8 najlepších dovozných a vývozných doplnkov WordPress

Najlepšie importovať a exportovať doplnky WordPress

Každá webová stránka, ktorá je už nejaký čas, začína zhromažďovať údaje v jej databáze. Či už ide o používateľov, zákazníkov, obrázky, témy, príspevky, SEO alebo čokoľvek iné, nájde si miesto vo vašom WordPress. Niekedy možno budete chcieť presunúť tieto údaje na iné miesta. Povedzte z jedného webu WordPress na iný web alebo platformu. Možno budete chcieť získať prístup k používateľským údajom, aby ste aktualizovali zoznamy prihlásení alebo presunuli údaje o predaji do svojho účtovného systému.


Podobne v určitom okamihu možno budete chcieť importovať údaje na svoj web WordPress. Môže k tomu dôjsť, ak vytvárate nové subdomény, ktoré vyžadujú rovnaké používateľské účty. Alebo ak prechádzate na úplne nového hostiteľa. Môžete to samozrejme spravovať pomocou phpMyAdmin z ovládacieho panela (o ktorom sa môžete dozvedieť v našom sprievodcovi migráciou sprievodcu WordPress). Ale nie všetci z nás sa chcú vysporiadať s phpMyAdminom, alebo dokonca navštíviť ovládací panel. Tu môžu byť užitočné doplnky na import a export údajov z / na vaše webové stránky WordPress.

Natívne možnosti importu / exportu WordPress

S aplikáciou WordPress sa môžete kedykoľvek vrátiť k pôvodnej funkcii importu / exportu. Nástroj na import môžete použiť na import obsahu stránok, ako sú príspevky alebo komentáre z iných platforiem, do svojho WordPress.

Pôvodný import WordPress

Ak chcete exportovať obsah, WordPress vytvorí súbor XML na stiahnutie a uloženie do počítača. Tento súbor môže obsahovať príspevky, stránky, komentáre, vlastné polia, kategórie a značky. Potom pomocou funkcie Importovať v inej inštalácii WordPress môžete súbor nahrať na túto lokalitu.

Funkcia natívneho exportu WordPress

Výhodnejším spôsobom je však použitie doplnkov WordPress. Nižšie uvádzame doplnky WordPress, ktoré pomáhajú importovať alebo exportovať konkrétne dátové kúsky do a z vášho WordPress (na rozdiel od všeobecných doplnkov pre migráciu, ktoré vám môžu pomôcť presunúť celé vaše stránky). To vám ušetrí problémy s obnovením častí webových stránok na inom mieste.

Začnime s doplnkami. Niektorí môžu pohodlne importovať a exportovať všetky údaje na vašom WordPress, zatiaľ čo iní prenášajú konkrétne súbory údajov. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej!

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. Importujte akýkoľvek súbor XML alebo CSV do WordPress

Importujte akýkoľvek súbor XML alebo CSV do doplnku WordPress

Ak máte veľa súborov ležiacich v súboroch CSV, tento doplnok vám pomôže presunúť ich v štvorkrokovom procese pomocou jednoduchého rozhrania drag and drop. Neexistuje požiadavka, že súbory XML alebo CSV musia byť v akomkoľvek konkrétnom formáte alebo veľkosti štruktúry. Doplnok rozdeľuje súbory na import do spravovateľných častí a môžete ich nastaviť tak, aby importoval väčšie súbory alebo aby sa import tiež urýchlil. Importuje všetky údaje vrátane atribútov a pracuje so špeciálnymi znakmi, ako sú arabčina, hebrejčina a čínština.

Tento doplnok môžete použiť nielen na import údajov o živých údajoch, ako sú akciové ponuky, športové výsledky alebo živé ponuky, a to nielen existujúce údaje o akomkoľvek CMS. Čo ak chcete exportovať údaje? Tento doplnok sa integruje so sprievodným doplnkom, Exportujte údaje WordPress do XML / CSV čo vám umožňuje exportovať takmer čokoľvek. Potom budete môcť údaje upravovať v Exceli a posielať ich na ľubovoľné miesto.

Verzia Pro vám umožňuje robiť viac, ako napríklad import údajov do vlastných polí alebo import obrázkov. Umožňuje tiež importovať z aktívnej adresy URL alebo skontrolovať aktualizácie súboru a podľa potreby upravovať. Ak ste používateľom WooCommerce, možno vás bude zaujímať aj jeho Dovozca XML a CSV pre všetky typy produktov WooCommerce.

2. Konečný dovozca CSV

Konečný doplnok dovozcu CSV

Ak potrebujete doplnok na pravidelné vykonávanie ťažkých prác, môže byť ten, ktorý potrebujete, Ultimate CSV Importer. Môže importovať takmer čokoľvek – príspevky, komentáre, recenzie (z recenzií zákazníkov WP), ako aj polia SEO z SEO All-in-One. Nezastaví sa tam, importuje vlastné príspevky, vlastné polia a dokonca aj obrázky z externých adries URL, ako sú Pixabay alebo Shutterstock. Môže sa tiež zvýšiť rýchlosť importu. A čo je pekné, je to, že môže eliminovať duplicitný obsah, ktorý obmedzí nadúvanie v databáze. Typy príspevkov sa importujú s taxonómiou, viacerými kategóriami a viacerými značkami. Doplnok funguje s viacerými lokalitami a doplnok pomáha presúvať obsah vo formáte CSV.

Všetky vyššie uvedené akcie môžete vykonávať zadarmo, ak si však zakúpite licenciu Pro, môžete urobiť viac. Pravidelne sa bude aktualizovať webová stránka bez akýchkoľvek zásahov a podporuje viacjazyčné webové stránky. Všetky importované moduly sú spravované v správcovi súborov a podrobné protokoly sú udržiavané. Aj vývojári budú radi, pretože funkcie doplnkov môžu byť rozšírené.

