Vital Security Tipy pre WordPress pre zvýšenie bezpečnosti

Vital Security Tipy pre WordPress pre zvýšenie bezpečnosti

Ak chcete vytvoriť webovú stránku, ktorá bude návštevníkom neustále vracať, musíte vynaložiť značné úsilie a prípadne peniaze na úsilie. Napokon, posledná vec, ktorú budete chcieť, je vidieť, že váš web bol napadnutý alebo napadnutý hackerom. Jednoducho povedané, zaistenie bezpečnosti vášho webu by malo byť najvyššou prioritou – počas jeho vývoja aj po ňom.


Našťastie, WordPress robí zabezpečenie vášho webu relatívne ľahkým. Môžete podniknúť niekoľko jednoduchých krokov spolu s nespočetným množstvom spoľahlivých doplnkov, ktoré môžete použiť a ktoré poskytujú pokročilejšie bezpečnostné funkcie. Celkovo si vaše stránky budú vyžadovať prekvapivo malé úsilie a z dlhodobého hľadiska budete pravdepodobne ťažiť z výhod.

Na úvod vám vysvetlíme päť dôležitých tipov na sprísnenie zabezpečenia vášho webu WordPress. Začnime základmi!

1. Pravidelne zálohujte svoje stránky

Doplnok UpdraftPlus.

Udržiavanie zálohovanej stránky je jednoduché pomocou doplnku, napríklad UpdraftPlus.

Je dôležité začať tým, že uznáme, že bez ohľadu na to, čo robíte na ochranu svojich stránok, vždy existuje šanca, že sa niečo pokazí. Stručne povedané, žiadne bezpečnostné opatrenie nemôže poskytnúť 100% ochranu, takže je nevyhnutné, aby bol váš web zálohovaný. Ak teda zasiahne katastrofa, máte spôsob, ako sa zotaviť.

Dôrazne sa odporúča zálohovať vaše stránky pred vykonaním akýchkoľvek významných zmien, a preto sa najprv zaoberáme týmto tipom. Väčšina návrhov uvedených nižšie zahŕňa inštaláciu doplnkov a úpravu informácií o používateľovi. Pred implementáciou ktoréhokoľvek z nich si budete chcieť vytvoriť zálohu..

Ak chcete začať, obráťte sa na svojho poskytovateľa hostingu, pretože vám už môže vytvoriť zálohy. Ak nie, alebo z dôvodu zvýšenej bezpečnosti, zvážte inštaláciu vhodného bezpečnostného doplnku. Odporúčame UpdraftPlus pre ľahké použitie a spoľahlivosť. Nech si vyberiete akékoľvek riešenie, zálohujte svoje stránky podľa pravidelného plánu a uložte ich niekde v bezpečí.

2. Aktualizujte jadro, témy a doplnky WordPress

Doplnok, ktorý je potrebné aktualizovať.

Váš hlavný panel vás upozorní, keď budú k dispozícii dôležité aktualizácie.

Rovnako ako v prípade zálohy je nevyhnutná pravidelná aktualizácia stránok. WordPress je hlavným cieľom hackerov vzhľadom na jeho popularitu a často sa objavujú nové bezpečnostné hrozby. Našťastie, WordPress berie tieto hrozby veľmi vážne uvoľnením a automatickou inštaláciou časté aktualizácie zabezpečenia.

Výber WordPress ako zvolenej platformy znamená, že už začínate na správnej nohe. Stále je však dôležité uistiť sa, že každá časť vášho webu je aktuálna. Hlavné aktualizácie WordPress si budú vyžadovať manuálny zásah, pretože často vykonávajú významné zmeny – a to isté platí pre všetky nainštalované doplnky a témy. Našťastie je vykonanie týchto aktualizácií jednoduchý proces – nezabudnite si najprv zálohovať svoje stránky!

3. Vyberte používateľské meno „Silné“ a heslo

Generátor hesla WordPress.

WordPress vám môže pomôcť vytvoriť silné a ťažko prístupné heslá.

Pri vytváraní používateľského mena a hesla na prihlásenie do dôležitej služby budete chcieť vybrať ťažko odhadnuteľné údaje. Rovnaký princíp platí pre vaše webové stránky WordPress. Ak má osoba (alebo robot) prístup k vášmu účtu, bude mať vo vzťahu k vašim stránkam a údajom o nich bezplatnú vládu..

Je tiež lákavé držať sa predvoleného nastavenia admin používateľské meno, ale dôrazne odporúčame proti nemu. Je to prvá vec, ktorú hackeri uhádnu, ak chcú prelomiť vaše heslo. Namiesto toho použite používateľské meno, ktoré je ťažké predvídať, alebo namiesto toho použite e-mailovú adresu. Pokiaľ ide o vaše heslo, najjednoduchším riešením je použitie vstavaného generátora hesiel WordPress – poskytne vám niečo náhodného aj zabezpečeného.

