Vydanie WordPress 4.3 a nové funkcie

Šťastný 18. augusta! Určite ste nevedeli, že dnes sa prebudí vzrušujúci deň, keď ste sa prebudili (pokiaľ nie ste samozrejme feťákom WordPress). Program WordPress verzie 4.3, kód s názvom „Billie“, bol dnes zrušený a prichádza so skupinou všetkých nových, preplňovaných funkcií. Poďme sa na to pozrieť!


Nové funkcie a možnosti prispôsobiteľného modulu

Som si istý, že všetci viete a milujete nástroj na prispôsobenie živých tém, ktorý program WordPress predstavil cestu späť vo verzii 3.4 – no, jednoducho sa to zlepšilo. Existujú nové funkcie a niektoré staré možnosti, ktoré boli všetky premiestnené do ľahko použiteľného prispôsobovača.

Ikona ikony lokality vo WordPress Customizer

site-icon-personalizáciu

Ikony stránok (alebo favicon, ako ich niektorí z vás môžu nazývať) boli pridané na svoju vlastnú kartu „Identita lokality“ pomocou nástroja Customizer. Jednoducho nahrajte obrázok (prosím 512 × 512 pixelov), ktorý sa použije ako ikona vášho webu na kartách a keď sa uloží na domovskú obrazovku mobilného telefónu. Jo, a názov vašej stránky a slogan nájdete tu aj teraz pre ľahkú správu značky.

Polohy ponúk a ponúk v programe WordPress Customizer

menu pre personalizáciu

Ponuky sú kľúčovou súčasťou každej webovej stránky – sú to doslova spôsob, akým si hostia prezerajú vaše stránky. No, teraz môžete mange tie z Customizer taky. Fungujú rovnako ako sekcia starých ponúk. Stačí kliknúť na tlačidlá „Pridať položky“ a vybrať príspevky, stránky, kategórie, vlastné odkazy a ďalšie položky, ktoré chcete pridať do svojej ponuky. Stále môžete drag & drop položky preskupiť a hniezdiť je pre drop-downs.

Nové silnejšie heslá (predvolene)

silnejším heslá

Silné heslá sú kľúčovou nevyhnutnosťou zabezpečenia. Boli sme nadšení, keď WordPress 3.7 uľahčil zistenie, či ste používali silné heslo, ale s vytvorením šialeného hesla je teraz ešte jednoduchšie. Jednoducho prejdite do svojho používateľského profilu, prejdite nadol do sekcie hesla a kliknutím na tlačidlo vygenerujte nové heslo. Ta-Dah! Heslo, ktoré si vy (a hackeri) nikdy nepamätáte ��

Klávesové skratky pre nové vylepšené rýchle úpravy

Niekedy sa krčíš na čas … alebo možno to je stále. Na pomocnú ruku vám WordPress integroval niekoľko pekných hviezdnych skratiek na urýchlenie tvorby obsahu. Napríklad, ak predchádza riadok textu s ## takto:

quickedits-1

A potom kliknite na Enter, stane sa niečo magické. Vaša ## transformuje tento riadok textu na nadpis H2!

quickedits-2

Vážne, čistá mágia. Uvádzame rýchle zhrnutie niektorých nových skratiek, ktoré vám pomôžu stať sa energetickým používateľom programu WordPress:

 • ## pre položky H2
 • ### pre položky H3
 • #### pre položky H4
 • ##### pre položky H5
 • ###### pre položky H6
 • * alebo – pre zoznamy s odrážkami
 • 1. alebo 1) pre číslované zoznamy
 • > pre blokové ponuky

Komentáre na stránkach sú zakázané

Pripomienky-off

Ok, úprimne povedané, koľko vašich stránok skutočne chcete, aby ľudia komentovali? Pravdepodobne nie veľa – radšej by ste sa vyjadrili k svojim blogovým príspevkom. Teraz sa nemusíte obávať – ​​komentáre a spätné sledovania / pingbacky sa na nových stránkach automaticky deaktivujú. Ak ich chcete povoliť, jednoducho začiarknite políčko a stránku uložte.

enable-diskusie

Poznámka: Ak z nejakého dôvodu nevidíte metabox „Diskusia“ pod svojím obsahom, povoľte ho kliknutím na kartu „Možnosti obrazovky“ v pravom hornom rohu obrazovky a začiarknutím políčka Diskusia.

Nový odkaz na úpravu príspevkov a stránok

handy-edit-link

Program WordPress je len o tom, že je to ľahké, a preto sa rozhodli, že do príspevkov a stránok pridajú odkaz Upraviť, aby vám uľahčili správu času. Ak vám čitateľ pošle odkaz na preklep, nemusíte prehľadávať všetky svoje príspevky, aby ste našli ten, ktorý potrebujete. Kliknutím na odkaz „Upraviť“ sa okamžite prenesie do zadného editora konkrétneho príspevku.

Viac nových vecí k láske

Neznie to ako infomercial, ale počkajte – je toho viac! Medzi ďalšie vylepšenia patrí vylepšenia vzhľadu správcu (napríklad boli aktualizované značky hlavičky), bol zavedený produkt Singular.php ako nová šablóna stránky, vykonalo sa niekoľko aktualizácií na viacerých miestach, vykonalo sa trochu vyčistenia (starý kód pre minulé verzie odstránili sa predchádzajúce témy a písanie bez rozptýlenia) a ďalšie zmeny pre vývojárov (ako napríklad zastaranie konštruktorov v štýle PHP4, obmedzenia get_transient (), zmeny API atď.).

Zabalenie

Som si istý, že mi niečo uniklo, takže checkout oficiálne vydanie WordPress príspevok a WordPress 4.3 Core aby ste videli, čo bolo pridané. Dajte nám vedieť, pre ktoré funkcie ste požadovali alebo ktoré nie. Stačí zanechať komentár nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map