10+ najlepších WordPress Photoblogging Témy

Všetci vieme, že obrázky hovoria objemmi (zhruba tisíc slov na obrázok, nie?), Takže je pochopiteľné, že by ste mohli chcieť používať fotografie na zdieľanie svojho života online, namiesto písania tradičných blogových príspevkov. To samozrejme znamená, že budete potrebovať motív, vďaka ktorému budú vaše fotky (a život, ktorý vediete) vyzerať úžasne, ale kde začať?


Existuje veľa dostupných tém WordPress, ktoré uľahčujú vytváranie, aktualizáciu a údržbu fotoblogu, pričom každá je navrhnutá s ohľadom na jednu vec – zameranie vášho webu na obrázky, ktoré používate.

V tomto článku sa pozrieme na desať z najlepších dostupných tém WordPress týkajúcich sa fotoblogovania, aby bol váš fotoblog vynikajúci, v žiadnom konkrétnom poradí. Náš zoznam sme rozdelili na bezplatné a prémiové témy, takže začnime s bezplatnými témami (všetci máme radi veci zdarma, však?).

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. Ananás (zadarmo)

Zadarmo téma WordPress Ananás

Hľadáte čistú a jednoduchú tému? Ananás je práve pre vás ten pravý. Táto bezplatná fotografická téma bola vytvorená priamo tu vo WPExplorer, aby uľahčila fotografom a kreatívam rýchle uvedenie webovej stránky do chodu..

Čisté rozloženie na jednom stĺpci umožňuje čitateľom ľahšie zamerať sa na váš obsah. Navyše, s pridanou podporou pre obrázky, cenové ponuky, zvuk a video, je ľahké pridať svoju kreatívnu prácu bez ohľadu na to, aký formát média používate. Medzi ďalšie skvelé funkcie patria vstavané sociálne odkazy v záhlaví, vlastné nahranie loga, nastavenie prispôsobovača tém a ďalšie.

2. Poklop (zadarmo)

Šrafovacia téma

V súčasnosti je nainštalovaný na viac ako 9 000 webových stránkach Hatch theme by AlienWP je veľmi populárna bezplatná téma pre webové stránky zamerané na fotografie. Aj keď má málo hodnotení, je to dobre vyzerajúce téma, ktoré používajú mnohí – preto je jeho zahrnutie tu oprávnené.

Šrafovanie je jednoduché a minimálne, je postavené na rámci hybridného jadra a využíva vstavané funkcie WordPress na správu obrázkov a galérií. Celkovo Hatch zobrazuje obrázky krásne.

3. Pictorico (zadarmo)

Pictorico téma

Pictorico pochádza z nás Automattic, a bol pôvodne prepustený na svoje WordPress.com Používatelia – ale teraz sú k dispozícii pre tých z nás, ktorí hostia WordPress. Pictorico, ktorý je v súčasnosti aktívne nainštalovaný na viac ako 5 000 stránkach, má hodnotenie spokojnosti 4,5 hviezdičiek, pričom väčšina recenzentov udeľuje najvyššie hodnotenie tém.

Krásna téma založená na mriežke prezentuje vaše príspevky v stene obrázkov, vďaka čomu je ideálna pre web s fotobunkami. Ak chcete zobraziť niektoré z vašich obľúbených príspevkov, môžete v hornej časti stránky použiť posúvač.

4. Magnus (zadarmo)

Téma Magnus

Magnus vám prináša spoločnosť Five Themes a je nainštalovaná na viac ako 3 000 stránkach. Ohodnotilo to iba hŕstka používateľov, preto si z 4,5-hviezdičkového hodnotenia vezmite zrnko soli – je široko používaný a stojí za to sa naň pozrieť.

Táto téma zobrazuje vaše obrázky na viditeľnom mieste pomocou veľkého rozloženia mriežky a silnej typografie. Ak používate obrázky vysokej kvality, táto téma vám pomôže ich čo najlepšie využiť na vašom webe s fotobunkami.

5. Pronto (zadarmo)

Pronto Free murivo galérie WordPress Téma

Pronto je bezplatná téma galérie štýlu mriežky muriva vytvorená priamo tu na WPExplorer. S tisíckami stiahnutí má táto téma solídne výsledky a u našich čitateľov je stále obľúbená.

Pronto používa pre svoju domovskú stránku čisté rozloženie mriežky a pomocou vstavanej podpory galérií WordPress a vlastných krátkych kódov môžete vytvárať krásne (a citlivé) stránky. Ak používate svoj fotoblog na predvádzanie fotografických esejí alebo zbierok obrázkov, táto téma by mohla byť pre vás ideálna.

6. Optika (zadarmo)

Téma optiky

Od ľudí v spoločnosti Graph Paper Press vám prinášame našu poslednú bezplatnú tému v tomto zozname – optika. Graph Paper Press sa špecializujú na témy pre fotografov, takže vedia niečo o tom, ako vytvoriť úžasný fotoblog..

Optika je krásna téma usporiadania muriva s dobrým využitím negatívneho priestoru. Ak máte za cieľ konečne predať svoje obrázky, prémiová verzia optiky sa hladko integruje s doplnkom Sell Media Media spoločnosti WooCommerce, Easy Digital Downloads a Graph Paper Press..

