5 doplnkov WordPress, ktoré môžu zvýšiť zapojenie čitateľov do vášho blogu WordPress

Verím, že angažovanosť je v blogosfére značne podhodnotená.


Jednoducho povedané, kvalita vášho publika je oveľa dôležitejšia ako množstvo. A kvalitou v podstate myslím, ako sú zapojení do vašej „značky“.

Opýtajte sa sami seba na túto otázku – zaujímajú vás čitatelia skutočne o váš blog alebo ho považujú za nevhodný zdroj? Vaša odpoveď môže zmeniť všetky vaše šance na dosiahnutie vašich cieľov (predpokladám, že v konečnom dôsledku je zarobiť peniaze)..

S ohľadom na to som si myslel, že by som pri tejto príležitosti uviedol svoje obľúbené doplnky WordPress, ktoré vám môžu pomôcť lepšie sa zapojiť so svojimi čitateľmi. Aj keď kvalita vášho obsahu a osobnosť, ktorú spájate do svojho blogu, bude hrať veľkú úlohu pri diktovaní úrovne, s ktorou ľudia s vami komunikujú., Nasledujúce doplnky vám môžu dať veľkú pomocnú ruku tiež.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. Prihlásiť sa k odberu obnovených komentárov

Pokiaľ ide o komentáre, mám jednoduchý palec v súvislosti s pripomienkami – ak si niekto vzal čas na zdieľanie svojich názorov, mal by som si urobiť čas na to, aby som na ne reagoval. Preto odpovedám na prevažnú väčšinu komentárov na mojich stránkach.

Ak si však čitatelia vášho blogu nezaložia svoje komentáre a nebudú sa pravidelne vracať, aby zistili, či ste odpovedali, nikdy si neprečítajú, čo ste uviedli ako odpoveď. A čelme tomu – zapojenie je obojsmerná ulica.

S ohľadom na to dôrazne odporúčame nainštalovať možnosť Prihlásiť sa na odber obnovených komentárov. Tento doplnok funguje presne tak, ako by ste očakávali – upozorní ľudí (e-mailom) na odpoveď na ich komentár. Zahŕňa tiež úplný informačný panel, kde môžete spravovať svojich odberateľov a všetky svoje možnosti.

Prihlásiť sa k odberu obnovených komentárov

2. Komentáre na Facebooku

Aj keď pre WordPress je k dispozícii množstvo doplnkov pre komentáre tretích strán, môj výber partie (najmä pokiaľ ide o zapojenie používateľov) je Facebook Comments.

Prečo? pretože robí komentovanie vysoko sociálnym, a preto zvyšuje zapojenie. Je pravdepodobné, že veľká väčšina vašich potenciálnych komentátorov už bude mať účet Facebook, a preto zistí, že komentovanie vašich stránok je (a) veľmi ľahké a (b) veľmi známe.

Facebook Comments Plugin

Okrem toho sa komentáre na vašom blogu zobrazia na Facebooku a váš obsah bude pravdepodobne vystavený oveľa väčšiemu publiku. Tento druh integrácie je obzvlášť užitočný na stránkach, ktoré sú už veľmi sociálne (napríklad na webe na zdieľanie obrázkov).

Aj keď osobne nepoužívam komentáre Facebooku, môžem to urobiť aj v budúcom projekte – je to určite uskutočniteľná alternatíva k predvolenému systému komentárov WordPress a musí mať pozitívny vplyv na zapojenie používateľov..

3. Lepšie vyhľadávanie interných odkazov

Lepšie vyhľadávanie odkazov

Pokiaľ ide o zvýšenie zapojenia používateľov, verím, že Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, je prolifárne prepojenie. Ľudia môžu byť slepí k navigačným prvkom a podobne (stačí chvíľku, aby ste vedome dodržiavali svoje vlastné návyky prehliadania), ale odkazom v obsahu je oveľa ťažšie vyhnúť sa.

Prepojenie sa najlepšie dosiahne vtedy, keď je to veľmi relevantné – ak chcete, aby sa ľudia dostali do situácie, keď majú v prehliadači otvorené desať kariet a skončia na vašom webe pol hodiny. Predvolený vyhľadávací nástroj interných odkazov WordPress je však hrozný.

Tu prichádza lepšie vyhľadávanie interných odkazov. Tento jednoduchý doplnok upravuje vyhľadávanie interných odkazov tak, aby lokalizoval obsah iba nadpisom. Zahŕňa tiež naplánované príspevky. Osobne to považujem za najviac podceňovaný doplnok na WordPress.org – vytvára interné prepojenie takoveľa lahšie.

4. Ďalšie súvisiace príspevky Príspevok

Pokiaľ ide o zvýšenie angažovanosti používateľov, nemalo by byť potrebné mať v dolnej časti svojich príspevkov časť súvisiacich príspevkov. Ak má niekto rád príspevok dosť na to, aby si ho mohol prečítať až do konca, a potom mu budú predložené podobné príspevky, môže využiť túto príležitosť na prečítanie.

Ďalší plugin pre súvisiace príspevky (alebo krátko YARPP) je podľa môjho skromného názoru najlepším doplnkom pre súvisiace príspevky, ktorý je k dispozícii pre WordPress. Zatiaľ čo iní sa zameriavajú na honosné formátovanie, YARPP získava kľúčový faktor – relevantnosť -.

Nepomýliť sa – súvisiaci doplnok príspevkov je iba taký dobrý ako jeho porovnávací algoritmus. Ak svojim čitateľom neprezentujete skutočne relevantné ďalšie príspevky, pravdepodobnosť, že si ich prečítajú, je oveľa nižšia. Preto nezabudnite použiť YARPP a nastaviť ho tak, aby vám priniesol iba najrelevantnejšie výsledky.

5. Vloženie jednoduchého Tweetu

V záujme úplného zverejnenia by som mal uviesť, že som tento doplnok spoluvytvoril. Ako som však už viackrát zistil, skutočne to môže výrazne ovplyvniť zapojenie používateľov.

Tu je riešenie – používatelia služby Twitter radi tweetujú. Ešte dôležitejšie je, že radi pípajú zaujímavý veci. Nadpis príspevku nie je vždy taký zaujímavý. Ale ak im môžete dať cenovú ponuku alebo perlu múdrosti, aby ich odovzdali svojim stúpencom, môžu byť príliš šťastní, že tak urobia..

Tu prichádza program Easy Tweet Embed – umožňuje vám vložiť do vašich príspevkov vopred vyplnené tweety, napríklad: Zabudovaný tweet

Zabudovaný tweet

Je to veľmi podobné službe Click to Tweet, ale uľahčuje vytváranie tweetov tým, že vám to umožňuje pomocou textového editora. Tiež automaticky vkladá permalink. Zistil som, že tweety príspevkov sa v niektorých príkladoch zvýšili o takmer 30% pomocou funkcie Easy Tweet Embed – je to rýchly a ľahký spôsob, ako zvýšiť angažovanosť.

Možnosti sú nekonečné

Rôzne možnosti uvedené vyššie naznačujú nespočetné spôsoby, ako môžete zvýšiť angažovanosť, takže sa neobmedzujte. Rôzne veci fungujú pre rôzne blogy – kľúčom je experimentovanie a testovanie.

Ak máte vlastné nápady na zvýšenie zapojenia používateľov, podeľte sa o ne s nami nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me