6 najlepších bezplatných doplnkov na pridanie fóra do blogu WordPress

Najlepšie bezplatné doplnky na pridanie fóra do blogu WordPress

Ak sa snažíte vytvoriť komunitu používateľov, pravidelná interakcia je nevyhnutnou súčasťou tohto vzťahu. Nielen interakcia s vami, ale múdry vodca, ale aj interakcia medzi členmi komunity. Fóra sú osvedčeným spôsobom, ako prinútiť ľudí hovoriť o zaujímavých témach, ako je napríklad ukážka najnovšieho filmu v klasickej vesmírnej ságe..


Existuje mnoho rôznych platforiem fóra, ktoré by ste mohli použiť, ale vieme, že máte radi WordPress a chceme, aby sa do neho všetky veci integrovali. Našťastie pre vás existujú aj doplnky WordPress, ktoré uľahčujú vytváranie a správu diskusných fór.

Tento článok sa zameriava na najlepšie bezplatné doplnky, ktoré sú k dispozícii na vytvorenie fór na vašom webe WordPress, aby ste mohli začať budovať svoju úžasnú komunitu milovníkov bocce alebo čokoľvek, do čoho sa zapojíte..

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Najlepšie bezplatné zásuvné moduly fóra

Nižšie sme vybrali našich šesť najlepších výberov doplnkov fóra. Ide o zmiešanú skupinu, pričom niektoré z nich boli o niečo nižšie, ako by sme si želali (áno, sme vyberaví). Aby sme to dokázali, urobili sme všetko pre to, aby sme zdôraznili problémy s doplnkami s nižším hodnotením a prečo si stále myslíme, že by ste ich mali zvážiť. Poďme praskať!

1. DW Otázka a odpoveď

Doplnok DW na otázky a odpovede
V priestore fóra sme videli nárast platforiem na otázky a odpovede StackOverflow a Quora. S viac ako 10 000 aktívnymi inštaláciami, DW Otázka a odpoveď je veľmi populárny doplnok na pridanie tejto funkcie na webové stránky WordPress. Je na vrchole nášho zoznamu s 4,3-hviezdičkovým hodnotením spokojnosti.

Ako kompletný systém otázok a odpovedí umožňuje DW Question & Answer otázky, ktoré sa môžu predkladať, filtrovať, usporiadať, editovať a vymazať. Používatelia môžu odpovedať na otázky alebo komentovať ďalšie odpovede, ako aj hlasovať a vybrať najlepšiu odpoveď z tých, ktoré už boli poskytnuté. Otázky a odpovede môžu byť nastavené na súkromné ​​alebo verejné a používatelia môžu sledovať otázku alebo odpoveď, aby dostali odpoveď.

Recenzenti uviedli určité problémy s kompatibilitou medzi týmto doplnkom a inými doplnkami a témami, ale vývojári sú veľmi citliví a otvorení spätnej väzbe. Ak sa vám páči formát otázok a odpovedí a ste ochotní pracovať s predvolenými stránkami vytvorenými doplnkom, otázka DW Question and Answer môže byť pre vás to pravé.

2. BuddyPress

Doplnok BuddyPress

Tento doplnok nie je doplnkom fóra per se – BuddyPress je gigant sociálnej siete vo svete WordPress, dá sa však použiť ako komunitné fórum. Ťaží z celosvetovej tisíckej komunity, ktorá používa a spolupracuje s BuddyPress, a preto sme sa rozhodli zahrnúť ju.

BuddyPress je mimoriadne silný a flexibilný doplnok pre komunitu pre WordPress. Zahŕňa funkcie, ako sú užívateľské profily, skupiny, toky aktivít a oznámenia. Jeho predvolená funkčnosť by sa v skutočnosti mohla použiť na poskytnutie fóra komunity na diskusiu. Integruje sa s ostatnými doplnkami (ako je napríklad bbPress, nižšie), ak chcete vytvoriť plnohodnotnú komunitu fór..

3. Muut

Komentáre k muutom a fóra znova zobrazené
Diskusia je názov hry, ale doplnky ako Muut si znovu predstavujú, akú formu by mali mať. Vďaka iba asi 1 000 aktívnych inštalácií je Muut v priestore diskusného fóra jednoznačne nový, ale podľa 4,3-hviezdičkovej spokojnosti sme si mysleli, že stojí za vyskúšanie.

Muut sa opisuje ako lepšia komunitná platforma a znovu sa pozreli na to, ako prebiehajú konverzácie na webových stránkach WordPress. Muut kombinuje silu diskusných fór s okamžitým komentárom a poskytuje plnohodnotné fóra v reálnom čase s plochými alebo vláknovými komentármi, filtrovaním spamu a e-mailovými oznámeniami. Taktiež je úplne prispôsobiteľný pomocou CSS, aby zodpovedal vašim stránkam.

