Joomla vietnes apmācība


joomla apmācība


Ja apsverat iespēju izmantot Joomla, lai izveidotu savu klātbūtni tīmeklī, esat nonācis pareizajā vietā. Turpmāk jūs uzzināsit visu, kas jums jāzina, lai sāktu.

Šī soli pa solim apmācība parādīs, kā instalēt programmatūru uz servera, un sniegs pārskatu par pamata funkcionalitāti. Noslēgumā mēs vēlamies, lai jūs justos spējīgs pats sākt pētīt un veidot savu sapņu vietni Joomla.

Lai gan Joomla ir sarežģītāka nekā WordPress, tā ir daudz draudzīgāka iesācējiem nekā Drupal (faktiski šeit varat atrast trīs salīdzinājumu). Tātad, ja jūs sekojat apmācībai, jums vajadzētu izveidot savu vietni un darboties 3 stundu laikā vai mazāk.

Kā izveidot Joomla vietni (satura rādītājs):

 1. Reģistrējiet domēna vārdu un atrodiet tīmekļa mitināšanas pakalpojumu
 2. Instalējiet un iestatiet Joomla
 3. Iepazīstiet Joomla pamatus
 4. Atlasiet savas vietnes veidni
 5. Instalējiet savu Joomla veidni
 6. Pielāgojiet dizainu
 7. Izmantojiet Joomla moduļus
 8. Piešķiriet moduļus pozīcijām
 9. Izveidojiet jaunas lapas
 10. Piešķiriet lapas Joomla navigācijas izvēlnei
 11. Pievienojiet emuāra sadaļu
 12. Instalējiet paplašinājumus

Kopējais vietnes izveidošanas laiks, izmantojot Drupal: ~ 2-3 stundas
Zināšanu līmenis: Iesācējs / vidējs

1. Reģistrējiet domēna vārdu un atrodiet tīmekļa mitināšanas pakalpojumu

Ja jums jau ir domēna vārds un tīmekļa mitināšana, pārejiet pie 2. darbības.

Lai varētu sākt veidot savu Joomla vietni, jums būs nepieciešams domēna vārds un tīmekļa mitināšana.

Ja jūs pat nezināt, kur sākt šo tēmu, izlasiet mūsu ziņu par domēna nosaukuma izvēli. Ja jums vienkārši ir nepieciešama atsvaidzināšana, izvēlieties vietnes domēnu, kas ir vienkāršs, lai to būtu viegli atcerēties.

Papildus domēna nosaukumam jums būs nepieciešams arī tīmekļa mitināšanas pakalpojums.

Pilnīga izpaušana: WebsiteSetup nopelna komisiju, ja jūs pērkat Bluehost, izmantojot mūsu novirzīšanas saites šajā rokasgrāmatā. Tas mums palīdz visu atjaunināt. Paldies Tev par atbalstu.

No Bluehost varat iegūt gan domēna vārdu, gan tīmekļa mitināšanu (viņi arī pirmo gadu piedāvā bezmaksas domēnu).

Joomla hostings

Viņiem ir ātra Joomla instalēšana, tāpēc jums nevajadzēs tērēt laiku, lai to manuāli lejupielādētu, augšupielādētu un instalētu, izmantojot FTP.

Ja jūs nolemjat izmantot citu tīmekļa mitinātāju, pārliecinieties, vai tas atbilst Joomla sistēmas prasībām, kuras varat atrast šeit.

2. Instalējiet un iestatiet Joomla

Ir divi Joomla instalēšanas un iestatīšanas veidi.

Joomla instalēšana, izmantojot Bluehost ātro instalēšanu (soli pa solim)

Joomla manuāla instalēšana jebkurā tīmekļa resursdatorā (soli pa solim)

3. Iepazīstiet Joomla pamatus

Nākamais solis, kā iemācīties izveidot vietni ar Joomla, ir jūsu gultņu iegūšana. Mēs izmantosim daudzas no izvēlnēm, kuras jūs varat redzēt tālāk esošajā vadības panelī, taču tas palīdz, lai sāktu, ar skatu no putna lidojuma..

