Ľahké tipy pre bezpečnosť mimo pracoviska pre WordPress

Ľahké tipy pre bezpečnosť mimo pracoviska pre WordPress

Vo veku digitálneho brandingu sa WordPress rozvíja vo zvýšenom dopyte po svojej užívateľsky prívetivej platforme, ktorá podporuje rôzne webové stránky od elektronického obchodu až po osobné obchodné značky..


WordPress sa môže pochváliť rozmanitou klientskou základňou od jednotlivých nomádov pre vývoj webových aplikácií, ktorí chcú využiť digitálny priestor na predaj svojich jedinečných schopností spoločnostiam, ktoré prevádzkujú niektoré z najpopulárnejších blogov na webe..

Rozhodnutie vytvoriť webovú stránku je vzrušujúce a desivé. K dispozícii bude smiech, slzy a veľa vyhľadávaní v službe Google. Bude to trvať dlho, kým sa do eufórie dostanú noví rodičia, ktorí prídu s prispôsobením svojho nového dieťaťa, aby vyhovovalo ich vízii..

Väčšina používateľov WordPress sa však nezameriava na to, ako vytvoriť najbezpečnejšiu stránku. Namiesto toho sú buď načrtnutí v motívoch, vďaka ktorým vyzerá ich blog avantgardne, alebo premýšľajú o obsahu optimalizovanom pre SEO, aby podporovali organické výsledky vyhľadávania..

Na obidvoch týchto veciach určite záleží, ale pravdou je, že používatelia by nemali zmierňovať potrebu bezpečnosti. Aj keď účtuje iba tretina všetkých vlastníkov webových stránok, zdrojom WordPress je viac ako 90% všetkých hackerských incidentov na webe z dôvodu nízkej úrovne priority, ktorú používatelia kladú na prvok zabezpečenia.

Bežné bezpečnostné chyby zamerané na používateľov WordPress

SQL Injection je jedným z najpoužívanejších a najbežnejších kybernetických útokov WordPress, ktorý nikoho šetrí. Jeden ironický prípad útoku SQL sa týkal spoločnosti Barracuda Networks, ktorá sa zaoberala sieťovou bezpečnosťou a ktorá sa zaslúžila o injekciu zameranú na zraniteľnosť svojho kódu. Hackeri našli zraniteľnú stránku, ktorá ich priviedla do primárnej databázy spoločnosti.

Injekciu SQL považujte za agresívne sérum pravdy. Hackeri sa zameriavajú na servery, ktoré využívajú jazyk SQL (štruktúrovaný dopytovací jazyk) a obchádzajú opatrenia zabezpečenia aplikácií. To im umožňuje získavať záznamy z databázy SQL alebo inak upravovať alebo mazať existujúce záznamy.

Útoky XSS na viacerých stránkach

Útok krížovým skriptovaním (útok XSS) je bežný na weboch WordPress, ktoré nedostatočne využívajú správne bezpečnostné opatrenia. Cieľom je ukradnúť údaje od používateľa, najmä súbory cookie. Toto je jeden z najnebezpečnejších útokov na používateľov, ktorí nič netušia, pretože korisťujú o totožnosti používateľa.

Používatelia však pri tomto útoku nemusia byť nevyhnutne jedinými obeťami. Správca webu tiež prudko poklesne z možných ekonomických strát a straty dôvery používateľov. Útoky krížového skriptovania majú od roku 2016 do roku 2017 sa viac ako strojnásobil.

Medzi ďalšie rozšírené útoky patrí vstrekovanie príkazov a zahrnutie súborov, kde škodlivé informácie spojené so zraniteľnými servermi vedú k ohrozeným webom. Toto hlási zánik nespokojnému majiteľovi stránky a rozširuje nedôveru v používateľov, ktorí nedokážu poskytnúť citlivé údaje..

Zastavte idealizáciu doplnkov

Jednou z komponentov, vďaka ktorým je WordPress tak užívateľsky prívetivý, je jeho široká dostupnosť doplnkov. Nakupovanie pre najchladnejší doplnok na jazz na vašom webe je rovnako vzrušujúce ako objavenie novej aplikácie pre váš smartphone, ktorá sľubuje (aj keď úplne zlyháva), aby si váš život udržal poriadok..

Aj keď sa jedná o desiatku desiatok a ľahko sa dá ísť pomocou niekoľkých kliknutí na tlačidlo, ponúkajú falošný pocit bezpečia. Momentálne sú k dispozícii desiatky tisíc doplnkov, ale iba asi 2 000 z nich boli pridané v posledných dvoch rokoch, čo znamená, že mnohé z nich sú zraniteľné.

Zastarané doplnky sa často stávajú obeťami zneužívania súborov, kde hackeri získajú ľahký prístup k vašim databázam, ktorým sa dá vyhnúť zodpovednými bezpečnostnými krokmi WordPress, ako je údržba doplnkov. Aktualizácie a silné heslá sú však zabezpečené priamo na mieste, takže sa dostaneme k tomu, ako môžete zabezpečiť WordPress mimo pracoviska.

