Ako uspieť ako vývojár WordPress – Rozhovor s Davidom Rashtym z CreativeMinds

Komunita WordPress je plná fantastických ľudí, ktorí robia fantastické veci – medzi nimi napríklad blogerov, dobrovoľníkov a podnikateľov. Nedávno som mal príležitosť hovoriť s jedným z tých neohrozených podnikateľov WordPress: Davidom Rashtym, zakladateľom spoločnosti CreativeMinds..


Spoločnosť CreativeMinds bola založená v roku 2008 a ponúka doplnky WordPress, rozšírenia Magento a vlastný vývoj pre obe platformy. Rashty má viac ako 20 rokov skúseností s prácou na výkonných pozíciách na niekoľkých startupoch a typickou cestou sa dostal do komunity WordPress: blogovanie. Pri štarte, pre ktorý pracoval, si vybral ako svoju platformu pre blogovanie program WordPress, a keď externé doplnky, ktoré nepoužívali, sa šnupali, skončili kódovanie svojich vlastných.

V tomto príspevku sa podelím o hlavné body môjho rozhovoru s Rashtym (ktorý som upravil zľahka z dôvodu dĺžky a prehľadnosti), vrátane jeho odporúčaných aplikácií a kritických myšlienok v súčasnom systéme doplnkov WordPress..

1. O čom sú kreatívne mysle

CreativeMinds je spoločnosť, ktorá stojí za doplnkami ako CM Tooltip Glossary a CM Ad Changer. Možno neviete, ako sa začalo podnikanie – a koľko práce sa venuje týmto výrobkom. Rashty povedal:

Naše podnikanie WordPress začalo ako vedľajší projekt pri práci na inom podniku a pomaly vyrástlo ako hlavný. Zameriavame sa na vývoj jedinečných a silných produktov založených na WordPress, kde sme presvedčení, že riešenia buď neexistujú, alebo nie, ako by sme chceli mať.

Do každého produktu investujeme veľké množstvo času, snažíme sa dať nejakú pridanú hodnotu do funkčnosti, čo zjednodušuje a zjednodušuje používateľské rozhranie a používateľské rozhranie a pred vydaním robí veľa testov. Sme vždy prvými zákazníkmi našich produktov, čo nám umožňuje pochopiť, čo chýba. Po zverejnení získame od našich používateľov veľa nápadov a spätnej väzby.

2. Ako funguje ich tím

Myslel som si, že tento kúsok je skvelý, pretože v našom veku globalizácie skutočne ilustruje online podnikanie. Rashty vysvetlil, že tím CreativeMinds je rozmiestnený na troch kontinentoch:

Náš tím sa rozrástol za posledný rok a teraz sa skladá z 15 ľudí (nie všetci pracujú na plný úväzok). Sme rozdelení do niekoľkých tímov: produktový, marketingový, dizajnový, zákaznícky servis a dizajn inštrukcií.

Rozprestierame sa na troch kontinentoch. Naši vývojári sú v Európe, zatiaľ čo marketing je v Izraeli a USA. Sme čiastočne virtuálni a čiastočne nie. Máme kanceláriu v Európe a kanceláriu v Izraeli, ale niektorí členovia nášho tímu pracujú z domu.

3. Ktoré programy a aplikácie odporúča

Riadenie medzinárodného tímu – a vysporiadanie sa s bežným stresom, napätím a nevyhnutnosťou podnikania – môže byť výzvou. Aby Rashty a jeho tím zostali na tej istej stránke, používajú aplikáciu na riadenie projektu Asan.

Tu je zoznam niekoľkých ďalších programov a aplikácií, ktoré mi Rashty povedal, že odporúča:

 • Pomôžte skautovi pre zákaznícku podporu
 • Moz na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (okrem služby Google Analytics)
 • Crazy Egg aby ste videli, čo zákazníci robia na webových stránkach CreativeMinds
 • Monitis sledovať výkon a spoľahlivosť servera
 • Google Dokumenty pomôcť s plánovaním a riadením

4. Ako generuje nápady doplnkov WordPress

Najťažšia časť vývoja môže byť prísť s nápadmi na zásuvný modul. Rashty vysvetlil svoj postup:

Nápady prichádzajú od zákazníkov, s ktorými komunikujeme, az vlastných túžob a snov. Nie všetky sa ukázali ako veľmi úspešné. Vyvinuli sme niekoľko produktov, ktoré sme vyhodili do odpadu alebo znovu použili, je nejakým iným spôsobom. Vždy začíname nejakým základným produktom MVP (Minimum Viable Product), ktorý vyhodíme, aby sme videli spätnú väzbu, a potom začneme produkt rozširovať. Momentálne pracujeme na šiestich nových výrobkoch. Povedal by som, že polovicu našich produktových nápadov získame od našich zákazníkov a polovicu interne.