Používanie Muut je úplne zadarmo, ale pre vyššiu funkčnosť môžete prejsť na prémiový účet. V minulosti to spôsobilo určitý zmätok, ale vývojári aktualizovali svoju dokumentáciu a oznámenia sú jasnejšie. Doplnok je stále vo svojich začiatkoch, ale predstavuje zaujímavý smer, ak sa vám nepáči štandardný koncept diskusného fóra.

4. AnsPress

Doplnok na otázky a odpovede AnsPress
Ďalší doplnok v našom zozname tiež používa formát otázok a odpovedí, podobný formátu DW Question & Answer. S viac ako 3 000 aktívnymi inštaláciami a 4,2-hviezdičkovým hodnotením spokojnosti, AnsPress je jednoznačne dobrá voľba pre mnoho webových stránok WordPress.

Rovnako ako DW Question & Answer, AnsPress poskytuje kompletný systém otázok a odpovedí pre WordPress. Základné funkcie, ako je pridávanie, úprava, triedenie, zodpovedanie a hlasovanie o otázkach, sú doplnené peknými funkciami, ako sú štítky (napr. Otvorené, zatvorené, duplicitné), uprednostňovanie otázok a systém používateľských bodov..

Zdá sa, že skoršie vydania produktu AnsPress zápasili s chybami a nedostatočnou podporou, ale vývojári počúvali spätnú väzbu a zlepšili svoje vývojové procesy, takže s týmto doplnkom by ste nemali mať žiadne veľké problémy. Ak hľadáte flexibilný a prispôsobiteľný systém otázok a odpovedí, možno stojí za zváženie AnsPress.

5. bbPress

bbPress plugin

Neexistuje spôsob, ako by sme mohli hovoriť o diskusných fórach vo WordPress a nepozerať sa na ne bbPress. S viac ako 300 000 aktívnymi inštaláciami je jasným lídrom v tomto priestore a je podporovaný najpopulárnejšími témami WordPress (vrátane Total). S 3,9-hviezdičkovým hodnotením spokojnosti sa drží pred novými účastníkmi, má však obavy.

Vývojári opisujú program bbPress ako zameraný na ľahkú integráciu, jednoduché použitie, webové štandardy a rýchlosť. Aby to dosiahli, udržiavali hlavný doplnok malý a ľahký a zároveň ho prostredníctvom doplnkov úplne rozšírili. Tento prístup má samozrejme kompromisy a ak chcete replikovať plnohodnotnú funkčnosť iného fóra systému, môže sa stať, že budete musieť implementovať veľa rôznych doplnkov s bbPress..

Mnoho sťažností na bbPress pochádza od používateľov, ktorí nemuseli úplne pochopiť, že bbPress nebol navrhnutý tak, aby poskytoval kompletný diskusný systém. Základná funkčnosť je sama osebe výkonná, ale takmer určite budete chcieť pridať ďalšie funkcie.

6. Odpovede CM

Doplnok odpovede CM

Ďalej na našom zozname je ďalšia zásuvka na otázky a odpovede. Odpovede CM má viac ako 2 000 aktívnych inštalácií a 3,8-hviezdičkové hodnotenie spokojnosti.

Základné funkcie týkajúce sa otázok a odpovedí sme už predtým pokryli, ale odpovede CM pridávajú niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré uľahčujú zapojenie používateľov, napríklad zobrazenie počtu zobrazení pre každú otázku, upozornenie používateľa a registráciu sociálnych médií pomocou služieb Facebook, Twitter, LinkedIn a Google.+.

Vyskytli sa určité problémy s podporou a mnoho používateľov malo obavy o hĺbku funkčnosti, ktorá je k dispozícii iba pri zakúpení verzie Pro alebo ďalších doplnkov. Keďže je k dispozícii bezplatná verzia, odporúčame vám ju najprv nainštalovať na testovacie miesto, aby ste zistili, či vyhovuje vašim potrebám.


Neexistuje žiadna skutočná otázka, že dobre naplánované a spravované fórum vám môže pomôcť vybudovať angažovanú komunitu používateľov. Pomocou doplnku bude nastavenie jednoduché a jednoduché, takže môžete priamo komunikovať s používateľmi.

Z vyššie uvedeného zoznamu by ste mali mať možnosť vybrať si ten správny plugin pre svoje potreby. Ak teda uvažujete o vytvorení fóra, vyberte si jedno a začnite!

Máte fórum teraz, a ak áno, aký doplnok preň používate? Ak ho nemáte, čo vás zastavuje? Prosím, podeľte sa v komentároch o svoje skúsenosti s pluginmi fóra a so všetkými, o ktorých si myslíte, že nám unikli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map