10 bezplatných doplnkov WordPress na správu redakčného workflow

10 skvelých doplnkov WordPress na správu redakčného workflow

Všetci vieme, že riadenie pracovného toku stránok s viacerými autormi alebo blogu WordPress môže byť náročné a časovo náročné. Trvalé plánovanie, správa a efektívne šírenie vášho obsahu si vyžaduje obrovské množstvo práce. Dohliadajúc na to, že celý proces môže byť príčinou veľkého roztrhávania vlasov a nocí bez spánku. Našťastie to už nemusí platiť pre vás.


Svet úžasných doplnkov WordPress čaká na pomocnú ruku, pričom každý z nich rieši konkrétny kúsok redakčnej puzzle workflow. Zaokrúhlili sme náš výber z desiatich základných nástrojov, ktoré vám pomôžu pri štruktúrovaní vašej práce, do troch kľúčových zložiek tvorby obsahu: plánovania, správy a distribúcie..

Poďme si zobrať rukávy, rozlúčiť sa s nočnou morou nekonečných príloh e-mailov a dezorganizovaných súborov a začať pracovať WordPress.!

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. Kontrolný zoznam pred publikovaním

Doplnok pre predbežné publikovanie kontrolného zoznamu príspevkov

Používate kontrolné zoznamy na neustále vytváranie najlepšieho obsahu? Dúfajme, že odpoveď je áno! Teraz máte spôsob, ako ich ľahko zdieľať s ostatnými autormi vo svojom tíme pomocou doplnku Kontrolný zoznam pred publikovaním.

Tento doplnok umožňuje vytvárať a spravovať kontrolné zoznamy pre vaše príspevky, stránky a vlastné typy príspevkov. Vytvorenie zoznamu je jednoduché. Stačí prejsť do časti Nastavenia> Pred publikovať kontrolný zoznam a pre svoje zoznamy použite pole „Pridať novú položku“. Môžete dokonca urobiť z neho súčasť vášho pracovného toku, aby sa kontrolný zoznam vyplnil pred zverejnením (alebo namiesto toho môžete povoliť iba upozornenie). Využite silu kontrolných zoznamov na uspokojenie dopytu vašej čitateľov po obsahu najvyššej kvality.

2. Ste SEO

Váš doplnok SEO

Nemá zmysel vydávať skvelý obsah, ak ho nikto nečíta. Musíte optimalizovať svoj obsah, aby vyhľadávacie nástroje mohli vyhľadávať správne kľúčové slová a smerovať relevantnú návštevnosť na vaše stránky. Nerobte žiadnu chybu – SEO môže skutočne vykonať alebo rozbiť web.

Váš SEO vám pomáha optimalizovať všetky relevantné aspekty SEO na stránke, aby sa vaše stránky klasifikovali a navštevovali častejšie. Rovnako dôležité je, že sa zameriava na pomoc pri písaní lepšieho obsahu tým, že zabezpečuje, aby sa vaše kľúčové slovo so zameraním používalo v celom článku alebo príspevku. Dokonca máme ľahko použiteľného sprievodcu SEO, ktorý vám pomôže začať.

Váš SEO je chválený ako najlepší SEO plugin tam, tak SEO expertov, ako aj nováčikov a má viac ako milión aktívnych inštalácií, takže ste v dobrej spoločnosti s týmto jedným!

3. Editor užívateľských rolí

Editor užívateľských rolí

Ak prevádzkujete blog alebo web pre viacerých používateľov, je dôležité mať kontrolu nad spravovaním používateľských schopností a schopnosť priradiť konkrétne role. WordPress vám samozrejme umožňuje obmedziť úlohy na všeobecnej úrovni pomocou možností správca, editor, autor, prispievateľ a sledovateľ / prehliadač. Čo však, ak chcete priradiť konkrétnejšie alebo vlastné úlohy?

Doplnok Editor rolí používateľa vám (ako správcovi) umožňuje priradiť konkrétne role každému používateľovi, ktorý má prístup k vašim stránkam. Vyberte možnosti, pre ktoré majú používatelia prístup na konkrétnu stránku alebo príspevok, ktorí si môžu stiahnuť doplnky, ktorí môžu na vašom webe vykonávať zmeny dizajnu, a množstvo ďalších vlastných rolí a schopností. Nainštalovaním tohto doplnku získate presnú kontrolu nad usporiadaním používateľov a presnejším prispôsobením pracovných postupov.

4. Upravte postup

Upraviť doplnok Flow WordPress

Edit Flow je dokonalý doplnok pre správu redakčného workflow. Poskytuje všetko, čo potrebujete na usporiadanie a spoluprácu s redakčným tímom. Okrem najmodernejšieho vizuálneho kalendára prichádza Edit Flow s výkonnou funkciou s názvom Vlastné stavy – stavové štítky, ktoré vám uľahčia jednoduchšie sledovanie kľúčových fáz pracovného toku..

Ďalšie funkcie, ako sú komentáre a metaúdaje, ďalej uľahčujú lepšiu komunikáciu a synchronizáciu v rámci fantasticky zaneprázdneného redakčného tímu.

5. Oasis Workflow

Plugin Oasis Workflow

Chcete zjednodušenú verziu Edit Flow? Oáza Workflow je odpoveďou. Má všetky kľúčové komponenty, ktoré potrebujete na automatizáciu a vytvorenie komplexného pracovného toku pomocou jednoduchého používateľského rozhrania.