5. Čo si myslí o modeli bezplatného doplnku

Jednou z najzaujímavejších častí mojej diskusie s Rashtym boli jeho názory na spôsob, akým sú v súčasnosti prezentované a premýšľané pluginy WordPress. K modelu bezplatného doplnku je veľmi kritický:

Je výzvou, aby používatelia ocenili skutočnosť, že produkty WordPress si vyžadujú značné množstvo času a úsilia na vývoj a ešte viac na podporu. Niektorí používatelia sa stále domnievajú, že všetky produkty WordPress by mali byť bezplatné. Myslím, že tento bezplatný model nefunguje: z 30 000 doplnkov na WordPress.org 95% nie je udržiavaných alebo napísaných podľa štandardov WordPress, čo spôsobuje konflikty a problémy po inštalácii.

V jeho ideálnom svete by prémiové doplnky mali hrať väčšiu úlohu a získať väčšie miesto v centre pozornosti komunity:

Myslím si, že program WordPress / Automattic by mal zmeniť spôsob práce a interagovať s vývojármi doplnkov a podporovať ich. Sme súčasťou toho, čo robí WordPress tak skvelým prostredím a sme súčasťou ekosystému WordPress … Snažím sa povedať: pomôžte nám a podporte naše úsilie.

Napríklad Magento od AOL poskytuje bezplatný katalóg, v ktorom každý vývojár môže uviesť zoznam svojich rozšírení – bez ohľadu na to, či sú bezplatné alebo prémiové – a tiež dostávať spätnú väzbu a podporu zákazníkom. To nie je možné pri WordPress … Ak neexistuje životaschopný model, ktorý bude WordPress stáť a tlačiť, neuvidíme príliš veľa skvelých doplnkov.

Spýtal som sa ho na jeho pozíciu a on ďalej odpovedal:

Ďalším aspektom tohto problému je, že veľa existujúcich doplnkov nie je napísaných podľa všeobecne akceptovateľných štandardov a nie sú dostatočne podporované. Pri podpore našich zákazníkov sa musíme zaoberať týmito doplnkami. Zvyčajne sa ocitneme v vysvetlení, prečo iný doplnok, ktorý majú nainštalované, spôsobuje problémy, pretože nie je napísaný správne. V mnohých prípadoch tiež vykazujú chyby JS / PHP.

Chcem povedať, že ak majú mať dobré doplnky, musí existovať udržateľný model, ktorý bude WordPress stáť, a dokonca aj tlak, ktorý umožní vývojárom doplnkov vyvíjať a podporovať ich produkty.

6. Jeho obľúbené doplnky WordPress

To neznamená, že Rashty je na každom doplnku, ktorý existuje. Ďaleko od toho. Požiadal som ho, aby uviedol zoznam niekoľkých obľúbených doplnkov z komunity:

milujem Relevanssi a občas som v kontakte s vývojárom. Robí skvelú prácu a má skvelý produkt. Sme tiež veľmi radi Tvorca vizuálnych formulárov čo je menej známe ako alternatívy.

Tiež som ho požiadal, aby zdôraznil niekoľko doplnkov CreativeMinds, ktoré považuje za jedny z najlepších:

Myslím, že okrem slovníka nástrojov máme aj skvelý nový produkt, ktorý sme práve uviedli s názvom OnBoarding Plugin, ktorý je skvelým nástrojom na navádzanie a skúsenosti používateľov, na ktorý sme veľmi hrdí.

7. Aktuálne projekty spoločnosti

Rashty bol taký láskavý, že nám dal nahliadnuť do niektorých pripravovaných ponúk od spoločnosti CreativeMinds:

Máme niekoľko doplnkov na varenie: Nový doplnok WordPress Reports, ktorý bude platformou na generovanie správ pre rôzne potreby a prípady použitia. Doplnok na správu kurzov videa, ktorý pomôže organizácii sledovať a kontrolovať lekcie videa, zjednotený katalóg produktov na zlúčenie niekoľkých katalógov elektronického obchodu, ako sú EDD a WooCommerce, a niekoľkých nových produktov, ktoré sú stále vo fáze plánovania.

8. Jeho nádeje do budúcnosti spoločnosti

Po rokoch práce za ním som požiadal Rashtyho, aby sa tešil do budúcnosti. Vysvetlil, ako predvída vývoj trhu WordPress v nasledujúcich rokoch a akú úlohu by v tom mohla zohrávať spoločnosť CreativeMinds:

Myslím si, že trh WordPress sa stále vyvíja a značky sa stále budujú. Chceli by sme vidieť spoločnosť CM ako ocenenú značku skvelých produktov WordPress, rovnako ako na EDD / WooCommerce / Yoast / ElegantThemes a ďalšie dobré značky …

Verím, že trh, v ktorom sa nachádzame, sa bude rozširovať. Viaceré organizácie a firmy používajú WP ako riešenie obsahu a elektronického obchodu a potrebujú vysoko kvalitné a spoľahlivé nástroje na riadenie svojho obsahu a stránok. Potreba takýchto nástrojov sa bude len zvyšovať, takže si myslím, že s veľkým výberom vynikajúcich nástrojov WordPress sa zameriavame.

záver

David Rashty má na trhu zásuvných modulov WordPress veľa úspechov a vždy je zaujímavé vypočuť si perspektívu vývojára..

Dajte nám vedieť, čo si myslíte o tom, čo povedal: Používate niektorý z jeho odporúčaných programov? Má pravdu o bezplatnom modeli doplnkov? Príspevok v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map