7. Spolu

Téma viacnásobného použitia portfólia WordPress

Prvá prémiová téma v našom zozname je Celkom. Táto uber flexibilná téma obsahuje rozšírenú verziu nástroja na vytváranie a presúvanie stránok Visual Composer, takže môžete vytvoriť ľubovoľný web. Ešte lepšie je, že už existuje veľa skvelých ukážok, ktoré môžete importovať, aby ste mohli začať so svojím dizajnom.

Vyššie uvádzame portfólio Lefty, mriežku muriva a jednoduchú galériu TinyFolio, ktoré ukazujú, čo môžete vytvoriť pomocou programu Total. Na všetkých týchto ukážkach sú obrázky umiestnené vpredu a v strede a pridané možnosti pre dizajn hlavičky, prejdite na tlačidlo hore, podpora paralelného obrazu, responzívne rozloženie a viac vytvorte krásny dojem používateľa..

8. Yin a Yang

Téma portfólia Jin a Jang

Yin & Yang je ďalšia prémiová téma dokonale navrhnutá tak, aby vám poskytla solídny zážitok z fotoblogovania s niektorými veľmi peknými funkciami. Táto téma, ktorá sa prezentuje ako kreatívne téma pre fotoblogy a fotografov, je určite opodstatnená.

Čisté rozloženie domovskej stránky, jedinečný efekt vznášania sa menu, efekty presúvania obrázkov a filtrovateľné portfólio ajaxedu sú všetko vynikajúce funkcie tejto krásnej témy. Celkovo táto téma zabezpečí, aby váš fotoblog skutočne vynikal, a to všetko za dostupnú cenu.

9. Vystavte Pro

Vystavte tému Pro

Od StudioPress (tvorcov rámca Genesis) prichádza táto prémiová téma pre deti Genesis, ktorá je ideálna na predstavenie vašich krásnych obrázkov. Expose Pro je téma Genesis, ktoré je k dispozícii za 99,95 dolárov.

Táto téma sa dodáva s niekoľkými farebnými schémami, ako aj s množstvom prispôsobiteľných možností. Rozloženie domovskej stránky jedného stĺpca predstavuje vaše obrázky čistým a jednoduchým spôsobom. Ak chcete ohromujúci fotoblog založený na rámci Genesis, mohlo by to byť pre vás témou.

10. Kandidát

Candid WordPress Téma

Candid je krásna a krásne navrhnutá fotografická téma od Array Themes na vytváranie a zdieľanie vašej práce. Téma bola navrhnutá ako „prázdne plátno“ pre kreatívnych ľudí, aby zdieľali svoj obsah na webe.

Táto téma sa dodáva s jednoduchými možnosťami zabudovaného prispôsobenia prostredníctvom živého prispôsobovača témy. To uľahčuje prepínanie farieb, písiem, orámovania, tlačidiel, loga a ďalších možností. Môžete tiež zmeniť rozloženie stĺpcov murovanej mriežky (1-3 stĺpce), pridať nekonečné posúvanie a pridať vlastné widgety na ľubovoľný príspevok alebo stránku. Navyše, ak máte radi túto tému a chcete viac, môžete sa tiež pripojiť k tematickému klubu Array za 89 dolárov, aby ste získali prístup ku všetkému, čo ponúkajú..

11. Om

Téma OM

Om je téma zameraná na fotoblogovanie a vizuálne rozprávanie príbehov navrhnutá tak, aby bol váš obsah úžasný. K dispozícii za 44 dolárov, táto prémiová téma má 4,89-hviezdičkové hodnotenie a viac ako 900 predajov na ThemeForest. Navyše ponúkajú živú testovaciu verziu svojej témy, takže si ju môžete naozaj kúpiť ešte pred nákupom.

Spoločnosť Om výrazne využíva typografiu, výber farieb a štýlové detaily na zvýraznenie vašich obrázkov. Tri rozloženia domovskej stránky ponúkajú rôzne spôsoby zobrazenia obsahu. Ak hľadáte pocit čistého časopisu, môže byť táto téma to, čo hľadáte.

12. Dizajnér

Téma portfólia profesionálneho dizajnéra WordPress

Poslednou témou v našom zozname je Dizajnér – téma profesionálneho portfólia od ThemeBeans. Táto prémiová téma je vynikajúcim príkladom modernizácie a vzrušenia minimálneho dizajnu.

Dizajnér využíva rozloženie tekutej paralaxy na posúvanie sa medzi obrázkami vašej domovskej stránky, s dobrým využitím záporného priestoru, štýlových písiem a množstva ďalších možností prispôsobenia pomocou nástroja Prispôsobiteľ. Dizajnér sa tiež integruje do WooCommerce prostredníctvom zahrnutej témy pre deti. K ďalším skvelým funkciám patria kachľové galérie, lenivé načítanie, prispôsobiteľné portfólio a oveľa viac.


Ak ste sa rozhodli, že obrázky dokážu rozprávať váš príbeh lepšie ako slová, fotoblogovanie je fantastický spôsob dokumentovania vášho života. Nájdenie správnej témy sa však môže ukázať ako ťažké, ak neviete, kde začať.

Vzhľadom na to, ako rýchlo je naštartovať, je WordPress ideálny na hosťovanie fotoblogu. Okrem toho je k dispozícii veľa tém, ktoré vám môžu pomôcť ukázať vaše obrázky – a zo zoznamu vyššie uvedených desiatich by ste mali byť schopní nájsť tú najlepšiu tému na vytvorenie svojho fotoblogu..

Máte vlastnú obľúbenú bezplatnú alebo prémiovú tému WordPress pre fotoblogovanie? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map