Bezplatné nástroje na skenovanie zraniteľných miest na vašom webe WordPress

Bezplatné nástroje na skenovanie webových stránok WordPress kvôli chybám

Pre zločincov na internete je to rana šťastia, ak nájdu spôsob, ako poškodiť webové stránky WordPress. Jediným trikom do rukávov môžu vystreliť takmer 30% webových stránok na internete. To je nevýhoda WordPress bytia najobľúbenejší CMS. Ako vlastníci webových stránok musíme byť proaktívni a pravidelne preskúmavať / aktualizovať bezpečnostné opatrenia, aby sme boli v bezpečí pred hackermi. Jedným dôležitým a ľahko implementovateľným krokom v kontrolnom zozname zabezpečenia je skenovanie zraniteľností WordPress.


Prečo by ste mali skenovať chyby WordPress

 • Vaša webová stránka WordPress môže byť úložiskom citlivých osobných informácií, ktoré poskytli používatelia. Veria vám, že zabránite tomu, aby sa tieto informácie dostali do nechcených rúk.
 • Iní môžu umiestniť spätné odkazy, presmerovania, reklamy alebo bannery webových stránok, ktoré chcú propagovať na vašom webe.
 • Používatelia s neoprávneným prístupom na vaše webové stránky môžu jesť do vašej šírky pásma aj bez toho, aby ste o tom vedeli.
 • Pokiaľ sa nezistí, malware sa môže skrývať na vašom webe a zhromažďovať informácie. Môže odosielať nevyžiadané e-maily ostatným, ktorí ich v tomto procese tiež infikujú. Môže to viesť k tomu, že spoločnosť Google a ďalšie bezpečnostné služby, ako napríklad AVG alebo Norton, zablokujú vaše stránky na čiernej listine. Opäť to možno ani neviete.
 • Pravidelné kontroly môžu včas zachytiť niektoré bezpečnostné hrozby a zabrániť tak hackerom vašich stránok.

Spôsoby skenovania WordPress

Vykonanie základnej kontroly zraniteľnosti na vašej webovej stránke WordPress nie je ani zložité, ani drahé. Existuje mnoho bezplatných vzdialených skenerov a bezplatných doplnkov, ktoré môžu na vašom webe zobrazovať nečestný softvér.

Dôležitý rozdiel medzi dvoma – vzdialenými skenermi a doplnkami – spočíva v tom, že vzdialený skener sleduje iba konečnú vykreslenú verziu vášho webu, ako sa zobrazuje vo vašom prehliadači. Navštívi vaše webové stránky trochu rovnakým spôsobom ako vyhľadávač. Nepozerá sa do servera, takže akýkoľvek škodlivý prvok na vašom serveri zostáva nezistený. Naopak, keď nainštalujete doplnok, pristupuje k serveru v hostiteľskom prostredí, v ktorom sa nachádza, a vykonáva oveľa hlbšiu kontrolu.

Zadarmo vzdialené nástroje na skenovanie

Vzdialené skenery sú nástroje, ktoré dokážu vykonať predbežné skenovanie a odhaliť množstvo bezpečnostných nedostatkov. Sú to akási rýchla kontrola vo vašom bezpečnostnom režime. Väčšina skenerov vo všeobecnosti funguje rovnakým spôsobom – jednoducho zadajte adresu URL svojich webových stránok na ich webové stránky. Vaše stránky, ako sú viditeľné v prehliadači, budú o chvíľu skontrolované a vygenerovaná správa. V správe sa môže zobraziť veľa zraniteľností. Niektoré nástroje tiež navrhnú nápravné opatrenia, ktoré môžete vykonať.

Niektoré vzdialené skenery sú navrhnuté špeciálne na skenovanie webov WordPress, zatiaľ čo iné obsahujú skenovanie WordPress vo svojom zozname funkcií.

Sucuri SiteCheck

Sucuri je dobre známy názov v oblasti zabezpečenia webových stránok a zostavuje pravidelné a komplexné správy o zraniteľnosti. SiteCheck prehľadá všetky webové stránky vrátane webových stránok WordPress a odhalí známy malware, zastaraný softvér a chyby webových stránok. Svoj stav čiernej listiny poznáte aj pomocou služieb ako Google, AVG Antivirus, McAfee a Norton.

Sucuri SiteCheck

Skener porovná všetky vaše stránky s databázou Sucuri a nahlási akékoľvek anomálie. Správa tiež odporúča, ako by ste mali tieto anomálie riešiť.

WP Sec

Ak hľadáte konkrétny skener WordPress, WP Sec sa zmestí na účet. Na svojej webovej stránke máte na výber – odošlite adresu URL svojich webových stránok na skenovanie alebo sa zaregistrujte na svoj bezplatný / prémiový účet.

WPScans

Bezplatný účet vás oprávňuje na automatické týždenné skenovanie. Ak spravujete viacero webových stránok WordPress, môžete sledovať bezpečnosť všetkých webových stránok z jediného dashboardu. Upozornenia dostanete aj e-mailom, ak sa nájde nejaká chyba alebo ak je aktualizácia systému WordPress potrebná.

V základnej správe nájdete zoznam niektorých bezpečnostných nedostatkov a tiež vám povieme, ako postupovať pri ich správnom nastavení. Môžete tiež získať prístup k záznamu o vašich správach o skenovaní pre budúce použitie. WPScans udržuje rozsiahlu databázu najnovších chýb a bezpečnostných hrozieb, čo znamená, že pomocou tohto skenera sa dajú zistiť častejšie hrozby..