3. Woo Import Export

Doplnok na exportovanie importu Woo

Informácie a sťahovanie

Náš ďalší doplnok, Woo Import Export, je určený výlučne pre používateľov WooCommerce. Tento prémiový doplnok môže importovať alebo exportovať všetky údaje týkajúce sa vášho obchodu, od produktov, kategórií produktov a objednávok k používateľom a kupónom. Budete si môcť vybrať polia, ktoré sa majú importovať alebo exportovať, použiť filtre a naplánovať import / export, ako aj viesť denníky o všetkých importovaných / exportných aktivitách..

Doplnok funguje vo formátoch CSV a môže tiež čerpať údaje z adries URL. Ponúka náhľad všetkých importovaných / exportovaných údajov, takže si môžete byť istí pred stlačením tlačidla importu / exportu. S podporou WPML nebudú viacjazyky predstavovať problém.

4. Widget Dovozca a vývozca

Doplnok pre dovozcov a vývozcov pre widgety

Widget Importer and Exporter je jednoduchý a inteligentný doplnok, ktorý robí presne to, čo jeho názov napovedá. Ponúka jednoduchý spôsob presunu miniaplikácií na iný web a je obzvlášť užitočný, keď do svojej témy pridávate miniaplikácie. Kliknutím na tlačidlo Export sa vytvorí súbor JSON obsahujúci widgety a ich nastavenia. Ak chcete súbory importovať, jednoducho ich stiahnite do požadovaného umiestnenia, či už na inom alebo na rovnakom mieste. Po dokončení importu uvidíte, čo sa deje s miniaplikáciami v prehľadnej tabuľke.

Doplnok počas importu slepo nestiahne všetky widgety. Vylúčené sú miniaplikácie, pre ktoré nie je zadaná žiadna oblasť miniaplikácií alebo ktoré vaša téma nepodporuje. Podobne sa widgety, ktoré už existujú v novom umiestnení, ukladajú ako neaktívne widgety. Vývojári môžu údaje pred importom filtrovať.

Tento populárny widget je k dispozícii na bezplatné stiahnutie v úložisku doplnkov WordPress.

5. Prispôsobenie Export / Import

Doplnok pre export / import prispôsobovača

Ak máte motív, ktorý vyzerá presne tak, ako chcete, a chcete ho skopírovať na iný web, môže to pomôcť Export / Import Prispôsobiteľa. Predtým sa však musíte uistiť, že vaša téma používa pre svoje nastavenia prispôsobovač WordPress a že téma je aktívna. Potom budete môcť preniesť nastavenia priamo z rozhrania Prispôsobiteľ. Všetky nastavenia a možnosti je možné preniesť.

Netreba dodávať, že to funguje iba v prípade, že importujete nastavenia do rovnakej alebo podradenej témy ako pôvodné nastavenia.

Počas importu máte možnosť vylúčiť obrázky. Vývojári môžu filtrovať možnosti, ktoré nie sú súčasťou prispôsobovača, pomocou filtrov. Po dokončení importu sa stránka obnoví a uvidíte všetky zobrazené zmeny. Tento doplnok uľahčuje obnovenie nastavení aplikácie WordPress Customizer. Ak téma obsahuje nekonečné možnosti, oceníte potrebu tohto doplnku.

6. Importujte používateľov z CSV pomocou Meta

Importujte používateľov z CSV pomocou doplnku Meta

Importovať používateľov z CSV pomocou meta je užitočné, ak chcete importovať tisíce používateľov vo formáte CSV priamo do svojho WordPress za pár sekúnd. Vlastné údaje používateľa môžu byť automaticky zahrnuté a môžu byť použité na úpravu profilu používateľa.

Budete mať možnosť priradiť role používateľom a posielať im e-maily. E-maily sú prispôsobiteľné a dajú sa uložiť ako šablóny. Môžete ho nastaviť tak, aby sa používatelia pravidelne importovali a tiež aktualizovali údaje každého používateľa. Okrem toho je doplnok kompatibilný s mnohými ďalšími členskými doplnkami. Háčiky dodávané s doplnkom zároveň vývojárom umožňujú rozširovať funkcie.

7. Exportujte všetky adresy URL

Exportovať všetky doplnky URL

Exportovať všetky adresy URL je jednoduchý doplnok, ktorý na vašom webe vytvorí stránku so všetkými názvami, kategóriami a adresami URL. Odtiaľ môžete rýchlo skontrolovať publikované stránky a príspevky, ako aj príspevky naplánované na publikovanie. Môžete exportovať údaje a kategorizovať ich podľa typov príspevkov.

Tento doplnok je užitočný, ak chcete skontrolovať všetky adresy URL svojich stránok alebo pri pokusoch o presmerovanie 301 pomocou protokolu htaccess. Budete môcť filtrovať adresy URL podľa autora a priraďovať preferované názvy súborom CSV, ako aj generovať názvy súborov náhodne, aby ste chránili citlivé údaje..

8. Export médií s vybratým obsahom

Export médií s doplnkom pre vybratý obsah

Normálne, keď exportujeme príspevok, súvisiace mediálne súbory sa s príspevkom neexportujú. Exportovať médiá s vybratým obsahom pridá možnosť, ktorá po zaškrtnutí vyhľadá odporúčaný obrázok a prílohy na export spolu s týmto príspevkom. Jednoduché, ale užitočné.


Dáta sú pre webové stránky čoraz dôležitejšie a pravdepodobne bude potrebné ich presunúť medzi weby. Doplnky WordPress uvedené v tomto príspevku môžu pomôcť objasniť vašu úlohu. Vyskúšajte ich a dajte nám vedieť, ako pre vás pracovali.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map