WordPress 3.9 je tu: Čo môžete očakávať pri aktualizácii

Andrew Nacin práve ohlásil vydanie kandidát na druhé vydanie WordPress 3.9, a práve dnes WordPress 3.9 „Smith“ bol prepustený.


Rovnako ako u všetkých hlavných aktualizácií WordPress, 3.9 bude pridávať nové funkcie na platformu WordPress. Vzal som si kandidáta na vydanie, aby som zistil, čo môžeme očakávať od tohto pripravovaného vydania.

Náhľady widgetov boli pridané do WordPress Theme Customizer

Prispôsobovač tém bol pridaný do WordPress vo verzii 3.4 v júni 2012. Bol to skvelý doplnok k platforme WordPress, vždy som však zistil, že je obmedzujúci. Aj keď ste si mohli prezrieť ukážky farieb novej témy a zmeniť ponuku a obrázok hlavičky; nemôžete pridať widgety.

To znamenalo, že ste nemohli vyplniť zóny widgetov, napríklad bočný panel, údajmi. Preto sa v ukážke zvyčajne zobrazoval jeden stĺpec obsahu namiesto dvoch.

WordPress 3.9 rieši toto obmedzenie pomocou nového prehliadača živých miniaplikácií.

Ukážky živých Widgetov WordPress

WordPress pridá položku ponuky pre každú zónu miniaplikácií na vašom webe. Keď kliknete na tlačidlo „Pridať miniaplikáciu“, panel plný všetkých dostupných miniaplikácií sa vysunie doprava. Miniaplikácie môžete tiež vyhľadávať prostredníctvom panela.

Ak pridáte widget týmto spôsobom, okamžite sa zobrazí v oblasti náhľadu.

Pridanie miniaplikácie do nástroja na prispôsobenie motívov

Ukážka miniaplikácií v praxi funguje skvele. Pre mňa to konečne urobilo z prispôsobiteľného nástroja praktický nástroj, ktorý budem používať na svojich webových stránkach.

Táto nová funkcia bola importovaná do jadra z doplnku s názvom Prispôsobovač widgetov. Odporúčame vyskúšať doplnok, ak chcete získať prehľad o tom, ako nový prehliadač widgetov funguje.

TinyMCE

Open source editor WYSIWYG TinyMCE, inak známy ako vizuálny editor WordPress, bol aktualizovaný na verziu 4.0.21.1.

Ako niekto, kto pri písaní zakáže vizuálny editor, nebolo mi spočiatku jasné, čo sa zmenilo.

Zdá sa, že došlo k malej zmene ikon, ktoré sú uvedené vo vizuálnom editore. Toto je snímka obrazovky vizuálneho editora v programe WordPress 3.8.

Stará verzia TinyMCE

Toto je snímka obrazovky vizuálneho editora v nadchádzajúcom vydaní programu WordPress 3.9.

Nová verzia TinyMCE

Z horného riadku vidíte, že za úvodzovku bola pridaná nová ikona. Po kliknutí na túto ikonu nového riadku môžete do svojho obsahu pridať vodorovnú čiaru.

Spočiatku som si myslel, že možnosť pre rozptýlenie bez písania bol úplne odstránený z WordPress. Pri podrobnejšej inšpekcii sa však ikona úpravy rozptýlenia jednoducho presunula úplne vpravo od editora. Zdá sa, že je praktickejším miestom na zobrazenie tejto ikony, pretože sa nepoužíva na zmenu obsahu.

Plná Screenshot programu Visual Editor

Vidíte, že z dolného riadku bola odstránená ikona Paste from Word. Teraz môžete kopírovať obsah z aplikácie Word jednoduchým kopírovaním a prilepením a nemusíte sa obávať kopírovania akéhokoľvek nežiaduceho kódu štýlu. Formátovanie môžete úplne odstrániť povolením možnosti „Vložiť ako text“.

Inštalácia nových tém WordPress

WordPress tiež vylepšil novú oblasť inštalácie tém. V programe WordPress 3.8 sa na hlavnej stránke zobrazil vyhľadávací panel s filtrom funkcií, ktorý slúži na spresnenie vyhľadávania.

