10+ doplnkov WordPress na optimalizáciu výkonu obrázkov

Webové stránky bez obrázkov sú fajn. Vieš, nuda. Webová stránka s neoptimalizované obrázky sú úplným ťahom a pohltia vašu drahocennú šírku pásma, spomalia takmer všetko a zničia dojem používateľa (UX).


Každý vlastník webových stránok by sa mal snažiť svojim návštevníkom poskytovať čo najlepší používateľský zážitok. Používanie ťažkých obrázkov, ktoré sa načítavajú s vekymi veku, nie je spôsob, ako zaistiť efektívne používateľské prostredie. A ak máte na svojich stránkach ťažké obrázky, pravdepodobne ste ich pre vyhľadávače pravdepodobne optimalizovali. Stratíte UX a SEO body vľavo, vpravo a v strede a vaše online podnikanie nesie bremeno všetkého.

Dnešný príspevok vám ukáže, ako optimalizovať obrázky pre najlepší výkon stránok a účely SEO. Čo tým má super rýchly web, ktorý má mizerný obraz SEO? Okrem toho nájdete užitočné doplnky na optimalizáciu obrázkov, ktoré zlepšia výkonnosť vašej milovanej stránky WordPress. Užite si príspevok a podeľte sa o svoje myšlienky (alebo čokoľvek iné) v komentároch. Na to sa vždy tešíme ��

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Ako optimalizovať obrázky pre WordPress (pred odovzdaním)

Predtým, ako sa pozrieme na doplnky na optimalizáciu obrázkov WordPress, zbavme sa niekoľkých vecí. Optimalizácia obrázkov WordPress pre najlepší výkon a SEO presahuje iba doplnky. Napríklad musíte zabezpečiť:

 • Vaše obrázky sú pomenované správne (skvelé pre SEO)
 • Obrázky majú správnu veľkosť (Prečo odovzdať obrovský súbor, keď ten trik dokáže urobiť menší?)
 • Rozmiešate svoje obrázky (zmenšuje veľkosť súborov s obrázkami)
 • Pridáte alt a nadpis atribúty k vašim obrázkom (skvelé pre SEO)

Pomenovanie obrázkov primerane

Svoje obrázky musíte pomenovať ako obchodník – alebo s ohľadom na SEO. Zdôvodnenie je pomerne jednoduché: vo výsledkoch vyhľadávania v službe Obrázky Google sa objavia správne pomenované obrázky, čo vám výrazne zvýši návštevnosť. Správne pomenované obrázky sa navyše ľahšie dajú vyhľadať a vyhľadať. Pre SEO: Ak pracujete s kľúčovými slovami, bolo by dobré zahrnúť kľúčové slovo do názvu obrázka.

Neodovzdávajte obrázky, ktoré vyzerajú ako PHOTO101.jpg alebo podobné, pomenujte všetky svoje obrázky primerane. Technicky povedané, správne pomenovanie obrázkov nemá žiadny vplyv na výkonnosť stránok, ale je to dobré pre SEO.

Používanie obrázkov so správnymi veľkosťami

Ak odovzdáte bláznivé obrázky a neskôr ich pomocou formátu HTML zmeníte, domnievam sa, že strácate čas a spomaľujete svoje stránky WordPress naraz. Ak chcete napríklad zobraziť obrázok s rozmermi 300 x 300, pred odovzdaním sa uistite, že má rozmer 300 x 300 pixlov.

Ak môžete zmenšiť obrázok a pomocou HTML zmeniť jeho veľkosť na 300 x 300, bez toho, aby ste znížili jeho kvalitu, tým lepšie. Nerobte svoje obrázky väčšie, ako skutočne potrebujete.

Smushing Images

Rozmazaním sa značne zníži veľkosť obrázkov. Tento proces zahŕňa okrem iného odstránenie vašich doplnkových údajov, ako sú súradnice GPS, typ použitej kamery a dátum vytvorenia.

Používanie Sprite

Sprites, známa technika CSS, vám umožňuje použiť jeden obrázok na dosiahnutie rôznych návrhov na vašich webových stránkach. Na rozdiel od načítania niekoľkých obrázkov (čo si vyžaduje čas), Sprite načíta jeden obrázok, čo vám ušetrí veľa sekúnd pri načítaní stránky..

K obrázkom vždy pridajte atribút ALT

Pridanie alt atribútom vašich obrázkov nezrýchľuje vaše webové stránky WordPress, ale je to určite dobré pre vašu kampaň SEO. Vyhľadávače pavúky nevidia vaše obrázky rovnako, ako to robia ľudskí čitatelia. Spoliehajú sa na informácie pripojené k vášmu obrázku (napr. Názov obrázka a obsah alt atribútu) na klasifikáciu a konečné umiestnenie obrázka.

