Vylepšite zabezpečenie svojich stránok WordPress

Ako zvýšiť bezpečnosť vašich webových stránok WordPress

Každý vie, že udržiavanie bezpečnosti vášho webu WordPress by malo byť najvyššou prioritou. Ale deväťkrát z desiatich nie je. Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť bezpečnosť vašich webových stránok WordPress, a mnohé z nich sa dajú rýchlo a ľahko nastaviť. Možno je čas venovať určitú pozornosť bezpečnosti vašich webových stránok.


V tomto článku sa zameriame na dôležitosť zabezpečenia webových stránok a na to, čo sa môže pokaziť, ak ich ignorujete. Potom budeme diskutovať o vykonateľných úlohách, ktoré môžete implementovať, o bezpečnostných doplnkoch, ktoré môžete použiť, ao dôležitosti zálohovania vašich webových stránok WordPress..

Dôležitosť bezpečnosti

Bezpečnosť je mimoriadne dôležitá otázka pre všetkých vlastníkov webových stránok. Škodlivý softvér, ktorý na webovú stránku často inštalujú hackeri, ktorí našli slabiny a slabé miesta, môže šíriť vírusy a chyby. Tieto môžu spôsobiť nevýrazné poškodenie vášho webu a počítača, čo môže výrazne ovplyvniť vaše podnikanie.

Porušenia zabezpečenia môžu spomaliť vaše stránky a vytvoriť negatívny dojem používateľa. Môže to poškodiť dobré meno vašej značky a nakoniec prísť o návštevníkov, predaj a zákazníkov. A môže to byť oveľa horšie. Malware môže ukradnúť informácie o zákazníkoch, osobné a finančné údaje a zničiť vaše stránky. Môže to viesť k dlhodobej strate výnosov, ako aj k strate času, úsilia a emočnej pohody.

Vykonávanie bezpečnostných opatrení by malo byť najvyššou prioritou všetkých správcov webových stránok. Čo teda môžete urobiť, aby ste zvýšili bezpečnosť svojich webových stránok WordPress a zaistili ich?

Bol váš web už ohrozený?

Skenovanie zabezpečenia WordPress

Webové stránky mnohých ľudí už boli napadnuté a ani nevedia, že sa to stalo. Skvelý spôsob, ako zaistiť bezpečnosť svojich stránok, je použitie bezpečnostnej kontroly.

Bezpečnostné skenovanie WordPress je online bezpečnostný skener, ktorý otestuje vaše stránky z hľadiska slabých miest. Základné skenovanie je bezplatné, ale v prípade pokročilých služieb budete musieť prejsť na jeden z ich členských plánov. Kontroly sa vykonávajú na zabezpečení vašej aplikácie, zabezpečení WordPress, hostiteľskom prostredí a webovom serveri. Získate jasný prehľad o zabezpečení svojich stránok a upozorní vás na akékoľvek porušenia. Sucuri tiež ponúka a bezplatná kontrola stránok ktorý vyhľadá malvér, chyby a aktualizácie softvéru.

Vždy aktualizujte svoje stránky

Zvýšte bezpečnosť svojho webu WordPress

Znie to jednoducho, ale jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vylepšiť zabezpečenie svojich stránok, je zabezpečiť, aby ste ich neustále aktualizovali. Aktualizované verzie WordPress, motívy a doplnky, pomáhajú opraviť a vyhnúť sa možným bodom narušenia bezpečnosti.

Použite najnovšiu verziu programu WordPress

Zakaždým, keď je vydaná nová verzia programu WordPress, zvyšuje sa bezpečnosť a opravuje sa zraniteľnosť. Najnovšia verzia je najbezpečnejšia, preto ju aktualizujte hneď, ako bude k dispozícii.

Osvedčené postupy pre témy a doplnky

Pri aktualizácii témy a doplnkov je pravdepodobnosť škodlivej aktivity na vašich stránkach menšia. Oznámenia o aktualizácii motívu a doplnkov sa často zobrazujú na vašom informačnom paneli. Ak ich ignorujete, je čas zmeniť svoje spôsoby.

Vždy, keď je to možné, udržujte počet doplnkov, ktoré používate na svojich stránkach, čo najmenší. Čím menej zásuvných modulov, tým menšie potenciálne problémy. Doplnky vždy inštalujte z dôveryhodného zdroja a nesťahujte prémiové doplnky zadarmo z neautorizovaných zdrojov. Odstránenie nepoužitých tém a doplnkov môže tiež pomôcť zvýšiť rýchlosť a bezpečnosť vašich stránok.

Zabezpečte svoju prihlasovaciu stránku

Zvýšte bezpečnosť svojich stránok

Vaša prihlasovacia stránka môže byť mimoriadne zraniteľná proti škodlivým útokom, ak nebude správne zabezpečená. Ak chcete zvýšiť bezpečnosť svojich webových stránok WordPress, vždy používajte skryté používateľské meno. Správca alebo vaše vlastné meno nie je bezpečná voľba. Vaše heslo by malo obsahovať aj náhodný sortiment písmen, číslic a špeciálnych znakov. Dôrazne sa odporúča zmena hesla každých 90 dní.

Začnite používať LastPass

LastPass

LastPass si pamätá všetky vaše používateľské mená a heslá a udržuje ich v bezpečí, takže ich nemusíte. Môže vám vygenerovať silné heslá, čo vám ušetrí čas premýšľaním o nich. Umožňuje vám tiež nastaviť dvojfaktorové oprávnenie a poskytnúť tak podrobnosti o svojom účte ďalšiu obranu.

