3 veci, ktoré možno neviete o doplnku Gravity Forms

Gravity Forms je doplnok WordPress, ktorý je vhodný pre mnoho používateľov a vývojárov. V tomto príspevku odhaľujeme skupinu menej známych, ale výkonných funkcií tohto skvelého doplnku na vytváranie formulárov.


„Funkčná slepota“ je termín, ktorý používam na popis toho, ako niektorí používatelia (vrátane mňa!) Pracujú so softvérom. Vzťahuje sa to na skutočnosť, že keď používate softvér alebo zásuvný modul, často používate funkcie, ktoré poznáte, a nechávajú svet funkcií mimo predných dverí v chlade. Každý, kto použil Photoshop, bude vedieť, čo tým myslím, použijete nástroje, ktoré poznáte a ostatné – dobre sa to jedného dňa naučíme, správne?

Zatiaľ čo veľa používateľov rozumie základnému použitiu doplnku Gravity Forms, stačí na vytvorenie formulára a jeho vloženie na stránku WordPress, existuje veľké množstvo ďalších skvelých vecí, ktoré tento doplnok dokáže urobiť..

Umožňuje vám nahrať sa do jedného z najobľúbenejších doplnkov WordPress na vytváranie a správu formulárov a ukázať vám niekoľko zaujímavých vecí.

Zobraziť a skryť polia na základe vstupu používateľa

Vidíte to vo formulároch na celom webe, ukážte používateľovi nové pole založené na vstupe, ktorý zadal na existujúcom poli, čo je užitočné v mnohých situáciách. Napríklad, keď používateľ vyberie možnosť zo začiarkavacieho políčka a na základe tejto odpovede by ste chceli položiť ďalšiu otázku.

Pozrite sa na tento príklad: ak si používateľ vyberie prvé dve možnosti, nechceme, aby sa nič nestalo, ak si vyberie tretiu, chceme im položiť druhú otázku.

Gravitácia vytvára podmienečnú logiku

Gravity Forms nazýva túto funkciu Podmienená logika. V editore formulárov (pozri nasledujúci obrázok nižšie) v pokročilej časti existuje možnosť zapnúť túto funkciu. Potom uvidíte, kde môže byť logika nastavená. V mojom príklade sa teraz druhé pole zobrazí, len keď užívateľ skontroluje Darth Vader.

Povoľte podmienenú logiku v gravitačných formách

Docela v pohode, hm? A ľahké. Toto je len špička ľadovca, venujte sa pár chvíľam hraniu s týmito možnosťami a uvidíte, aké silné to môže byť..

Predvyplniť polia pomocou reťazca dotazov

Predstavte si túto situáciu: máte webovú stránku WordPress, ktorá obsahuje množstvo produktov. Keď používateľ vykoná dopyt, ktorý chcete uložiť, máte problémy s začiarknutím políčka a označte produkt, o ktorý sa zaujímajú. Namiesto toho stránku zistite. že prišli a začiarknite políčko pre ne.

Tu je príklad, ako môže toto pole vyzerať.

Gravitácia tvorí polia

Takže na každej z vašich produktových stránok, na ktoré odkazujete na dopytový formulár, nastavíme špeciálnu adresu URL reťazca dopytov, aby produkt prešiel do dopytového formulára..

Začnime s nastavením poľa. V editore Gravity Forms vyberte pole a potom vyberte Pokročilé tab. Zaškrtnite políčko dole, aby ste povolili dynamickú populáciu pre toto pole a zadajte názov parametra; Použil som enquiryType, pozri obrázok nižšie.

Povoliť predpopuláciu

Teraz umiestnime odkaz zo stránky produktu na dopytový formulár a my musíme odoslať produkt, ktorý je pre danú stránku relevantný. Je to také jednoduché ako pridanie parametra na adresu URL ako reťazec dopytu.

Príklad: V nasledujúcom príklade ho použijete ako odkaz na formulár žiadosti Žlté widgety sa automaticky vyberie.

http://yourDomain.com/enquiry/?enquiryType=Yellow+widgets

Predtým, ako opustíme tento, ďalšie dva tipy

 1. V adrese URL sa rozlišujú malé a veľké písmená, takže ak ste v názve parametra použili veľké písmená, použite ich aj v adrese URL
 2. Adresa URL musí byť kódovaná; skrátene vložte znamienko plus (+), kde by za normálnych okolností boli medzery

Ukáž, kde bol vyplnený formulár

Tento posledný tip je skvelý na to, aby sa zistilo, ktoré stránky konvertujú otázky viac ako ostatné. Urobte situáciu, keď máte formulár na viacerých stránkach na svojom webe alebo ho možno máte na bočnom paneli svojho webu, takže je na všetkých stránkach.

Čo urobíme, je pridať skryté pole, ktoré používateľ neuvidí, ktoré jednoducho odošle stránku WordPress prostredníctvom formulára. Keď to vidíte v sekcii vstupov v Gravity Forms, údaje sú tu na zobrazenie.

Gravity Forms skryté polePostupujte podľa týchto niekoľkých krokov:

 1. Do formulára vložte skryté pole (pod ním nájdete skryté polia) Štandardné polia)
 2. Označte pole, nazval som to Informácie o stránke
 3. Kliknite na ikonu Pokročilé Kliknutím na kartu zobrazíte predvolenú hodnotu pre nové pole

Teraz tu nastavíte hodnotu, ktorá sa má odovzdať prostredníctvom formulára. Môžete si vybrať z dvoch možností: Názov stránky / príspevku alebo úplná adresa URL stránky alebo príspevku – záleží len na vás, ktoré chcete..

Gravity Forms nastavia predvolenú hodnotu

Takže tu máte tri skvelé funkcie. Ak máte otázku alebo by ste chceli získať viac informácií o nich, zanechajte komentár!

Získajte gravitačné formuláre

Kliknutím na banner nižšie sa dostanete do aplikácie Gravity Forms a dozvedieť sa viac o doplnku a vyskúšať ich možnosti stanovenia cien.

Navštívte formuláre gravitácie

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map