.
 • Papildinājumu un apakšdomēniem – kad būs tikko pievienoti domēni, šim domēnam tiks automātiski izveidotas mapes. Šo jauno domēnu mapju nosaukumi būs tieši tādi paši kā pēdējā domēna nosaukumi. Tomēr jums ir atļauts mainīt mapes nosaukumu, lai atvieglotu, ērtāku un sakārtotāku failu augšupielādi.

FTP konta veidošanas darbības

Lai izveidotu savu failu pārsūtīšanas protokola kontu, ir jāveic tikai trīs vienkāršas darbības:

 • Vispirms piesakieties cPanel, pēc tam dodieties uz “Faili” un noklikšķiniet uz “FTP konti”..
 • Nākamais: pēc tam jūs tiksit saistīts ar savu FTP kontu. Pārejiet uz opciju “Katalogs” un pēc tam ierakstiet vienu slīpsvītra uz priekšu, lai kādam nodrošinātu pilnīgu piekļuvi jūsu FTP kontam. Bet, ja jūs vēlaties piešķirt piekļuvi tikai noteiktiem failiem vai domēniem, izmantojiet direktoriju “public_html”.
 • Pēdējais: noklikšķiniet uz Izveidot FTP kontu.

Kad esat jau izveidojis savu FTP kontu un esat to pabeidzis, augšupielādētie faili vispirms tiks cauri dokumentu indeksam kā dokumenta sakne, kas saņem augšupielādētos failus. Lai varētu iespējot failu ielādi dažādās vietnēs, direktoriju indekss ir jāmaina vai jāpārmaina uz noklusējuma iestatījumu.

FTP piekļuves piešķiršana citiem lietotājiem

Jums var būt nepieciešams dalīties ar savu FTP kontu vai piešķirt citiem lietotājiem piekļuvi tam. Piemēram, jums ir vietnes dizainers, kuram nepieciešama FTP piekļuve, lai augšupielādētu failus vai jūsu kontu, vai klients, kuram, iespējams, nepieciešama FTP piekļuve, lai augšupielādētu lielus dokumentus vai datus. Tomēr nav ieteicams un nekad nav prātīgi dot savam cPanel lietotājvārdu un paroli, jo, to darot, viņiem tiks nodrošināta pilnīga piekļuve jūsu FTP kontam, ļaujot viņiem to pārbaudīt Web Hosting Hub un izlikties, it kā viņš vai viņa būtu konta īpašnieks. . Tā vietā jūs varat izveidot citu FTP kontu, kuram ir piekļuve tikai mapei, kuru norādījis klients vai tīmekļa dizainers.
Papildu FTP kontu izveidošana ir lieliska ideja, jo tā ir noderīga jūsu konta drošībā. Izmantojot šo nesen pievienoto FTP kontu, klienti vai citi lietotāji var piekļūt tikai noteiktām vai pieprasītām mapēm, neriskējot ar citiem svarīgiem failiem un dokumentiem vai pat visu jūsu galveno FTP kontu. Piemēram, jūs varētu vēlēties piešķirt savam tīmekļa dizainerim piekļuvi public_html (kur atrodas vai tiek glabāti visi jūsu vietnes faili), tomēr nevēlaties, lai viņš vai viņa pilnībā piekļūtu visam jūsu kontam vai vietnei. Jūsu klienti var kļūdaini izdzēst svarīgus dokumentus vai arī viņi var atrast privātus konfigurācijas failus, kurus viņiem nevajadzētu. Tā vietā jūs varat dot citiem lietotājiem CompanyX piekļuvi jūsu public_html / CompanyX, kur viņi var augšupielādēt savus failus un dokumentus, nepiekļūstot jūsu kontam un novēršot jūsu esošās vietnes bojājumus..
Varat arī apskatīt, veikt modifikācijas vai pat izdzēst visus jau izveidotos FTP kontus. Tas ir noderīgi, ja vairs neatceraties lietotājvārdu, ir jāmaina parole vai jādzēš FTP konts, ja tas vairs nav vajadzīgs.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map