Použite uzamknutie prihlásenia

Uzamknutie prihlásenia

Uzamknutie prihlásenia je bezplatný doplnok WordPress, ktorý obmedzuje počet pokusov o prihlásenie. Ak sa v určitom časovom období uskutoční viac ako určitý počet pokusov o prihlásenie z toho istého rozsahu IP, potom blokuje všetky ďalšie pokusy z tohto rozsahu. Pomáha to predchádzať zisťovaniu hesla hrubou silou a dáva vášmu webu ďalšiu úroveň bezpečnosti.

Nainštalujte doplnok zabezpečenia WordPress

Jedným z najdôležitejších spôsobov, ako vylepšiť zabezpečenie svojich webových stránok WordPress, je inštalácia bezpečnostného doplnku. Existuje veľa z čoho vyberať, takže sa pozrime na pár najlepších.

Všetko v jednom zabezpečení a brána firewall

Všetko v jednom zabezpečení WP

Všetko v jednom zabezpečení a brána firewall je bezplatný a ľahko použiteľný doplnok WordPress, ktorý zabezpečí vaše stránky v bezpečí. Implementáciou najnovších bezpečnostných postupov a techník WordPress znižuje riziko útokov.

Doplnok vynucuje zabezpečenie používateľského účtu, prihlásenia a registrácie. Má funkčnosť brány firewall, bezpečnostný skener a okrem iných funkcií chráni pred útokmi hrubou silou. Používa tiež systém klasifikácie, ktorý zobrazuje stupeň ochrany vášho webu na základe bezpečnostných prvkov, ktoré ste aktivovali. Populárny a schopný doplnok, všetko v jednom zabezpečenia a brána firewall je vynikajúcou voľbou, ak hľadáte doplnok zadarmo, ktorý pomáha chrániť vaše stránky..

Bezpečnosť Sucuri

SECURI

Sucuri Security je výkonné prémiové riešenie, ktoré dokáže vyčistiť napadnutú stránku a ponúka trvalú ochranu. Poskytujú sa pokročilé funkcie vrátane nepretržitého skenovania škodlivého softvéru a hackov, odstraňovania a čistenia škodlivého softvéru, brány firewall webových aplikácií a mnoho ďalšieho. Sucuri Security tiež poskytuje nepretržitú online podporu, takže bez ohľadu na bezpečnostný incident je vám k dispozícii tím profesionálnych odpovedí.

Toto riešenie nie je lacné a jeho základný balík sa začína na 199,99 dolárov ročne. Tento proaktívny a reaktívny prístup k bezpečnosti webových stránok vám však zaistí bezpečnosť vašich stránok a tiež vám poskytne pokoj. Takže pravdepodobne stojí za to peniaze. Existujú však aj a populárny doplnok Sucuri zdarma dostupné z adresára doplnkov WordPress.org.

Nastavenie antivírusovej ochrany vášho počítača

norton

Ak je počítač poškodený, hackeri by mohli mať prístup na vaše stránky WordPress alebo nájsť vaše prihlasovacie údaje z uložených hesiel prehliadača. Preto je antivírusová ochrana vášho počítača nevyhnutnosťou.

Norton Antivirus Security softvér chráni počítač pred škodlivým softvérom, spywarom, vírusmi a mnohými ďalšími. Po inštalácii sa spúšťajú pravidelné automatické kontroly, takže môžete s istotou ísť do režimu online. Najdôležitejšie je, že to znamená, že vaše webové stránky WordPress sa nemôžu poškodiť prostredníctvom počítača.

Vždy zálohovať

VaultPress

Bez ohľadu na to, koľko bezpečnostných stratégií ste už implementovali, nič nie je stopercentne spoľahlivé. Ak dôjde k narušeniu bezpečnosti a stratíte svoju stránku a jej údaje a obsah, záloha vám ušetrí čas, peniaze a prípadne aj vašu firmu a povesť..

VaultPress je výkonný nástroj, ktorý ponúka pokročilé zálohovanie a zabezpečenie pre weby WordPress. Táto služba bohatá na funkcie ponúka okrem iného aj denné zálohovanie a skenovanie škodlivého softvéru. Najdôležitejšie je, že ponúka automatické obnovenie, takže ak je váš web napadnutý, potom ho možno rýchlo a ľahko obnoviť.

Ak potrebujete pomoc, prečítajte si našu príručku, ktorá popisuje zálohovanie vášho webu WordPress.

Záverečné myšlienky na zvýšenie bezpečnosti vašich webových stránok WordPress

Rovnako ako všetky vyššie uvedené rady, používanie serióznej hostovacej služby je vždy dôležité. WP Engine je síce relatívne drahá, ale je bezpečná spoločnosť zameraná na WordPress, ktorá poskytuje proaktívne zabezpečenie, aby bola vaša webová stránka bezpečná. Migrácia vašich webových stránok WordPress na nového webhostingu je pravdepodobne dychtivejšia, než si myslíte.

Vďaka špičkovým službám webhostingu a implementovaným doplnkom, tipom a trikom z tohto článku bude mať vaša stránka väčšiu šancu na bezpečnosť ako väčšina z nich..

Aké bezpečnostné rady potrebujete na zabezpečenie webovej stránky WordPress? Prosím podeľte sa o komentáre nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map