Ak ste ešte nevytvorili svoje stránky WordPress, môžete tieto návrhy jednoducho implementovať, keď vykonáte inštaláciu. Ak však už máte web a ľutujete poverenia, ktoré ste si vybrali, nemusíte sa obávať. Môžeš Obnoviť heslo a kedykoľvek budete chcieť zmeniť svoje používateľské meno.

4. Obmedzte prístup tretích strán na svoj web

Obrazovka užívateľských rolí WordPress.

Je dôležité dôkladne zvážiť povolenia, ktoré dávate ostatným používateľom.

Existuje koncept informačnej bezpečnosti nazývaný ‘princíp najmenšej výsady‘, V ktorom sa uvádza, že by ste nikdy nemali používateľovi alebo programu poskytnúť viac prístupu, ako je potrebné. Toto je základné, ale zásadné hľadisko, pretože je to najlepší spôsob, ako obmedziť potenciál narušenia bezpečnosti a zneužitia informácií.

Obmedzenie prístupu je nevyhnutné, ak k vášmu webu pristupuje mnoho rôznych používateľov. Hrá to však aj v prípade, že ste jediný, kto reláciu spúšťa, pretože sa vzťahuje aj na prístup k doplnkom. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých opatrení, ktoré môžete urobiť, aby ste obmedzili prístup tretích strán:

  • Používateľom udeľujte iba potrebné povolenia. Napríklad neposkytujte prístup správcu niekomu, kto potrebuje iba písať príspevky.
  • Podobne poskytujú doplnky a motívy prístup na svoje stránky iba vtedy, keď ich naozaj potrebujete, a uistite sa, že sú spoľahlivé a bezpečné.
  • Odstráňte prístup používateľa pre tých, ktorí ho už nepotrebujú, a odstráňte motívy a doplnky, keď ich prestanete používať.
  • Dôkladne nakonfigurujte povolenia pre priečinky a súbory.

Doplnky a témy sú nesmierne užitočnými nástrojmi a môže byť skvelé mať tím, ktorý vám pomôže s vašimi stránkami. Len sa uistite, že v konečnom dôsledku máte kontrolu nad tým, kto bude mať prístup k vašim stránkam a ich údajom a používať ich.

5. Nainštalujte komplexný bezpečnostný doplnok

Doplnok zabezpečenia Wordfence.

Doplnky ako Zabezpečenie Wordfence vám môže poskytnúť množstvo dôležitých funkcií.

Už sme spomenuli niekoľko doplnkov, ktoré vykonávajú konkrétne úlohy súvisiace s bezpečnosťou. K dispozícii sú však aj ďalšie komplexné možnosti, ktoré poskytnú väčšinu bezpečnostných potrieb vašich stránok. Môžu to byť šetriče v reálnom čase a ak vyberiete taký, ktorý je dobre podporovaný, bude sa pravidelne aktualizovať, aby zvládol nové hrozby a obavy..

Samozrejme, keď hľadáte bezpečnostný doplnok, je nevyhnutné vybrať si spoľahlivý, dôveryhodný. Vyhľadajte jeden s vynikajúcimi hodnoteniami používateľov a pozitívnymi recenziami, pozrite sa, ako často sa aktualizuje, a zvážte, akú podporu poskytuje vývojár.

Nájdete veľa doplnkov zabezpečenia vyhľadaním v Adresár doplnkov WordPress. Ak si nie ste istí, s čím máte postupovať, odporúčame vám Zabezpečenie Wordfence. Je to pravdepodobne najobľúbenejší doplnok zabezpečenia WordPress a ponúka základné možnosti zabezpečenia, bránu firewall a ďalšie funkcie blokovania. Umožňuje tiež dvojfaktorové overenie, ako aj pravidelné skenovanie a monitorovanie vašich stránok, údajov a prenosov.

Ak Wordfence nemá všetko, čo hľadáte, môžete tiež použiť alternatívy, ako napríklad iThemes Security (čo tiež vytvára pravidelné zálohy) a Bezpečnosť Sucuri (ktorý sleduje a zaznamenáva všetko, čo sa deje na vašom webe). Bez ohľadu na to, ktorý doplnok si vyberiete, rýchle vyhľadávanie Google by malo obsahovať niekoľko návodov, ako začať.


Zabezpečenie vašej bezpečnosti nie je tou najzaujímavejšou časťou vytvárania webovej stránky WordPress, ale jej význam by sa nemal podceňovať. Čím viac úsilia a úsilia vynaložíte na zabezpečenie svojich stránok, tým je menej pravdepodobné, že narazíte na katastrofu. Ak teraz podniknete niekoľko základných krokov na ochranu svojich stránok, získate neskôr zaslúžený pokoj.

Máte nejaké otázky o tom, ako zaistiť bezpečnosť svojho webu WordPress? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me