Acīmredzot jūs varat atbrīvoties no diviem zilajiem lodziņiem, izvēloties vai atsakoties no Joomla, lai savāktu statistikas datus un pēc tam nolasītu (un paslēptu) ziņojumus pēc instalēšanas..

Kreisajā pusē atrodami saīsnes uz bieži izmantotajām administratora apgabala daļām, piemēram, jaunu rakstu izveidošana, izvēlnes struktūras maiņa vai paplašinājumu instalēšana. Labajā pusē ir svarīga informācija par jūsu vietnes stāvokli.

Tomēr vissvarīgākā daļa ir uzdevumjosla augšpusē. Šeit atrodamas tās pašas iespējas kā vadības panelī un pēc tam dažas. Tas ir tas, ko satur dažādas izvēlnes:

Pirmoreiz uz Joomla vadības paneļa

 • Sistēma – Piekļuve vadības panelim, vietnes iestatījumi, neapstiprināti vai bloķēti satura vienumi, iespēja notīrīt kešatmiņu un skatīt sistēmas informāciju (vietni, serveri un vidi).
 • Lietotāji – Pārvaldiet lietotājus, lietotāju grupas un piekļuves līmeņus, pievienojiet piezīmes par lietotājiem, apstrādājiet ar privātumu saistītus pieprasījumus, skatiet lietotāju žurnālus un masveidā sūtīt e-pastu visiem jūsu vietnē.
 • Izvēlnes – Kā norāda nosaukums, tas satur visas iespējas par izvēlņu izveidi un pārvaldību.
 • Saturs – Pievienojiet rakstus un taksonomijas, piešķiriet piedāvātajam saturam un pārvaldiet savas vietnes multivides failus.
 • Komponenti – Izveidojiet un pārvaldiet vietņu reklāmkarogus, kontaktpersonas, vietņu atjauninājumus, privātās ziņas, daudzvalodu asociācijas un ziņu plūsmas. Tas arī nodrošina piekļuvi ziņojumiem pēc instalēšanas (mēs tos jau apskatījām), ļauj iestatīt novirzīšanu (lai gan tam ir nepieciešams spraudnis), skatīt vietnes meklēšanas nosacījumus, izmantot viedo meklēšanu (atkal tas ir nepieciešams spraudnis) un pārvaldīt tagi.
 • Paplašinājumi – Ļauj instalēt, atjaunināt, pārvaldīt, konfigurēt, atrast un novērst paplašinājumus. Šajā izvēlnē varat arī redzēt savas datu bāzes stāvokli un atjaunināt vietni.
 • Palīdzība – Tieša piekļuve svarīgām palīdzības tēmām oficiālā dokumentācija.

Vai viss līdz šim ir skaidrs? Tad pāriesim tālāk.

4. Atlasiet savas vietnes veidni

Tāpat kā citas šajā vietnē piedāvātās satura pārvaldības sistēmas, Joomla piedāvā iespēju mainīt vietnes dizainu bez kodēšanas. Šeit tiek saukti rīki, kas to dara Veidnes. Visa jūsu vietnes izskats, darbība un jūtas ir pilnībā atkarīgas no tām. Tāpēc, novērtējot lēmumu, nenovērtējiet to par zemu!