Kým alt Atribút by sa mal používať na držanie alternatívneho textu pre obrázok (ak sa obrázok nepodarí načítať z nejakého dôvodu, alternatívny text sa zobrazuje na jeho mieste), môžete tento atribút použiť na účely SEO. Môžete hádzať kľúčové slovo alebo kľúčovú frázu do alternatívneho textu a pozerať sa, ako vaše SEO stúpa.

Desať (10) doplnkov na optimalizáciu obrázkov pre WordPress

S touto prvou časťou z cesty by som mal prestať odhaľovať tajomstvá obchodu SEO a prejsť k odšťavňujúcej časti tohto príspevku; Doplnky na optimalizáciu obrázkov WordPress!

EWWW Doplnok na optimalizáciu obrázkov WordPress

EWWW Image Optimizer Optimalizácia obrazu Doplnok WordPress

S viac ako tristo tisíckami stiahnutí (300 000) a vynikajúcim hodnotením 4,8 / 5,0 hviezdičiek je EWWW Image Optimizer doplnkom na optimalizáciu obrázkov, ktorý uloží vaše webové stránky WordPress. Program EWWW Image Optimizer, ktorý je naprogramovaný na automatické spúšťanie, umožňuje optimalizovať obrázky pri ich odovzdávaní na vaše stránky, ako aj predtým odovzdané obrázky.

Okrem toho môžete ľahko prevádzať obrázky do menších formátov súborov. Doplnok využíva obrázkové nástroje gifsicle, jpegtran, pngquant, pngout a optipng na optimalizáciu obrázkov bez straty kvality. Výhody použitia EWWW Image Optimizer zahŕňajú:

 • Rýchlejšie zálohy
 • Webové stránky sa načítajú rýchlejšie
 • Menšie využitie šírky pásma
 • Doplnok je super rýchly a ľahko sa inštaluje a používa (vyskúšal som to sám)
 • Lepšia optimalizácia PNG
 • Atď

Doplnok CW Image Optimizer WordPress

CW Image Optimizer Optimalizácia obrazu WordPress Plugin

Hľadáte efektívny a bezpečný doplnok na optimalizáciu obrázkov? CW Image Optimizer je vaša odpoveď. CW Image Optimizer používa obrazový nástroj Linux Littleutils na zmenšenie veľkosti obrazových súborov, čím zvyšuje výkonnosť vašej stránky WordPress..

Okrem toho, Jacob Allred – autor – chce, aby ste vedeli, že doplnok je založený na WP Smush.it, nemusíte sa obťažovať zásadami ochrany osobných údajov Smush.it a TOS (podmienky služby), pretože vaše obrázky nikdy neopustia váš server. , Inštalácia Linux maličkostí môže byť pre začiatočníkov WordPress trochu náročná, ale s pôsobivým hodnotením 4,4 / 5,0 a viac ako dvadsaťtisíc stiahnutí (20 000) sa CW Image Optimizer oplatí vyskúšať.

Doplnok WordPress WP Smush.it

Doplnok WordPress WP Smush.it na optimalizáciu obrázkov

Spravované a udržiavané pomocou WPMU DEV, WP Smush.it vám umožňuje optimalizovať obrázky individuálnou kompresiou v Knižnica médií alebo hromadne z Media menu v Správca WordPress (informačný panel). Program WP Smush.it integruje program WordPress s rozhraním Smush.it API, čo je platforma, ktorá umožňuje tomuto doplnku na optimalizáciu obrázkov:

 • Vymažte ďalšie údaje z JPEG
 • Optimalizujte kompresiu JPEG
 • Konvertovať GIF na PNG
 • Z indexovaných obrázkov odstráňte nepoužité farby

WP Smush.it automaticky optimalizuje vaše obrázky v zákulisí. Doplnok môže optimalizovať obrázky, keď ich pridáte do svojho blogu, a existujúce obrázky môžete optimalizovať pomocou niekoľkých kliknutí. WP Smush.it bol stiahnutý viac ako 800 000 krát, má hodnotenie 4,1 / 5,0 a môžete očakávať veľkú podporu a ďalšie funkcie od profesionálneho tímu WPMU DEV..

