20 a viac žien vo WordPress, ktoré by ste mali sledovať

20 a viac žien vo WordPress, ktoré by ste mali sledovať

Keď môj príspevok vybral desať osobností v programe WordPress, ktoré by ste mali sledovať, dostal som niekoľko pripomienok a e-mailov s otázkou, prečo v zozname neboli žiadne ženy..


Neexistoval žiadny vedomý dôvod, prečo som nie zahŕňajú všetky ženy, ale bol by som prvý, kto priznal, že to bolo z mojej strany zlé. Vo svete WordPress je veľa žien, ktoré si zaslúžia zmienku. S ohľadom na to som sa rozhodol vypracovať sledovanie môjho príspevku „desiatich osobností“ a predstaviť vám menej ako 11 žien v programe WordPress, ktoré by ste mali sledovať. Užite si to!

Sarah Gooding (@PollyPlummer)

Sarah GoodingováSarah bola jednou z prvých ľudia Stretol som sa v komunite WordPress, natož prvá žena. Pracovali sme spolu na WPMU.org čo bol môj prvý online koncert na písanie.

V tom čase bola Sarah na blogu hrdo prezentovaná ako ocenená spisovateľka, a to z dobrého dôvodu. O službe WordPress píše dlhšie, ako ju používali mnohí z nás. Nielen to, že je partnerom spoločnosti Untame, butiková digitálna marketingová spoločnosť špecializujúca sa na systémy na správu obsahu s otvoreným zdrojovým kódom a architektúru sociálnych sietí (na pôžičku priamo od spoločnosti jej stránku profilu WPMU.org.

Siobhan McKeown (@SiobhanPMcKeown)

Siobhan McKeownNa Sarahových pätách tesne sledoval Siobhan – ďalší môj starý člen tímu na WPMU.org. Keď som prvýkrát začal písať pre web, bol som v úcte nad úspechom len jedného článku, ktorý napísal Siobhan: Prečo by ste nikdy nemali hľadať témy zadarmo WordPress. Mimochodom, správa obsiahnutá v tomto príspevku je dnes rovnako dôležitá ako kedykoľvek predtým.

Siobhan sa odvtedy presťahoval z WPMU.org, ale stále pracuje s WordPress a samozrejme sa zúčastňuje WordCamps.

Helen Hou-Sandí (@HelenHouSandi)

Helen Hou-SandiZoznámte sa s Helen Hou-Sandim, samotnou definíciou multitaskera. Cez deň pracuje u špecialistov na implementáciu WordPress 10up ako riaditeľka používateľského rozhrania, ale jej účasť v programe WordPress ide ešte ďalej. Bola zapojená do nedávneho vývojového cyklu 3,6 ako hosťujúca komisárka a vedúca funkcie pre používateľské rozhranie poštových formátov a pravidelne pomáha s Trac letenky. Okrem toho napísala niekoľko doplnkov.

Nie je prekvapením, že si Helen udržuje aj svoju blog, kde nedávno priznala svoju lásku (a nenávisť!) k obľúbenému systému na správu obsahu na svete:

Milujem WordPress. Vyvíjam ich pomocou pre svoju prácu a pre svoje vlastné projekty, píšem (občas), používam ho a navrhujem ho ako nástroj pre webové stránky s obsahom. Nenávidím to. Keby som si myslel, že WordPress je dokonalý presne tak, ako je, nepracoval by som na jadre.

Mimo komunity je Helen talentovaným klaviristom, ktorý vystupuje na mnohých podujatiach v oblasti New Yorku.

Jen Mylo (@JenMylo)

Jen MyloJen Mylo je jednou z najznámejších žien na zozname, čiastočne pre jej prácu v UX Automattic, ale v poslednom čase za to, že prevzala úlohu podpory väčšieho počtu žien a rozmanitosti v komunite WordPress.

„Keď ma Matt presvedčil, aby som sa zamestnal v Automatic, jedna z vecí, ktoré ma zaujali, bolo, že povedal, že môžem pracovať na programoch, ktoré privedú ženy a dievčatá do komunity WordPress, najmä okolo programovania,“ hovorí Mylo.