Ir pieejamas bezmaksas un maksas (maksas) Joomla veidnes. Tomēr atrast to var būt sarežģīti. Diemžēl CMS tam nav centrālā direktorija. Tāpēc, lai tos atrastu, jums ir jāapmeklē veikali. Daudzi no tiem, kas pārdod augstākās klases tēmas, piedāvā arī bezmaksas versijas, kuras varat izmēģināt. Šeit ir dažas vietas, kur sākt:

Protams, ir dažas pamatīpašības, kurām jums jāpievērš uzmanība, izvēloties motīvu. Pirmkārt, acīmredzot ir jūsu paša gaume. Tomēr jāņem vērā arī šādi jautājumi:

 • Atbalsts – Tas ir lieliski, ka ir iekļauts tehniskais atbalsts, jo šie cilvēki var novērst visas problēmas.
 • Atjauninājumi – Joomla pastāvīgi atjaunina viņu sistēmu. Pārliecinieties, ka jūsu veidņu piegādātājs arī bieži atjaunina veidnes, lai pārliecinātos, ka tās darbosies ar jaunākajiem izlaidumiem.
 • Dokumentācija – Laiku pa laikam jums būs jāpārbauda dažas funkcijas, lai uzzinātu, kā tās darbojas. Pārliecinieties, ka ir vieta, kur to var izdarīt.
 • Atsaucība un dažādu pārlūku savietojamība – Tas nozīmē, ka jūsu veidnei vajadzētu izskatīties lieliski katrā pārlūkprogrammā, kā arī jebkurā mobilajā ierīcē.
 • Pielāgojamība – pārbaudiet, kuras veidnes funkcijas pats varat pielāgot. Piemēram, meklējiet veidnes, kurās ir daudz moduļu pozīciju (vairāk par to drīz).

5. Instalējiet savu Joomla veidni

Principā veidnes instalēšana Joomla ir diezgan vienkārša. Kad esat izdarījis izvēli, parasti to iegūstat zip faila veidā. To jūs varat vienkārši augšupielādēt zem Paplašinājumi> Install.

augšupielādēt Joomla paplašinājumus

Vai nu velciet un nometiet to laukā vai noklikšķiniet uz Vai pārlūkot failu pogu, lai atrastu to cietajā diskā. Izvēlieties to, un Joomla pārējo vajadzētu darīt pats. Varat arī instalēt veidni, izmantojot tās URL, ja zināt, kur atrodas pakotne.

Pēc tam jums joprojām jāaktivizē veidne, un jūs to darāt zem Paplašinājumi> Template> Styles. Šeit noklikšķiniet uz zvaigznes ikonas labajā pusē no veidnes nosaukuma, lai padarītu to par noklusējuma iestatījumu visai vietnei.

iestatīt Joomla veidni kā noklusējumu

Ņemiet vērā: lejupielādējot veidni, iespējams, iegūsit papildu failus, piemēram, Ātrs sākums, iestatījumi, un pagarinājums. Pirmais ir pilna Joomla versija, ieskaitot veidni. Tādā veidā jūsu jaunais dizains jau ir gatavs lietošanai, kad jūsu vietne ir iestatīta, bieži iekļaujot demonstrācijas saturu. Pēdējā var būt jēga iekļaut, tāpēc viss ir iestatīts tāpat kā demonstrācijā, un viss, kas jums jādara, ir satura apmaiņa. Pārējie divi faili attiecas uz lietām, kuras jūs, iespējams, esat redzējis veidnes demonstrācijas vietnē, piemēram, slīdņus utt.

6. Pielāgojiet dizainu

Veidojot vietni ar Joomla, viens no galvenajiem mērķiem ir izveidot vēlamo dizainu. Lai to izdarītu, lielākajai daļai veidņu ir vismaz dažas pielāgošanas iespējas, un tām varat piekļūt, sarakstā noklikšķinot uz veidnes nosaukuma..

Joomla veidnes pielāgošanas iespējas

Šeit jūs varat pielāgot lietas, piemēram, krāsas, fontus, logotipus, izmērus un daudz ko citu. Dažām veidnēm ir arī sava iestatījumu lapa, kurā tās ļauj daudz vairāk kontrolēt un reāllaikā priekšskatīt izmaiņas. Abos gadījumos neaizmirstiet izpētīt, ko jūsu veidne piedāvā, un saglabāt visas jūsu veiktās izmaiņas!