Lazy Load WordPress Plugin

Lazy Load Optimization WordPress Plugin

Úplne názov doplnku, ktorý poskytuje skvelú optimalizáciu obrázkov pre lepší výkon stránok. Najlepšie na tom je, že program Lazy Load funguje hneď po vybalení, čo znamená, že nemusíte konfigurovať časovo náročné možnosti. Doplnok, ktorý sa môže pochváliť viac ako 80 000 stiahnutiami (80 000) a hodnotením 4,5 / 5,0, pracuje automaticky a na načítanie obrázkov používa jQuery.sonar iba vtedy, keď je viditeľný pre používateľa. Keď sa používateľ posúva po stránke nadol, vaše obrázky sa objavia jeden po druhom.

Lazy Load je úžasný výsledok spoločného úsilia Jake Goldmana zo spoločnosti 10up LLC, Automattic a TechCrunch. Lazy Load je skvelým odrazom sily jQuery.sonar a skvelého doplnku na optimalizáciu obrázkov pre WordPress.

SEO Friendly Images WordPress Plugin

SEO Friendly Images Optimalizácia obrázkov WordPress Plugin

Ak zaostávate so svojím obrázkovým SEO, chystáte sa zistiť, prečo je SEO Friendly Images správnym doplnkom pre optimalizáciu obrázkov WordPress. SEO Friendly Images, ktoré je tiež klasifikované ako zásuvný modul WordPress SEO, automaticky pridá alt a nadpis atribúty vašich obrázkov. Stačí len nastaviť alt nadpis možnosti ľahko a vaša práca je hotová!

Ako sme videli skôr, alt Atribút je pre optimalizáciu vyhľadávacieho nástroja mimoriadne dôležitý. nadpis Atribút obsahuje text (popis), ktorý sa zobrazí, keď umiestnite kurzor myši na obrázok. SEO Friendly Images vyvinul Vladimir Prelovac (renomovaný autor doplnkov WordPress pre ďalšie populárne doplnky, ako napríklad Smart YouTube Pro a Téma Testovacia jazda) má hodnotenie 4,0 / 5,0 a viac ako jeden milión (1 m) stiahnutí.

Hammy WordPress Plugin

Doplnok Hammy Image Optimization WordPress

Chcete poskytnúť optimalizovaný obrazový zážitok na viacerých zariadeniach, najmä v mobilných telefónoch? Ak ste povedali áno, Hammy vás bude zaujímať. Namiesto zmenšovania veľkosti obrázkov Hammy zachytáva obrázky z vašich príspevkov a stránok a generuje niekoľko menších obrázkov. Keď sa čitateľ dostane na vaše webové stránky, Hammy automaticky zobrazí najvhodnejší obrázok. To poskytuje vašim mobilným používateľom lepší zážitok.

Doplnok sa spolieha na jQuery, ale ak nie je k dispozícii, Hammy sa vráti späť na pôvodný obrázok. Môže to predstavovať problém a možno je to jediný dôvod, prečo má doplnok hodnotenie iba 3,8 / 5,0 a približne sedemnásť tisíc (16,9 tis.) Stiahnutí. Hammy chytí metadáta rovnako ako alt nadpis atribúty z pôvodného obrázka, čo je skvelé plus. Doplnok bohužiaľ nepodporuje vlastné typy príspevkov a jeho fungovanie si vyžaduje určitý čas.

Doplnok WordPress pre digitálne zbrane

Doplnok pre optimalizáciu obrázkov pre WordPress

Už vás nebaví nahrávanie prispievateľov (alebo používateľov) imsanely obrovské fotografie? Obrázky už nemusíte zmenšovať ručne, pretože teraz máte nezmysel. Maximálnu rýchlosť môžete ľahko nakonfigurovať pomocou, výšky a kvality obrázka, vďaka čomu spoločnosť Imsanity udržuje všetky nahrané obrázky pod kontrolou. Doplnok zmenšuje veľké obrázky na vopred nakonfigurovanú veľkosť a potom nahrádza originály. Doplnok sa dodáva s možnosťou hromadnej zmeny veľkosti, ktorá sa stará o predtým odovzdané obrázky. Imanity sa dodávajú s inými prvkami, ktoré nie sú uvedené vyššie, a majú hodnotenie 4,9 / 5,0.

Doplnok Prizm Image WordPress

Doplnok Prizm Image Optimization WordPress

Podľa autora Accusoftu vám tento doplnok na optimalizáciu obrázkov WordPress umožňuje „… zmenšiť veľkosť súborov vašich obrázkov až o 70% …“ bez straty rozlíšenia a vizuálnej kvality. Iba so štyrmi tisíckami stiahnutí a hodnotením 3,5 / 5,0 môžeme tvrdiť, že doplnok Prizm Image Optimization sa tam dostáva postupne, alebo skôr obraz po obrázku.

