Vydanie WordPress 4.9: Nové funkcie, ktoré si zamilujete

Vydanie WordPress 4.9: Nové funkcie

Je polovica novembra a my sa chystáme na to, čo by mohlo byť jedným z najväčších týždňov predaja Cyber ​​v histórii WordPress (čierny piatok a predaj v Cyber ​​pondelok sa už začínajú). A ako keby to nestačilo na vzrušenie, WordPress len klesol na 4,9 a nemôžeme sa dočkať, až vám ukážeme, aké to bolo, keď sme aktualizovali. Takže bez ďalších okolkov stretnúť sa s WordPress 4.9, láskavejšie pomenovaný „Tipton“.


Koncepty a plánovanie prispôsobenia

Koncepty a rozvrhnutie prispôsobenia WordPress 4.9

Jednou z funkcií, ktoré nás teší, sú nové možnosti konceptu a plánovania prispôsobovača. Teraz, keď používate živé prispôsobenie, môžete uložiť zmeny ako návrh, čo je veľmi užitočné pri práci na redizajne webových stránok. Týmto spôsobom môžete priamo na svojom živom webe otestovať rôzne farby, písma, rozloženia alebo iné nastavenia prispôsobovača, ktoré sú súčasťou vašej témy, bez toho, aby ste sa okamžite zaviazali k zmene. Uložte a vráťte sa, aby ste skontrolovali svoj návrh neskôr. Nerobte si starosti, ak zabudnete uložiť – WordPress automaticky uloží koncepty, takže ak omylom zatvoríte okno, mali by ste byť schopní

Rovnako užitočná ako koncepcia je aj možnosť plán zmena dizajnu. Je to vynikajúci spôsob, ako naplánovať a pridať na svoje stránky propagačné materiály, bannery na predaj alebo sezónne reklamy. Jednoducho urobte svoje úpravy a potom naplánujte deň a čas, aby bol váš nový dizajn uvedený do života.

Aktualizácie spolupráce prispôsobovača

Dobrá správa pre tímy dizajnov, WordPress 4.9 tiež pridáva nové funkcie, ktoré uľahčujú spoluprácu. Prvý z nich je prispôsobenie uzamykania keď robíte zmeny. Týmto spôsobom iný člen tímu nemôže zasahovať do vášho tvorivého procesu.

Druhé je ľahké zdieľať odkaz na prispôsobiteľný náhľad pri uložení konceptu. Stačí skopírovať a vložiť odkaz do svojho tímu Slack alebo skupiny e-mail získať vstup.

Témy prostredníctvom nástroja na prispôsobenie

Jednou z ďalších funkcií, ktorú sme sa chceli dotknúť, bola skutočnosť, že teraz môžete zobraziť a nainštalovať viac ako 2 600+ bezplatných tém z úložiska WordPress.org priamo z prispôsobovača. Toto je vynikajúca funkcia, najmä pri prvom nastavení vášho webu alebo blogu pomocou WordPress.

Nové a aktualizované miniaplikácie

WordPress 4.9 Galéria Widget

Táto aktualizácia WordPress pridáva a nová miniaplikácia Galéria môžete ich použiť na postranných paneloch, pätách a ďalších plochách pripravených pre miniaplikácie. Je to skvelý spôsob, ako predviesť obrázky projektov, fotografie zamestnancov alebo naozaj čokoľvek iné.

Word Widget 4.9 Nastavenia widgetov galérie

Miniaplikácia funguje rovnako ako bežné galérie WordPress. Stačí kliknúť a vybrať obrázky, ktoré chcete pridať, plus nastaviť možnosti prepojenia, stĺpcov, usporiadania a veľkosti. Po vložení galérie ju nezabudnite uložiť, aby sa na vašom webe zobrazovala naživo.

WordPress 4.9 Text Widget

Uskutočnili sa všetky ďalšie významné zmeny vylepšiť miniaplikáciu Text, ktorý teraz podporuje oEmbed médiá a analyzuje krátke kódy. Čo to pre vás znamená? Môžete rýchlo pridávať videá YouTube, podcasty SoundCloud, prieskumy Polldaddy, príspevky Tumblr, hudbu Spotify alebo akékoľvek iné podporované programy WordPress. formátu oEmbed do oblasti miniaplikácie vložením odkazu do textovej miniaplikácie (ak chcete, môžete použiť túto šikovnú možnosť vloženia média). Ak vaša téma (alebo akékoľvek doplnky) obsahuje krátke kódy, mali by ste byť schopní ich úspešne používať vo svojich miniaplikáciách.

Vylepšenia pri zmene tém

Pri prepínaní tém ste niekedy stratili svoje miniaplikácie alebo nepriradili ponuky z miest? Toto bol bežný problém, na ktorý sa používatelia narazili pri aktualizácii dizajnu svojich webových stránok, ale s WordPress 4.9 to je minulosť!

WordPress teraz urobí to najlepšie, aby udržiaval umiestnenia ponuky a oblasti miniaplikácií na základe podobných identifikátorov a názvov. V ideálnom prípade zostanú vaše miesta v ponuke „Top“ a „Main“ pri prepnutí z jednej témy na druhú. To predpokladá, že obe témy používajú podobné umiestnenia v ponuke alebo rovnaký počet umiestnení v ponuke (pretože program WordPress sa pokúsi priradiť ponuku z prvého umiestnenia podľa starej témy k prvému umiestneniu ponuky v novej téme). Podobne by widgety bočného panela mali zostať v bočnom paneli a widgety päty v päte (opäť – za predpokladu, že existujú podobné umiestnenia).

Vylepšenia editora

Najnovšia verzia programu WordPress prichádza aj s novými a vylepšenými aktualizáciami editora kódu (aj keď osobne VYSOKE odporúčame proti použitiu editora, pretože v skutočnosti by všetky zmeny mali byť vykonané prostredníctvom vlastnej podradenej témy, aby vaše úpravy zostali aj po aktualizácii tém) a doplnky).

Vylepšenia editora WordPress 4.9

Ak na vykonanie zmien použijete Editor, budete radi, že viete, že to teraz podporuje CodeMirror ktorý formátuje váš kód ako väčšina hlavných editorov kódov. Táto aktualizácia integruje vylepšené formátovanie, automatické dopĺňanie a upozornenie na chybu syntaxe v reálnom čase. Táto nová funkčnosť tiež prichádza s možnosťou pre vývojárov, aby povolili CodeMirror v doplnkoch.

Viac pre vývojárov

Ako vždy sa pod kapotou dialo viac zmien. To zahŕňa prispôsobiteľ Vylepšenia JS API, Aktualizácia MediaElement.js až 4.2.6, Aktualizácie REST API pre objekty, ako aj značky nové úlohy a schopnosti. Pre úplné spustenie nezabudnite prečítať úradníka dev poznámky z aplikácie Make WordPress Core trac.

Nad tebou

To je to, o čom sme sa hrali v programe WordPress 4.9. Určite sme veľmi radi, že môžeme použiť plánovanie prispôsobenia, najmä pri dovolenkových akciách a akciách hneď za rohom. Ale čo ty? Aké funkcie sa vám páčia v 4.9? Dajte nám vedieť nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me