7. Izmantojiet Joomla moduļus

Patlaban, pat ja tā izskatās labāk, jūsu vietne joprojām ir diezgan tukša. Laiks to mainīt. Turpmāk mēs pārdomāsim, kā Joomla izveidot saturu.

Diemžēl mums jāsāk ar vienu no sarežģītākajām tēmām, kas ir moduļi. Šīs ir nelielas satura vienības, kuras var parādīties daudzās lapas vietās. Tie darbojas kā celtniecības bloki, no kuriem jūs varat izveidot dažādus dizainus. Tomēr to lietošana nedaudz pierod. Izmēģināsim to mājaslapā.

Lai izveidotu lapu no jauna, vislabāk ir sākt, iespējot moduļa pozīciju priekšskatīšanas režīmu. Tādā veidā jūs varat redzēt, kur tieši jūsu lapā varat pievienot moduļus un pozīciju nosaukumus.

Joomla moduļa pozīcijas priekšskatījums

Lai redzētu kaut ko līdzīgu iepriekš minētajam, dodieties uz Sistēma> Globālā konfigurācija> Veidnes.

iespējot Joomla moduļa pozīcijas priekšskatījumu

Šeit, iestatiet Priekšskatīt moduļa pozīcijas uz Iespējots, saglabājiet un aizveriet. Pēc tam dodieties atpakaļ uz savu veidņu sarakstu un noklikšķiniet uz pogas Priekšskatījums poga (acs ikona). Pēc tam tiks parādītas visas pieejamās moduļa pozīcijas, kā parādīts iepriekš.

Īsa piezīme: neaizmirstiet izslēgt priekšskatījumu, kad esat pabeidzis moduļu piešķiršanu.

8. Piešķiriet moduļus pozīcijām

Labi, tagad, kad jūs zināt, kur var nokļūt jūsu moduļi, kā jūs tos iedalāt šajās pozīcijās? Tas viss notiek zem Paplašinājumi> Modules.

Joomla moduļu saraksts

Šeit jūs varat redzēt visus, kas pašlaik darbojas jūsu vietnē, kā arī pozīcijas, lapas, lietotājus un valodas, kurām viņi ir piešķirti. Tomēr neuztraucieties, šīs nav vienīgās pieejamās iespējas. Zem Jauns augšējā kreisajā stūrī atrodat daudz citu bloku, kurus varat izmantot savā vietnē.

joomla papildu moduļi

Pieņemsim, ka mājas lapā vēlējāties iekļaut tekstu par jums un jūsu vietni. Pirmais, ko jūs varētu darīt, ir pārbaudīt, kur lapā tas nokļūs. Šajā gadījumā tas tā ir 2. pozīcija. Pēc tam jūs pārietu uz moduļu izvēlni, izveidotu jaunu un izvēlētos Pielāgots kā tips. Tas ļauj jums izveidot savu satura bloku, izmantojot WYSIWYG (tas, ko redzat, tas, ko saņemat) redaktoru.

izveidot pielāgotu Joomla moduli

Tas ir vienkārši satura izveidošanas un formatēšanas redaktors, kas ļauj jums apskatīt paveikto. Diemžēl visu šī ekrāna opciju izpēte prasīs pārāk ilgu laiku. Tomēr, ja kādreiz esat lietojis vārdu procesoru, visam vajadzētu izskatīties ļoti pazīstamam. Turklāt varat novietot kursoru virs jebkuras ikonas, lai iegūtu aprakstu par to, ko tā dara. Tādā veidā jums vajadzētu būt iespējai ātri izdomāt, kā rakstīt un formatēt tekstu, ievietot virsrakstus, attēlus un citus multivides elementus un visu citu, ko tas var piedāvāt.