Starý spôsob inštalácie nových tém

V programe WordPress 3.9 to vyzerá oveľa krajšie.

Namiesto toho, aby sa panel vyhľadávania zobrazoval iba na vyhľadávacej stránke, bol presunutý do navigačnej ponuky a teraz sa zobrazuje na všetkých stránkach. Toto je jednoznačne praktickejšie riešenie.

Rovnako možnosť presunúť tému bola presunutá z hlavnej ponuky a umiestnená napravo od textu „Pridať témy“ v hornej časti každej stránky. Odkaz ponuky „Najnovšie“ bol tiež premenovaný na „Najnovšie“ a nedávno aktualizovaná stránka bola nahradená stránkou obľúbených tém..

Nový spôsob inštalácie nových tém

Filter funkcií bol odstránený z hlavnej stránky a presunutý na svoju vlastnú jedinečnú stránku. Možnosti sa teraz zobrazujú skôr vertikálne ako horizontálne.

Filtrovanie WordPress Témy

Nové rozloženie oblasti inštalácie témy vyzerá oveľa lepšie, pretože snímky obrazovky sa zobrazujú na domovskej stránke. Dúfajme, že WordPress bude pravidelne striedať odporúčané návrhy tak, aby sa rovnaké návrhy nepropagovali celý rok.

Zoznamy videí a zvuku

Galérie sa ukázali ako veľmi populárne medzi používateľmi WordPressu. WordPress rozšírila tento koncept pridaním možnosti pre zoznamy skladieb pre audio a video súbory.

Funguje to rovnako ako pridávanie fotografií do galérie. Ak odovzdáte zvuk alebo video, zobrazí sa nová možnosť vytvorenia zoznamu skladieb.

Vytvorenie zvukového zoznamu skladieb

Ako zvyčajne, WordPress umožňuje upravovať názov, popis a popis odovzdaných súborov. Opis sa automaticky zadáva pre zvukové stopy vytiahnutím údajov zo značiek ID3.

Vytvorenie zvukového zoznamu skladieb

Posledná strana vám umožňuje usporiadať poradie vašich stôp alebo videoklipov. Zoznamy skladieb môžu zobraziť zoznam skladieb s menami interpretov a zobrazovať obrázky.

Úprava zvukového zoznamu skladieb

Náhľad nového zoznamu skladieb si môžete prezrieť priamo z vizuálneho editora. Bol som ohromený tým, ako tekutý bol audio prehrávač a ako rýchlo prešiel medzi výbermi skladieb.

Ukážka zvukového zoznamu skladieb

Galérie a titulky HTML5

WordPress boli pridané Verzie značiek galérií a titulkov vo formáte HTML5. Vykonali tiež niektoré menšie úpravy štýlov spôsobu zaobchádzania s titulkami.

HTML4 predtým pridal obrázky so šírkou 10 pixelov s titulkami. Oni majú odstránil tieto pixely a tiež odstránené štýly titulkov v editore.

Nasledujúci obrázok ukazuje, ako vyzerajú titulky pomocou HTML4.

Titulky pomocou HTML4

Táto snímka obrazovky ukazuje, ako sa bude veci vyvíjať vpred pomocou HTML5.

Titulky pomocou HTML5

A zvyšok…

Ako obvykle, WordPress 3.9 zavádza veľa zmien, ktoré ovplyvnia vývojárov, vrátane:

Môžete si prečítať počet nevybavených funkcií, ktoré boli pridané, a opravy, ktoré boli použité, prečítaním Kľúčový blog WordPress. Ak chcete vyskúšať najnovšiu verziu programu WordPress v testovacom prostredí, môžete tak urobiť nainštalovaním systému Windows Program WordPress Beta Tester zapojiť.

WordPress 3.9 oficiálne dorazil. Pre tých z vás, ktorí nemajú povolené automatické aktualizácie tém nezabudnite manuálne aktualizovať WordPress 3.9, alebo v prenájme aktualizácia na WordPress 3.8.3 pretože rieši chybu nájdenú v 3.8.2.

Vďaka,
Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map