Začala sériu workshopov zameraných iba na ženy, ale nie vždy verí, že pozitívna diskriminácia je cesta vpred, o čom svedčia aj komentáre na jej blogu o novom doktorovi Who:

Negatívny, horký odpor od aktivistov diverzity (a neaktivistov, ktorí väčšinou len robia veci), keď bolo oznámené, že Peter Capaldi – 50-niečo britský biely chlap, bude hrať rolu, bol dosť sucky. Nie sme oprávnení určovať tvorivé rozhodnutia umelcov na základe našich vlastných sociálno-politických programov. Sú to umelci z nejakého dôvodu … majú nápady, ktoré chcú vyjadriť.

Tammie Lister (@Karmatosed)

Tammie Lister

Postupom času stále viac ľudí experimentuje s doplnkami pre komunitu, ako sú BuddyPress. Tammie Lister (ďalší absolvent WPMU.org) je známy ako špecialista BuddyPress. Jej mantra je „dizajn pre ľudí“ s osobitným zameraním na poskytovanie logických trás prostredníctvom webových stránok. Zameranie sa na skúsenosti používateľov robí z Tammie populárny rečník na WordCamps, vrátane vypredaného BuddyCamp v Miami.

„Som pevne presvedčený, že robím veci, ktoré máte radi, a ukazuje to. Som nadšený z komunít, obsahu a používateľov. Mierne som posadnutý návratom ľudských zdrojov na webové stránky a vytváraním emocionálnych a osobných digitálnych zážitkov. Neverím v to, že sa zmestí do všetkých rozmerov “, hovorí.

Začiatkom tohto roka uviedla na trh Buddy Design Labs, blog, ktorý skúma, čo sa dá urobiť s používateľským rozhraním BuddyPress, ako napríklad informačný panel štatistík a časová os toku aktivít. Mali by ste si to uložiť ako záložku, ak máte najmenší záujem o to, čo sa dá urobiť s BuddyPress.

Lisa Sabin-Wilson (@LisaSabinWilson)

Lisa Sabin WilsonObyvateľka Wisconsinu Lisa Sabin-Wilson je plagátová dievčina pre slobodný sen. Svoju 10-ročnú kariéru opustila ako registrovaná sestra, aby začala podnikať v oblasti webdizajnu a vývoja. O osem rokov neskôr prijala dohodu o fúzii WebDevStudios, kde je teraz spolumajiteľkou a partnerom.

Po ceste bola Lisa podpísaná spoločnosťou Wiley Publishing ako autor prvého vydania časopisu WordPress pre figuríny, a ďalších päť vydaní. Kniha bola obrovským úspechom a prinútila ju písať BuddyPress For Dummies, WordPress Všetko v jednom pre figuríny a WordPress Web Design pre figuríny.

Pozná svoju cestu okolo Multisite a minulý rok prehovorila na tému WordCamp Las Vegas. Bol to populárny prejav, najmä v prvých 30 sekundách. Ak chcete zistiť prečo, pozrite si video na svojom blogu.

Mika Ariela Epstein (@Ipstenu)

IpstenuMika Ariela Epstein, známejšia ako Ipstenu, je nepoctivým podporným hráčom. Pracuje pre DreamHost ako špecialistka na podporu WordPress, ale rovnako ako mnoho iných ľudí zapojených do komunity, jej práca presahuje jej dennú prácu. Je pravidelnou riešiteľkou problémov WordPress.org fóra, a je tiež šikovný pri vývoji doplnkov.

Jej osobitnou oblasťou záujmu je Multisite, téma, na ktorom napísala dve elektronické knihy.

Mika je pravidelnou rečníčkou na WordCamps. Osobitne dôležitá je jej prezentácia v Portlande, kde spojila svoju lásku k podpore WordPressu a svoju očividnú lásku k hraniu rolí v „Rolling Your WordPress Support Character“. Môžeš pozri jej snímky tu.