joomla pielāgotais modulis ar saturu

Kad esat pabeidzis, pārliecinieties, ka saglabājot, Statuss labajā pusē ir iestatīts uz Publicēts un ka jūs izvēlējāties pareizo veidnes atrašanās vietu Pozīcija (pievērsiet uzmanību tam, ka esat izvēlējies aktīvo tēmu!). Pēc tam dodieties uz Izvēlnes piešķiršana (cilne zem nosaukuma) un izmantojiet nolaižamo izvēlni, lai izvēlētos lapas, kurās vēlaties parādīt šo moduli. Šajā gadījumā tā ir Tikai atlasītajās lapās un tad Mājas.

joomla moduļa izvēlnes piešķiršana

Saglabājiet un jums tas būtu jāredz savā mājas lapā (un tikai tur).

izveidot vietni ar Joomla pielāgoto moduli mājaslapā

Jūs varat izmantot šo pašu metodi, lai ievietotu citas lietas lapās, piemēram, emuāru ierakstos (vairāk par to zemāk), reklāmkarogos, izvēlnēs, attēlos un iframe. Turklāt, izmantojot paplašinājumus, varat arī pievienot jaunus moduļus (vairāk par to, kas norādīts zemāk).

9. Izveidojiet jaunas lapas

Tagad kaut kas vienkāršāks: lapas. Veidojot vietni ar Joomla, jūs, iespējams, izveidosit vairākus no tiem. Tomēr, tiklīdz esat apguvis iepriekšminēto, šai daļai vajadzētu būt daudz vienkāršākai.

Pirmais, kas jāapgūst par Joomla lapām, ir tas, ka jūs tās izveidojat vienā vietā un liekat tām parādīties citā. Šī ir vispārēja lieta, kas jāpatur prātā, ka viss, ko jūs izveidojat Joomla, netiks automātiski parādīts jūsu vietnē.

Joomlā lapas vienkārši sauc raksti. Sākumā tas var nedaudz mulsināt, kad nāk no emuāru veidošanas fona, bet neļaujiet tam aizkavēties. Rakstus varat izveidot, izmantojot Saturs> Raksti> Pievienot jaunu rakstu. Alternatīvi izmantojiet īsceļu uz vadības paneļa. Abas jūs nokļūs līdz ļoti līdzīgam rediģēšanas ekrānam, kuru izmantojāt iepriekš.

joomla izveidot jaunu rakstu

Izveidojiet un formatējiet saturu tāpat kā iepriekš. Kad esat pabeidzis, zem Pseidonīms jūs varat noteikt pastāvīgo saiti (kas nozīmē lapas URL). Bieži vien ir jēga šeit ievietot atslēgvārdu, nevis izmantot to pašu virsrakstu kā rakstam. Zem Statuss pārliecinieties, vai tas ir iestatīts uz Publicēt pirms saglabāšanas.

Lai apmeklētāji varētu piekļūt jūsu jaunajai lapai, ir pienācis laiks to piešķirt izvēlnei. To var izdarīt šādi: Zem Izvēlnes, atrodiet vienu ar tai piešķirto mājas ikonu. Tas ir jūsu šobrīd aktīvais.

joomla izvēlnes izvēlne

Lai tai piešķirtu jaunu saiti, virziet kursoru virs tā un izvēlieties Pievienot jaunu izvēlnes vienumu. To darot, jūs nokļūsit zemāk redzamajā ekrānā.

joomla izveidot jaunu izvēlnes vienumu

Zem Izvēlnes vienības tips, atlasīt Raksts> Vienots raksts. Tad zem Atlasiet rakstu, jūs varat izvēlēties esošu saturu jūsu vietnē, izmantojot Izvēlieties un pēc tam noklikšķinot uz tā nosaukuma, kuru vēlaties piešķirt.

piešķirt izvēlnei Joomla lapu

Tagad jums tikai jāievada a Izvēlnes nosaukums (kas ir teksts, kas parādīsies izvēlnē) un pārliecinieties, vai labajā pusē ir atlasīta izvēlne, kurai to piešķirt. Tagad saglabājot un aizverot, varat izmantot ikonu kreisajā pusē, lai vilktu izvēlnes vienumus apkārt un mainītu to secību.

