Deň v živote vývojára WordPress – vývojár na voľnej nohe Bill Erickson

Mnohí z nás, ktorí milujú program WordPress, a vedia, ako ho používať, sa občas pýtajú, aké by to bolo byť vývojárom programu WordPress, možno dokonca snívajú o tom, že sa stanú jedným. V tejto sérii sa vám pokúsime ponúknuť zasvätený pohľad na to, aký je deň v živote úspešných vývojárov WordPressu v rôznych oblastiach trhu, čo robia každý deň, aby zostali úspešní, a akú radu by mali pre začínajúcich vývojárov WP.


V tejto prvej splátke, kde sa pozeráme na jeden deň v živote vývojára na voľnej nohe, sme sa pripojili Bill Erickson, vývojár / konzultant na voľnej nohe, ktorý mal vo svojej dobe dosť významných klientov; Yoast, University of Cambridge, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Otázky sú nadpisy a Billove odpovede sú uvedené nižšie.

1. Čo je prvé, čo urobíte potom, čo sa ráno zobudíte?

Keď vstávam, skontrolujem svoj telefón, aby som sa ubezpečil, že nie je nič naliehavé (e-maily SITE DOWN), ale snažte sa nepritiahnuť príliš skoro do práce. Chodím so psom na dlhú prechádzku, potom si pripravím nejaké raňajky (zvyčajne iba pohár pomarančovej šťavy, ak nemám hlad), osprchujem sa a pripravme sa. Okolo 9:00 som vo svojej domácej kancelárii pripravený na prácu.

2. Ako sa vysporiadate s kódovacím blokom?

Je skutočne užitočné mať skupinu vývojárov, ktorí môžu odraziť nápady, zistiť, ako by niečo iné vybudovali a skontrolovali váš kód. Mám chat Slack s partiou ďalších vývojárov, čo je skvelé. Je ťažké, keď doma pracujete sami, a myslím si, že viac vývojárov by malo nájsť spôsoby, ako osloviť ostatných – či už spolupracujú v spolupracujúcej kancelárii / želé, vytvárajú chat Slack / HipChat alebo jednoducho udržiavajú kontakt prostredníctvom Twitteru..

Ak je to niečo obzvlášť ťažké alebo zaujímavé, strávim to viac času skúmaním a skutočným pochopením toho, ako a prečo niečo funguje. Potom ich verejne zdieľam na svojom blogu. Napríklad som mal projekt, kde som potreboval nastaviť predvolené hodnoty pre veľa rôznych typov obsahu (post meta, opcie, termín meta). Potom som sa prekopal cez jadro WordPress a Genesis, kde som našiel všetky relevantné filtre o tom napísal príspevok. Zistil som, že ak viem, že niečo bude verejné a ostatní ho budú vidieť, kvalita je oveľa lepšia. Pokúste sa napísať celý kód s očakávaním, že sa bude zobrazovať a zdieľať.

Aby som bol úprimný, nezažívam kódovací blok príliš často. Som dosť konzervatívny voči typom projektov, ktoré realizujem. Ak nie som stopercentne presvedčený, že dokážem splniť požiadavky a prekročiť očakávania môjho klienta, nezúčastňujem sa na projekte..

Snažím sa robiť projekty mimo mojej zóny pohodlia každé 2-3 mesiace. Moja efektívna hodinová sadzba (cena projektu vydelená časom stráveným) je na nich zvyčajne veľmi hrozné, ale sú zábavné a pomáhajú mi učiť sa nové veci. S týmito typmi projektov však musíte byť opatrní, pretože môžu zničiť váš rozvrh a trvať oveľa dlhšie, ako sa očakávalo.

3. Aké nástroje / softvér by ste sa nedostali počas svojho pracovného dňa bez (samozrejme okrem WordPress!)?

Celý svoj vývoj robím na MacBook Air pomocou svojho stolného / stojanového stolíka Varidesk. Tento stôl sa mi veľmi páči – zistím, že stojím mi pomáha sústrediť sa a byť produktívnejší.

Z hľadiska softvéru používam Slack na chat, Freshbooks na fakturáciu a Toggl na sledovanie času. Účtujem všetko za jednotlivé projekty, ale sledujem čas na nájdenie efektívnej hodinovej sadzby a porovnanie projektov. Tiež milujem WP CLI.