Suzette Franck (@suzette_franck)

Suzette Franck

Suzette pracuje na webhostingových špecialistoch Media Temple, kde vychováva a obhajuje WordPress. Hranica medzi jej pracovným časom a voľným časom je však nejasná, pretože sa zúčastňuje úžasného počtu stretnutí WordPress a WordCamps..

jej blog je skvelým miestom na vyskúšanie všetkého, do čoho je zapojená, ale tiež na získanie prehľadu o tom, o čom skutočne je komunita WordPress, pomocou účtov z prvej ruky od Suzette o udalosti, ktorej sa zúčastňuje. V neposlednom rade je tiež pravidelným hosťom na internete WPWatercooler video podcast.

Kathy Drewien (@kdrewien)

Kathy DrewienKathy Drewien je samozvaná záchrankyňa „opustených, škaredých, osirotených, rozbitých a neproduktívnych“ stránok WordPress. Zameriava sa na výučbu ľudí, ako zábavná (a zisková) WordPress môže byť. Do komunity sa už nejaký čas zapája, vrátane sedem rokov pôsobenia v organizátorskom tíme Atlanta WordCamp, mentorovania novších organizátorov WordCamp a preberania širokej škály ďalších dobrovoľníckych funkcií..

skrz jej webovú stránku, Kathy ponúka prispôsobené služby súvisiace s vývojom, vzdelávaním, školením a ďalšími. Neustále inšpiruje používateľov na WordCamps. Môžete sa tiež dozvedieť viac o nadchádzajúcich udalostiach, na ktorých sa zúčastní, prečítať si obsah z minulých udalostí a skontaktovať sa s Kathy..

Carrie Dils (@cdils)

Carrie DilsCarrie Dils je nezávislá vývojárka a konzultantka WordPress, ktorá v komunite pôsobí rôznymi spôsobmi a využíva svoje znalosti na inšpirovanie ostatných, aby investovali do budovania vlastných podnikov.. Prostredníctvom svojho blogu, ponúka cenné rady týkajúce sa nezávislých pracovníkov, programu WordPress a rôznych súvisiacich tém. Či už ste začiatočník alebo skúsený vývojár, Carrie má múdrosť podeliť sa o svoje výhody.

Okrem jej blogu a účtu Twitter existuje niekoľko spôsobov, ako môžete sledovať Carrie a učiť sa od nej. Môžete si vypočuť jej týždenný podcast, OfficeHours.FM, a pozrite sa súvisiacu elektronickú knihu. Je tiež stvorená špecializovaný kurz pre nových nezávislých, aby im pomohli začať na správnej nohe. Dôrazne odporúčame dôkladne preskúmať webovú stránku Carrie, pretože je v ponuke veľa.

Kim Doyal (@kimdoyal)

Kim DoyalKim Doyal prevádzkuje súbor s názvom zameraný na marketing obsahu a obchodnú stratégiu. Okrem iného je podcasterkou, trénerkou a všeobecným sprievodcom WordPress. Trávi čas učením iných, ako budovať a rozširovať svoje podnikanie ich alebo ako to hovorí, bez toho, aby ste „utupili váš lesk“. Jej odbornosť pochádza z dlhoročného pôsobenia vo vlastných podnikoch, práce v oblasti webdizajnu, koučingu a ďalších.

Ak vás zaujíma spoločnosť Kim, existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Môžeš pozrite sa na jej podcast, ktorá sa zameriava na pomoc pri naučení sa generovať viac potenciálnych zákazníkov a rozširovať svoje podnikanie pomocou programu WordPress. Ona tiež tvrdí aktívny blog, pokrývajúce rôzne témy súvisiace s podnikaním, WordPress, vývojom atď. Okrem toho ponúka prispôsobené služby každému, kto hľadá solídne koučovanie vo všetkých druhoch online obchodných aktivít.

Christine Rondeau (@bluelimemedia)

Christine RondeauChristine Rondeau je vývojárkou a tematikou WordPress, ktorá sa s platformou nejakým spôsobom zapája od roku 2004. Špecializuje sa na front-end rozvoj a dokonca niekoľko rokov vyučuje na WordPress. Jej podnikanie, Médiá Bluelime, sa zameriava na pomoc ľuďom pri vytváraní úžasných webových stránok, či už ide predovšetkým o tvorcov obsahu alebo grafických dizajnérov. Spája ľudí s rôznymi súbormi zručností, aby mohli spoločne pracovať na tom, aby sa ich vízie stali skutočnosťou.