Ponúka tri vlastné stavy, možnosti priradenia a preradenia, termíny a e-mailové pripomenutia a oveľa viac. Prémiová verzia doplnku vám umožňuje vytvárať viac pracovných postupov s cenami začínajúcimi na 49 USD. Nenechajte sa zmiasť jednoduchosťou bezplatnej verzie. Pomôže vám rozmotať aj tie hektické pracovné postupy.

6. Redakčný kalendár

Redakčný kalendár WordPress pre kalendár

Väčšina optimalizovaných redakčných pracovných postupov má spoločnú jednu kľúčovú súčasť: podrobný a dobre udržiavaný redakčný kalendár. Vytvorenie redakčného kalendára je ľahko stráviteľným vizuálnym prehľadom vašej veľkej obsahovej stratégie s nápadmi na obsah, úlohami a časovými harmonogramami, ktoré sú jasne označené.

Doplnok Redakčný kalendár je jednoduchý vizuálny kalendár, ktorý dokáže usporiadať aj tých najroztrúsenejších z nás a na vrchole nášho pracovného toku. Tento doplnok vám poskytuje prehľad všetkých vašich príspevkov (od viacerých autorov), ich stavov a kedy budú zverejnené. Môže sa použiť pre všetky typy príspevkov. Nainštalujte si ho ešte dnes a ste na ceste k výraznému zdokonaleniu vašej obsahovej stratégie.

7. CoSchedule

Doplnok CoSchedule Free WordPress

A konečne, spoločenský redakčný kalendár typu všetko v jednom pre WordPress! Doplnok CoSchedule je vizuálny redakčný kalendár sociálnych médií, ktorý dokáže súčasne naplánovať príspevky na vašich sociálnych médiách a blogoch a zrýchliť tak tok práce. Umožňuje vám automaticky odosielať správy zo sociálnych médií do frontu s publikovanými príspevkami. Intuitívne rozhranie drag-and-drop doplnku umožňuje vizualizáciu a automatizáciu sociálneho redakčného workflow jednoduchým a zábavným.

8. Jetpack

Doplnok JetPack

Nebolo by úžasné, keby ste mohli zdieľať svoj skvelý obsah na sociálnych kanáloch a komunikovať so sociálnymi používateľmi priamo z programu WordPress? Doplnok Jetpack pre WordPress je tu, aby vám to pomohol – a ešte oveľa viac – všetko z pohodlia backendu WordPress.

Jetpack je nabitý nástrojmi a funkciami, ktoré sa zameriavajú na generovanie prenosu a spoločenský výkon. Nástroj na publicitu vám napríklad umožňuje automaticky distribuovať nové príspevky do vybratých sietí sociálnych médií. Výkonnosť svojich príspevkov môžete merať aj v rámci platformy. Nainštalujte Jetpack a začnite racionalizovať svoje zdieľanie ešte dnes.

9. Google Site Kit

Google Site Kit pre WordPress

Jednou z najdôležitejších častí akejkoľvek obsahovej stratégie je analýza, najmä vzhľadom na čas a peniaze, ktoré investujete do marketingu svojho úžasného obsahu.

Google Analytics je bezplatný a poskytuje vám prehľad o publiku, kľúčových metrikách stránok a celkovej marketingovej výkonnosti. Tieto znalosti potom môžete použiť na informovanie a nasmerovanie svojej celkovej marketingovej stratégie obsahu.

Bezplatný doplnok Google Site Kit poskytuje podrobné údaje o premávke, demografii a kľúčových výkonoch, ktoré sú ľahko dostupné na hlavnom paneli WordPress. Už sa viac nemusíte strácať v hĺbke služby Google Analytics. Budete mať všetky informácie, ktoré potrebujete (spolu s ďalšími službami Google, ako sú Adsense, PageSpeed ​​Insights a ďalšie), aby ste sa mohli rozhodovať tam, kde ich potrebujete..

10. UpdraftPlus

Zálohovací doplnok UpdraftPlus WordPress

Predstavte si, že sa zobudíte, aby ste našli roky skvelého obsahu, jedného dňa jednoducho preč. Je to myšlienka, ktorá vydavateľom vydáva strach. Uistite sa, že na svoje stránky zálohujete WordPress a ako súčasť vášho pracovného toku pravidelne chránite hodnotný obsah pomocou UpdraftPlus (alebo iného doplnku). Tento bezplatný doplnok bol špeciálne vyvinutý na ochranu pred zlyhaniami stránok a na uľahčenie migrácie údajov. Viac informácií o funkciách tohto doplnku nájdete v našej aktualizácii UpdateraftPlus.

Zbohom sa obávajte, že váš web bude horieť, a využite pokojnú myseľ, aby ste sa začali sústrediť na skvelý obsah, ktorý zajtra budete zdieľať, pomocou všetkých skvelých doplnkov WordPress na našom zozname..


Úprimné spravovanie redakčného toku by nemalo byť bojom. Stojí za to venovať si čas skúmaným možnostiam, ako sú tie, ktoré sme zdôraznili vyššie. Zabezpečte si svoje procesy správne a budete mať istotu a nadšenie pre svoju stránku ako celok. Tešíme sa na skvelý obsah, o ktorom ste si istí, že bude na konci riadku.

Nainštalovaním niektorých alebo všetkých doplnkov do nášho zoznamu idete na dlhú cestu k automatizácii, optimalizácii a zefektívneniu redakčného pracovného postupu. To vám umožní sústrediť sa na dôsledné vytváranie najlepšieho možného obsahu s tímom šťastných a produktívnych autorov, ktorí vás podporujú.

Radi by sme sa dozvedeli, čo si myslíte o našom zozname, a ak máte nejaké návrhy, zmeškali sme ich. Podeľte sa o svoje tipy a myšlienky v komentároch!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map