4. Sledujete každý deň stanovený rozvrh? Ak áno, ako to vyzerá?

Mám celkom stanovený rozvrh, ale ide skôr o definovanie veľkých blokov času na prácu. Zvyčajne si sadnem, aby som posielal e-maily okolo 9:00, s cieľom, aby som ich odoslal do 10:00. Veci, ktoré nie je možné vykonať do 5 až 10 minút, dostanú v službe Gmail primeranú značku (zmeny, rozsah, migrácia, cenová ponuka) a uložia sa na neskôr. Potom som prešiel na stojaci stôl a pracoval od 10 hodín ráno. Beriem asi 30 minút na obed a dostanem ďalší 3-hodinový blok práce od 12: 30-3: 30. Potom prejdem späť na sedenie a prepracujem to, čo zostalo v mojej doručenej pošte – pripravujem ponuky, urobím niekoľko žiadostí o zmenu …

Počas týchto veľkých blokov času som sa sústredil buď na počiatočný vývoj, alebo na zmeny. Ak mám na migráciu veľkú stránku, migrujem ju na pozadí a robím žiadosti o zmenu.

5. Čo robíte každý deň, čo vám pomáha udržať prácu na ceste?

Najdôležitejšia vec, ktorú robím, aby som pokračoval v práci, je prekročenie očakávaní klientov a spokojných klientov. 50% mojej práce sú projekty od minulých klientov a ďalších 25% sú odporúčania od predchádzajúcich klientov.

Zdieľanie toho, čo sa dozviem prostredníctvom môjho blogu a útržkov kódu, mi pomáha rozvíjať a budovať si reputáciu. Prispievanie k projektom s otvoreným zdrojovým kódom, ako je jadro WordPress, jadro Genesis a moje verejné doplnky tiež pomáha. Ich hodnota je však nepriamejšia a rozptýlenejšia. Ak sa pokúsim zmerať NI na týchto veciach, je dosť nízka, ale robím to preto, že ma to baví.

Udržiavanie spokojnosti klientov má obrovskú návratnosť investícií a je to správne rozhodnutie.

(Následná otázka) Je možné, že by ste sa o tom trochu trochu rozpracovali ako udržujete svojich klientov spokojných?

Jedným z najlepších nástrojov pre spokojných klientov je správne preverenie vyhliadok skôr, ako sa stanú vašim klientom. Vyhľadajte bežné červené vlajky: nerealistický odhad času a nákladov, vyžaduje funkčnosť, s ktorou nemáte skúsenosti pri poskytovaní, nesúlad v komunikácii (klient chce, aby sa všetko robilo telefonicky, komunikujete e-mailom) …

Ak projekt nepôjde dobre, skontrolujte ho a zistite, či by ste mohli urobiť niečo, čím by ste zabránili vydaniu alebo prijatiu projektu. Myslím si, že veľká časť zo spokojných klientov je výberová predpojatosť (vyberte si tých správnych ľudí, s ktorými budú pracovať).

Ďalším spôsobom je prekročenie očakávaní, a to sa často robí v pozadí. Keď vám klient poskytne návrh, očakáva, že stránka, ktorú vytvoríte, bude zodpovedať tomuto návrhu na klientskom rozhraní. Existuje však niekoľko spôsobov, ako implementovať dizajn v programe WordPress. Mojím cieľom je vždy poskytovať elegantné riešenie, aby sme zaistili jednoduché spravovanie stránky bez ohľadu na zložitosť frontendu. Mnohí z mojich klientov sa ku mne vracajú konkrétne z tohto dôvodu – spolupracovali s inými vývojármi a webové stránky, ktoré zostavím, vždy považujú za ľahšie spravovateľné.

6. Máte nejaké zvyky alebo rituály, ktoré vám pomôžu udržať si uzemnenie po celý deň?

S domácou kanceláriou môže byť ťažké nájsť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Jedna vec, ktorá skutočne pomáha, je použiť prácu mojej ženy na definovanie môjho pracovného času. Keď sa vráti domov (zvyčajne 4: 30-5: 30), už nie som „v práci“. Nechám svoj počítač v kancelárii, zavri dvere a som doma.

7. Čo robíte v dňoch, keď aktívne nepracujete na projekte pre klienta?

Zostávam dosť zaneprázdnený, zvyčajne je potrebné niečo robiť. Ak som dokončil počiatočný vývoj akýchkoľvek projektov, ktoré som naplánoval na tento týždeň, zvyčajne mám žiadosti o zmenu pre iné projekty alebo o zmeny mimo rozsahu (účtované osobitne). A keď naozaj nemám dodržané termíny, vždy existujú vylepšenia mojich doplnkov, ktoré je potrebné urobiť a odložiť.