Okrem Twitteru prevádzkuje Christine na svojej webovej stránke blog, ktorý stojí za prečítanie. Zdieľa cenné tipy a zdroje a píše o najnovších vývojových témach a nástrojoch. Nakoniec sa často zapájala do skupiny Kódex učenia sa v Kanade (predtým známy ako Ladies Learning Code), ktorý vyučuje technické zručnosti potrebné na naučenie sa kódovania a zameriava sa na pomoc znevýhodneným skupinám..

Sara Rosso (@rosso)

Sara RossoAko riaditeľ marketingu pre Automattic, pozná WordPress zvnútra aj zvonka. Od roku 1996 pracuje pre rôzne technologické spoločnosti, vrátane spoločností Hewlett-Packard a Ogilvy. Má rozsiahle znalosti obchodných a digitálnych marketingových stratégií. Publikuje obsah na mnohých webových a tlačených publikáciách na rôzne témy a často hovorí o technológiách, WordPress, osobnom brandingu, písaní a oveľa viac.

Je náročné zhrnúť všetky projekty, do ktorých sa Sara zapojila, v komunite WordPress a inde. Je jednou zo zakladateľov spoločnosti Večere pre dievčatá Geek, Napríklad, čo je organizácia podporujúca ženy v technickom priemysle, ktorá v čase písania tohto článku pokrýva 23 kapitol. Dokonca založila Svetový deň Nutella, ktorú v roku 2015 odovzdala spoločnosti Ferrero. Ak máte záujem učiť sa od Sary a počuť o jej mnohých dobrodružstvách, píše pravidelne o podnikaní, WordPress a ďalších témach. na svojom blogu.

Ana Segota (@Ana_Segota)

Ana SegotaAna bola vždy nadšená dizajnom, ale po trochu povzbudenia od svojho manžela sa naučila HTML / CSS a stala sa vývojárkou. V roku 2012 našla WordPress a začala na svojej vlastnej webovej stránke pripravovať kolekciu krásnych tém WordPress Anariel Design, a keď sa nepletie o témach alebo WordCampoch, zúčastňuje sa, že na svojej druhej rukoväti zdieľa báječné obrázky svojich rastlinných receptov. @easyvegkitchen.

Lisa Work (@Lisa_Work)

Lisa WorkLisa je talentovaný odborník na WordPress, ktorý nielenže pracuje s WordPress, ale tiež ho učí! Lisa prevádzkuje Buďte jasným štúdiom kde je odhodlaná umožniť každému (bez ohľadu na jeho úroveň zručností) vytvoriť si WordPress svoju vlastnú úžasnú webovú stránku. Priamo sa spája s používateľmi WordPress prostredníctvom jej kurzov a seminárov, ale tiež dáva späť komunite s balíčkami na stiahnutie a bezplatnými sprievodcami zdrojmi, aby pomohla DIYerom začať.

Tiež dôrazne odporúčame Lisin blog kde sa delí o tipy týkajúce sa budovania značky, webdizajnu, marketingu a ďalších, ktoré vám pomôžu začať podnikať a fungovať.

Claire Botherton (@abrightclearweb)

Claire BothertonováClaire je nezávislá webová vývojárka, ktorá začala s programom WordPress pracovať v roku 2012. V súčasnosti ponúka dizajn webových stránok, vylepšenia, údržbu a školenie typu one-on-one. Okrem práce s WP je však aj zástancom prístupnosti webu.

V skutočnosti sa Claire špecializuje na responzívne a # a11y priateľský web design. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o prístupnosti, webdizajne a ďalších novinkách v službe WordPress, prečítajte si blog Claire na Jasný prehľadný web.