1. Vyberte kvalitného webhostingu

Vyberte si kvalitný hosting

Najzrejmejšou opravou pre zabezpečenie mimo WordPress je výber dobrého hostenia WordPress, ktorý uprednostňuje kybernetickú bezpečnosť. Webhosting nemusí byť tak vzrušujúci ako motív alebo originálny obsah, ale na jeho odpisovanie nie je príliš rýchle.

Aj keď je rozhodovanie o adrese stránok jednou z najviac zdôrazňovaných zložiek kreatívneho procesu, väčšina používateľov sa nezaujíma o „http“ alebo „https“, ktoré vychádzajú z drahého dieťaťa ich tvorivej mysle. Verte tomu alebo nie, jednoduchá prítomnosť „s“ robí rozdiel; vylúčte ho na svoje vlastné riziko.

„S“ označuje zabezpečenú stránku, ktorá využíva zabezpečené vrstvy socket alebo SSL. Používateľovi to oznamuje, že webovej stránke možno dôverovať a všetky údaje, ktoré sa rozhodnú zdieľať, sa zdieľajú bezpečne. v skutočnosti, viac ako dve tretiny používateľov uviedli, že tento zámok je nevyhnutný pri rozhodovaní o pokračovaní v prehliadaní webu bez odchodu. Weboví hostitelia často ponúkajú možnosti SSL buď s prémiovými doplnkami, alebo ako doplnkovú funkciu.

Vývojári WordPress by sa mali zriecť populárnych bezpečnostných aplikácií, pretože im často chýbajú funkcie, ako napríklad nastavenie bezpečného súboru cookie a prísna bezpečnosť prenosu HTTP. Používatelia môžu byť v pokušení to vyriešiť načítaním svojich stránok do bezpečnostných doplnkov, ale v tomto prípade nie je viac veselých. Nadmerné doplnky môžu spôsobiť nepríjemné oneskorenie stránok a môžu ovplyvniť pokusy o ladenie.

Váš hostiteľ ponúkne nielen certifikáty SSL (ak ste urobili domácu úlohu a urobili kvalifikované rozhodnutie), ale ponúkne aj prístup k ďalším neoceniteľným bezpečnostným funkciám, ako sú bežné kontroly na zistenie slabých miest, zálohovanie stránok, aby sa zabránilo katastrofickým stratám údajov, a brány firewall webových aplikácií, ktoré pridávajú ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Noví vývojári webových stránok by si mali tiež dávať pozor na pokušenie bezplatných možností hostenia. Platí tu aj staré príslovie „dostanete, za čo platíte“. Bezplatní weboví hostitelia poskytujú minimálny životaschopný produkt, čo znamená, že bezpečnostné opatrenia sú často zneužívané a vaše stránky sú zraniteľné vírusmi a spywarom..

Zrátané a podčiarknuté: váš výber webhostingu naznačuje úspech vašej stránky. Nedovoľte, aby bolo toto rozhodnutie vaším najinformovanejším.

Hoci vrstvené doplnky vám neprinášajú bezpečnú hranicu, ktorú hľadáte, kombinácie mimo pracoviska vám môžu poskytnúť pocit bezpečia. Spojte svoje vzdelané rozhodnutie webhostingu s virtuálnou súkromnou sieťou a voila, kybernetická bezpečnosť je teraz anekdotom vášho životopisu.

2. Investujte do siete VPN

Virtuálne súkromné ​​siete slúžia všetkým tvarom a veľkostiam webových stránok bez ohľadu na to, či je ich cieľom vytvoriť jedinečný web pre kupujúcich / predávajúcich P2P alebo byť centrom pre najvyhľadávanejší myšlienkový obsah na webe..

Investujte do siete VPN

VPN funguje ako virtuálny tunel, ktorý je pre hackerov nepreniknuteľný a iné škodlivé pokusy o zabezpečenie citlivých informácií, ktoré zadávate, a informácií návštevníkov vašich stránok..

Pridaná vrstva zabezpečenia VPN vám ponúka nápor funkcií, ktoré takmer znejú príliš dobre na to, aby to bola pravda, napríklad skrytie identity, maskovanie umiestnenia a likvidácia protokolov.

Po inštalácii sieť VPN maskuje umiestnenie a sieťovú aktivitu a neuchováva si žiadne denníky, aby sa zaistila správna bezpečnosť po použití. Uvedomte si, že takmer všetky dostupné bezplatné služby VPN takéto funkcie nemajú.

Cvičte riešenia mimo pracoviska pre úspech na mieste

Aj keď sú kybernetické útoky bežné, existuje nespočetné množstvo opatrení, ktoré môžu prijať aj tí neskúsení webdizajnéri. Toto sú jednoduché kroky, aby ste sa uistili, že vydávajú bezpečný produkt, ktorý zaisťuje bezpečnosť seba a ich používateľov.

Zabudnite na adresu URL. Výber webhostingu je v konečnom dôsledku jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré urobíte pri vytváraní svojich stránok. Keďže sa jedná o jeden z prvých krokov, vyberte si pozorne a od samého začiatku sa nestarajte. Potom zostaňte na vrchole aktualizácií tém a doplnkov a zvážte ďalšiu ochranu VPN.

Je načase, aby vývojári WordPress dali bezpečnosť do popredia svojho vývojového procesu. Nech je to proaktívne rozhodnutie verzus retroaktívna ľútosť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map