Bezpečnostné skenovanie WordPress

Bezpečnostné skenovanie WordPress ponúka tiež dve možnosti – bezplatnú základnú verziu a prémiovú rozšírenú verziu. Vykonáva kontroly vyvolaním viacerých stránok prostredníctvom bežných webových požiadaviek a analyzuje zodpovedajúci zdroj HTML. Kontrola odhalí zjavné bezpečnostné chyby WordPress a odporučí vylepšenia konfigurácie súvisiace s bezpečnosťou, ktoré môžu zvýšiť ochranu pred budúcimi útokmi.

Bezpečnostné skenovanie WordPress

Bezplatná kontrola skontroluje verziu systému WordPress, reputáciu hostiteľa, geolokáciu a reputáciu stránok od spoločnosti Google. Kontroluje tiež externé odkazy, zoznam doplnkov a indexovanie adresárov v doplnkoch. Uvádza zoznam prítomných prvkov iframe a prepojeného skriptu Javascript, ktoré je možné použiť na doručenie škodlivého kódu. Potom si môžete prezrieť akýkoľvek skript, ktorý sa vám nezdá byť známy.

Prvý sprievodca webom

Skener prvého sprievodcu webom funguje podobne ako iné skenery – zadajte adresu URL svojich stránok a stlačte tlačidlo Skenovať. Testuje, či sú zistiteľné informácie o verzii WordPress, užívateľských menách alebo neúspešných pokusoch o prihlásenie.

Skener prvého sprievodcu webom

Kontroluje tiež, či readme.html súbor, install.php a upgrade.php Súbory sú prístupné prostredníctvom protokolu HTTP a ak je priečinok na nahrávanie prehľadateľný. Ale pre skutočne zmysluplné skenovanie, ktoré pokrýva viac ako 40 testov, vám odporúčajú inštaláciu Bezpečnosť Ninja.

Vírus celkom

Namiesto toho, aby ste spúšťali webovú adresu svojej stránky pomocou viacerých skenerov, môžete ju odoslať ďalej Vírus celkom, dcérska spoločnosť spoločnosti Google. Vykonáva agregáciu výsledkov skenovania z viacerých skenerov, ako sú Avira, Comodo, Sucuri a Qettera..

Vírus celkom

Výhodou tejto metódy je, že môžete ľahšie odhaliť falošné poplachy zo skenerov. Keď je adresa URL spustená pomocou viacerých skenerov, budete vedieť, či je nejaký neškodný prostriedok nesprávne klasifikovaný ako škodlivý softvér. Tento nástroj nie je špecifický pre WordPress a skener môže používať všetky druhy webových stránok. Virus Total nie je komplexný nástroj na testovanie vírusov, ale agregátor výsledkov skenovania z rôznych skenerov.

Súbory a adresy URL odoslané na serveri Virus Total budú zdieľané s bezpečnostnými spoločnosťami za účelom ich použitia pri zvyšovaní celkovej bezpečnosti webu.

Zadarmo doplnky WordPress s bezpečnostnými kontrolami

Ako sme už uviedli, na hlbšiu kontrolu webových stránok budete musieť získať pomoc z doplnkov. Väčšina bezpečnostných doplnkov – napríklad Wordfence, Šučur alebo Využite skener, zahŕňajú funkciu skenovania škodlivého softvéru.

Quttera

Aj keď Quttera ponúka online skenovanie jedným kliknutím, zabalí sa aj do Špecifický skener WordPress, to si vyžaduje stiahnite si ich doplnok na svoju webovú stránku WordPress.

Scanner Quttera WordPress

Doplnok vyhľadáva na vašom webe podozrivé skripty, škodlivé médiá a skryté hrozby a informuje vás o tom, či ste na niektorej čiernej listine. Vzdialené servery Quttera skenujú údaje. Po dokončení skenovania dostanete podrobnú správu o vyšetrovaní, ktorá odporučí nápravné opatrenia. Tieto správy sú klasifikované ako čisté, potenciálne podozrivé, podozrivé a škodlivé a sú prístupné verejnosti na prezeranie.

Wordfence

Wordfence je komplexný bezpečnostný doplnok, ktorý na vašom webe prehľadá všetko, čo súvisí s WordPress, vrátane zdrojových kódov a obrazových súborov. Ak povolíte túto možnosť, prehľadajú sa aj súbory nesúvisiace s WordPress. Ich informačný kanál ochrany pred hrozbami je neustále aktualizovaný a tento kanál používajú skenery na identifikáciu podozrivého softvéru.

Wordfence

Kontrola vyhľadáva vo všetkých vašich komentároch, príspevkoch a súboroch viac ako 44 000+ známeho škodlivého softvéru a zadných dverí, ako aj phishingové adresy URL. Nielen to, že prehľadáva základné súbory, témy a doplnky a porovnáva ich so súbormi v úložisku WordPress..


Tieto bezplatné online skenery a doplnky robia základnú úlohu pri odhaľovaní škodlivého softvéru a slabých miest. Ak chcete dôkladnejšiu analýzu a okamžité odporúčania na zníženie zraniteľností, musíte sa pozrieť do ich prémiových plánov. Tieto plány spájajú služby, ako je monitorovanie, čistenie a praktická podpora, keď čelia hrozbám.

A ako som už spomínal na začiatku, skenovanie vašich webových stránok je iba prvým krokom v zabezpečení WordPress. Tipy, ako zabezpečiť webovú stránku WordPress, nájdete v tipoch, ktoré môže John ponúknuť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map