Megan Jones (@jonesblogs)

Megan JonesMegan je milovník kávy, ktorý žije v Brightone a ktorý sa tiež dozvie veľa o WordPress. Tieto znalosti využila na to, aby sa stala talentovanou autorkou, ktorá práve tak píše pre WPExplorer (pozrite si jej prácu na našom blogu), ako aj množstvo ďalších serióznych blogov, ako sú PremiumWP, Elegant Themes, WPLift a ďalšie. Často tweuje o všetkých veciach, s ktorými WordPress pracuje

Brenda Barron (@digitalinkwell)

Brenda BarronBrenda si vytvorila meno pre Envato, Torque, WPMU a samozrejme WPExplorer (pozrite si najnovšie príspevky na našom blogu). Pravidelne zdvojnásobuje obchodné tipy (s mnohými súvisiacimi s WordPress) a zdieľa jej Digital Inkwell Digest, čo je zhrnutie alebo zaujímavé svetové správy / udalosti. Pre viac nezabudnite zamieriť na Brendin blog kde zdieľa sprievodcov na voľnej nohe, tipy pre sociálne médiá, infografiku, všeobecné obchodné poradenstvo a ďalšie.

Andrea Badgley (@andreabadgley)

Andrea BadgleyAndrea sa prvýkrát zapojila do programu WordPress blogovaním o jej každodennom živote a myšlienkach (na ktoré sa môžete stále prihlásiť) jej blog). Teraz je inžinierkou šťastia v spoločnosti Automattic, čo znamená, že trávi veľa času tým, že pomáha ostatným používať WordPress..

Andrea prednášala na rôznych WordCampoch o schopnostiach písania, naposledy na WordCamp Europe v roku 2016 o tom, ako publikovať do 10 minút denne (video z jej prezentácie si môžete pozrieť na WordPressTV). Je však tiež veľmi aktívna v oblasti zdieľania osobných údajov na Twitteri, má však dobré čítanie a samozrejme aj trochu noviniek WordPress.

Josepha Haden (@JosephaHaden)

Josepha HadenJosepha je Wrangler z komunity v Automatic, čo znamená, že pracuje s WordPress a stretáva sa po celom svete.

Prvýkrát našla WordPress už v roku 2010 prostredníctvom svojej mamy, ktorá mala serendipitous extra lístok na miestny WordCamp. Pre Josephu to bola láska na prvom stretnutí a teraz jej vášeň pre platformu preteká do jej práce, komunitného dosahu a samozrejme na sociálnych médiách..

Leslie Bernal (@agirlandhermac)

Leslie BernalLeslie miluje šteniatka, koncerty so sledovaním, slaninu a WordPress (duh!). Má BFA v oblasti grafického dizajnu, oko pre UX a rozsiahle znalosti témy Divi. V skutočnosti rozvíja detské témy Divi na Dievča a jej Mac . Šance sú, ak máte otázku o Divi alebo WordPress Leslie bude mať odpoveď. Okrem každodennej práce s programom WordPress trávi aj čas zapojením sa do programu WordCamps a zdieľaním skvelých tipov a nástrojov na Twitteri..

Chcete vidieť viac z Leslie? Nalaďte sa v utorok na Divi Chat kde Leslie a skupina ďalších profesionálov hovorí o témach WordPress.

Kto ešte?

Ženy sú všade v technológii. Pretože v medzere WordPress je toľko spôsobov, ako ich nájsť, môže byť ťažké nájsť ich a ich jedinečné hlasy. Našťastie aj naďalej pracujú na svojej mágii, takže je ťažšie prehliadať ich každý deň.

V tomto príspevku sme vám predstavili 21 úžasných žien, ktoré pracujú v rámci WordPress. Hovorili sme o tom, čo robia pre platformu a komunitu, a dáme vám vedieť, ako ich môžete sledovať online. Všetci majú neoceniteľné znalosti, odborné znalosti a poznatky, ktoré sa dajú zdieľať. Odporúčame vám ich sledovať na Twitteri a pozrieť si ich webové stránky, blogy a podcasty..

Existuje v WordPress ženský hlas, ktorý by podľa vás mal byť pridaný do tohto zoznamu? Povedzte nám všetko o svojej práci v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map