joomla mainīt izvēlnes vienumu secību

Kad esat apmierināts un dodieties atpakaļ uz savu vietni, tagad vajadzētu parādīties jaunajam vienumam.

jauns izvēlnes elements lapā

11. Pievienojiet emuāra sadaļu

Tomēr jūs varat ne tikai izveidot lapas, bet arī Joomla ir iespējams publicēt emuāra ziņas. Būtībā tas darbojas tikai tādā pašā veidā, ka jūs bloga ierakstus piešķirsit kategorijai. Lai to izdarītu, tas vispirms ir jāizveido.

To var izdarīt sadaļā Saturs> Kategorijas> Pievienot jaunu kategoriju. Tas aizved pie tā paša redaktora kā iepriekš. Šajā gadījumā vārds ir jāievada tikai augšpusē (piemēram,. Emuārs) pēc tam saglabājiet un aizveriet.

Pēc tam kategoriju savai izvēlnei var piešķirt tāpat kā iepriekš ar lapu. Tikai šoreiz zem Izvēlnes vienības tips, izvēlēties Raksti> Kategoriju emuārs.

izveidot Joomla kategorijas emuāru

Kad esat to izdarījis, noteikti atlasiet Emuārs kategorija zem Izvēlieties kategoriju. Pēc tam pārliecinieties, vai tas ir iedalīts labajā izvēlnē, un piešķiriet tam jēgas izvēlnes nosaukumam. Saglabājiet un aizveriet, lai to iegūtu savā vietnē. Turpmāk jebkurš raksts, kuru jūs piešķirat savam Emuārs kategorija tiks parādīta emuāra ziņas veidā zem šī izvēlnes elementa.

12. Instalējiet paplašinājumus

Pēdējais, par ko mēs vēlamies runāt, ir paplašinājumi. Ar viņu palīdzību jūs varat ienest savā vietnē jaunas funkcijas un funkcionalitāti. Jūs tos atrodat oficiālais Joomla paplašinājumu katalogs.

Joomla paplašinājumu direktorijā

Vienkārši ievadiet meklēšanas vienumu, izmantojiet zemāk esošās kategorijas vai izvērsto meklēšanu, lai atrastu meklēto. Tomēr ar gandrīz 8000 pieejamo paplašinājumu var būt grūti izdarīt izvēli. Šī iemesla dēļ var būt laba ideja sākt strādāt ar šādiem rakstiem:

Kad esat zinājis, ko instalēt savā vietnē, jums ir vairāki veidi, kā to izdarīt. Jūs tos visus atrodat zem Paplašinājumi> Install. Kad esat tur pirmo reizi, augšpusē atrodama opcija iestatīt instalēt no tīmekļa opcija. Kad jūs to darāt, tas dod piekļuvi visam Joomla paplašinājumu direktorijā tieši no jūsu aizmugures.

instalējiet Joomla paplašinājumu no aizmugures

Noklikšķiniet uz jebkura paplašinājuma un pēc tam noklikšķiniet uz Uzstādīt pogu (divreiz), lai automātiski ielādētu to savā vietnē. Ja tas kāda iemesla dēļ nedarbojas, varat vienkārši lejupielādēt paplašinājumu vai nokopēt URL, kur tas atrodas. Pēc tam jūs varat izmantot Augšupielādēt pakotnes failu un Instalēt no URL cilnes, lai to iegūtu savā vietnē.

Ņemiet vērā, ka jums, iespējams, joprojām būs jāaktivizē daļas paplašinājumā Paplašinājumi> Pārvaldīt.

pārvaldīt Joomla paplašinājumus

No šejienes jūs varat arī deaktivizēt un atinstalēt paplašinājumu, kas jums vairs nav nepieciešams. Diemžēl tas ir nedaudz mulsinoši un pārpildīti, tāpēc jums, iespējams, nāksies meklēt paplašinājumu pēc nosaukuma.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map