Prizm Image vám pomáha optimalizovať kompresiu JPEG, optimalizovať PNG a GIF, odstraňovať metadáta zo súborov JPEG a ešte oveľa viac. Aby ste mohli používať doplnok, musíte sa zaregistrovať pre bezplatný účet Prizm Image. Ak sa ma pýtate, tento doplnok na optimalizáciu obrázkov vyzerá skvele, ale niekoľko stiahnutí a menej ako štyri hviezdičky dávajú zlú vibráciu.

PB responzívne obrázky WordPress Plugin

Optimalizácia responzívnych obrázkov PB WordPress Plugin

Rád by som povedal, že responzívny webdizajn je budúcnosť, ale v súčasnosti je tu s nami. Ak to ešte neviete, responzívny dizajn vám umožňuje vytvárať webové stránky, ktoré vyzerajú skvele na všetkých zariadeniach bez ohľadu na šírku obrazovky.

Na dosiahnutie najlepšieho výsledku musí váš textový obsah aj obrázky reagovať. Toto je miesto, kde prichádzajú obrázky PB Responsive Images. Doplnok preformátuje vaše obrázky podľa štandardných mediálnych dopytov CSS a ponúka vám veľkú flexibilitu. Svoje mediálne dotazy môžete prispôsobiť podľa obrázka, príspevku alebo rozloženia. PB Responsive Images bol vyvinutý Jacob Dunn a Phenomblue a má hodnotenie 4,5 / 5,0.

Doplnok WordPress pre mediálne súbory

Doplnok WordPress pre optimalizáciu multimediálnych súborov

Pravdepodobne ste si v minulosti všimli nesprávne označený obrazový súbor na svojej webovej stránke WordPress. Manuálne premenovanie súboru znamená, že musíte upraviť aj všetky odkazy na tento obrázok. Ak sa ma pýtate, znie to ťažkopádne, najmä ak prevádzkujete veľkú webovú stránku.

Čo keby ste mohli získať doplnok na optimalizáciu obrázkov WordPress, ktorý sa postará o ťažké zdvíhanie? Hádajte, čo je, Media File Renamer je práve tento doplnok. Tento doplnok vám pomôže premenovať vaše obrázky bez porušenia potu. Aplikácia Media File Renamer navyše automaticky aktualizuje všetky odkazy (odkazy v príspevkoch a stránkach, src atď.), Čo vám uľahčuje prácu. Môžete dokonca hromadne premenovať všetky svoje súbory naraz. Len si predstavte, čo by to znamenalo pre vaše úsilie SEO o image.

ShortPixel

ShotPixel Image Optimizer

ShortPixel je doplnok na kompresiu obrázkov, ktorý funguje: nainštalujte ho a potom naň zabudnite. S viac ako 20 000 aktívnymi inštaláciami podľa WordPress je populárnou voľbou pre tých, ktorí sú si vedomí dôležitosti optimalizovaných obrázkov na svojich stránkach.

Pre SEO je dôležité mať web, ktorý sa rýchlo načíta a obrázky sú vo všeobecnosti najväčším zdrojom na danom webe. Výkonné algoritmy softvéru ShortPixel zaisťujú, že veľkosť obrázkov (JPEG, PNG a GIF) a PDF je správne upravená a optimalizovaná. To vedie k rýchlejším webom, ktoré Google miluje! Nehovoriac o lepšej používateľskej skúsenosti návštevníkov.

Aplikácia ShortPixel dokáže nielen zmeniť veľkosť a komprimovať staršie obrázky / súbory PDF na vašom webe, ale automaticky to isté urobí pre každý nový obrázok, ktorý na svoje stránky pridáte. Preto stačí nainštalovať doplnok, nakonfigurovať ho a potom naň zabudnúť. Pri práci na svojich ďalších veciach na vašom webe urobí iba svoje kúzlo na pozadí.

Nad tebou …

Čo sa týka doplnkov na optimalizáciu obrázkov WordPress, máte teraz veľa možností. Vyberte si ten, ktorý dokonale vyhovuje vašim potrebám. Ak ste ochotní experimentovať, môžete vyskúšať naraz dva pluginy, ale to nie je potrebné – stačí jeden doplnok na optimalizáciu obrázkov.

Ktorý doplnok na optimalizáciu obrázkov používate na zlepšenie výkonu na svojej webovej stránke WordPress? Prosím, podeľte sa s nami v sekcii komentárov nižšie. Adios amigo!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map