8. Ako sa líši životný štýl od toho, čo ste očakávali, keď ste začínali?

Je skutočne na mne, aby som určil, ako môže byť moja práca vysoká alebo nízka. Zakaždým, keď mám projekt, ktorý nefunguje dobre, robím posmrtnú smrť, aby som určil, akým spôsobom by som ho mohol vylepšiť alebo sa mu vyhnúť. To zahŕňa zmeny v mojom predajnom procese (hľadanie nových spôsobov, ako vylúčiť zlé projekty), zmeny v mojej zmluve a zmeny v mojom komunikačnom procese v priebehu projektu. Ako nezávislý pracovník mám slobodu zúčastňovať sa na akýchkoľvek projektoch, ktoré sa mi páčia, a preto sa snažím robiť len tie projekty, ktoré sa mi budú páčiť.

Ďalšou vecou, ​​ktorú som nečakal, je to, aké ťažké je stráviť dovolenku. Nemôžem sa odpojiť na dlhú dobu bez mesiacov plánovania a veľkého zásahu do môjho príjmu. Vzal som si toto leto dva týždne na návštevu rodiny a cestovanie. Mesiac predtým, ako som odišiel, som nemohol pokračovať v práci a musel som ukončiť existujúce projekty. Mesiac po cestovaní som pomaly priviedol svoju firmu späť (nástup do práce, ale nedostal som zaplatený ďalší mesiac). Tieto dva týždne voľna znížili môj ročný príjem o približne 20% (2,5 mesiaca bez nového príjmu).

Môžem cestovať niekoľko mesiacov a pracovať na 50% kapacity, ale nie je pre mňa realistické očakávať primeranú dobu 0% práce, ak niekoho najmem. Pravdepodobne nebudem nikoho najímať, pretože si užívam výhody životného štýlu jedného slobodného povolania viac ako náklady, ale je to určite niečo, čo treba zvážiť.

9. Na konci dňa, kedy prestanete pozerať na modro osvetlené obrazovky? (V dobré a zlé dni.)

Zvyčajne asi 4: 30-5: 30pm. Ale keď musím pracovať neskoro, obrazovka už nie je od použitia modrá fl.ux ��

10. Pri pohľade cez svoje portfólio ste mali niekoľko veľmi pôsobivých klientov (Yoast, University of Cambridge), čo ste sa odlíšili od davu, a pristáli viac významných klientov?

Nerobím veľmi dobre, keď opisujem svoju jedinečnú hodnotu prostredníctvom svojho webu. Moja aktuálna webová stránka bola vytvorená, keď som sa zamerala na menšie projekty, a aktualizácia mojej správy je jedným z mojich cieľov na rok 2015.

Podarilo sa mi získať väčšinu mojich väčších klientov, pretože osoba, ktorá prijíma rozhodnutie o prenájme, je tiež vývojárom a je oboznámená s mojou prácou. Uvoľnením mojich doplnkov, výukových programov, úryvkov a prispievaním k väčším projektom sa mi podarilo preukázať svoju hodnotu pre tvorcov technických rozhodnutí. Pre väčšinu ostatných projektov som s nimi pracoval na menšom projekte a keď si uvedomili, čo som dostal k stolu, využili ma na iné projekty.

11. Čo by ste radi poradili začínajúcemu vývojárovi WordPress??

Tam je viac práce ako existuje vysoko kvalitných vývojárov na to. Podľa môjho názoru je jedným z najlepších spôsobov, ako vývojár teraz získať viac podnikania, prispievať k projektom s inými špičkovými vývojármi. Vaše talenty budú uznané a keď tí vývojári dostanú prácu, ktorá nie je pre nich vhodná, pošlú vám ju.

Len som sa pozrel na svoje štatistiky. Z posledných 200 ľudí, ktorí ma kontaktovali kvôli práci, som vzal 13 projektov. To znamená, že odmietam 93,5% práce, ktorá mi ide. Je to z rôznych dôvodov – mimo môjho vedomia, príliš krátka časová os, príliš malá časť projektu a mnoho ďalších dôvodov. Stavím sa, že mnoho ďalších vývojárov bude mať podobnú štatistiku, ak budú vyzerať.

Keď nie som v dobrej kondícii, snažím sa odporučiť ľudí, ktorí by mohli byť. A najlepší spôsob, ako viem, komu odporúčať, je vidieť ich v akcii, prispievať k projektom, ktoré sledujem a pracujem s nimi.


Ďakujeme, že ste si našli čas a povedali nám o svojom dni a práci všeobecne, Bill. Ak máte nejaké otázky, ktoré by ste chceli pridať do zoznamu, určitého vývojára (téma, doplnok atď.) Alebo dokonca konkrétneho vývojára, ktorého by ste chceli, aby sme urobili rozhovor, dajte nám vedieť v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map