Doplnky pre migráciu – Uber pre vaše stránky WordPress

Najlepšie WordPress migračné pluginy

Presúvate svoje webové stránky z jedného hostiteľa na druhého? Alebo ste pripravení oživiť svoju webovú lokalitu localhost? Znie to ako veľký ťah. Ak by ste však mohli nasledovať niekoľko dobre zdokumentovaných krokov, nemalo by to byť naozaj kopcovité. Môžete to urobiť pomocou mnohých populárnych doplnkov, niektorých bezplatných a prémiových doplnkov, z ktorých všetky budú vyžadovať, aby ste jednoducho dodržiavali niektoré pokyny na obrazovke, zatiaľ čo všetka akcia pokračuje v zákulisí. Ak sa vykonáva správne, vaša webová stránka by mala fungovať z nového servera a mala by dostať bežnú intenzitu prenosu do niekoľkých hodín bez akýchkoľvek viditeľných prestojov..


Migrácia môže byť potrebná z mnohých dôvodov – presun hostiteľa, klonovanie webovej stránky do miestneho počítača na vykonanie testov alebo úprav alebo presunutie lokálne vyvinutej stránky na live server.

Samozrejme si môžete zvoliť odovzdanie procesu migrácie odborníkom, alebo váš nový poskytovateľ hostingových služieb môže migráciu ponúknuť ako doplnok. Aj keď sú to možnosti, ktoré máte k dispozícii, môžete sa tiež rozhodnúť urobiť úlohu sami pomocou doplnkov, ktoré vám uľahčia prácu.

Základné kroky migrácie

Aj keď postup prechodu na inú základňu sa môže líšiť v závislosti od doplnku k doplnku, väčšina migrácií WordPress bude postupovať podľa týchto 8 krokov:

 1. Zálohujte všetky svoje webové stránky hneď na začiatku. Existuje veľa doplnkov, ktoré to tiež umožňujú. Vytvorte kópiu všetkých súborov vo vašom webovom adresári do miestneho počítača.
 2. Exportujte svoju databázu prístupom do databázy obsahujúcej vašu inštaláciu WordPress cez cPanel a phpMyAdmin a kliknutím na Export. Databáza sa potom skopíruje do miestneho počítača.
 3. Vytvorte databázu na serveri nového hostiteľa.
 4. Medzi súbormi, ktoré ste vytvorili počas procesu zálohovania na začiatku, nájdite súbor wp.config.php, otvorte ho, zmeňte názov databázy, meno používateľa databázy a heslo databázy. Uložte a zatvorte súbor.
 5. Importujte svoju databázu na nový server tak, že k nej pristupujete cez panel administrácie svojho nového servera a kliknete na Importovať v časti phpMyAdmin. Po dokončení importu budete informovaní.
 6. Teraz môžete importovať všetky svoje súbory do novej databázy.
 7. Zmeňte webovú adresu stránky, aby ste už neboli presmerovaní na starú stránku.
 8. Zmeňte nastavenie DNS svojej domény tak, aby ukazovalo na nový hostiteľský server.

Pozrime sa bližšie na niektoré doplnky, ktoré nám pomôžu migrovať na nové servery!

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. Duplikátor

Duplikátor 2 - Nastavenia
rozmnožovacie stroj je bezplatný doplnok, ktorý je k dispozícii na stiahnutie z úložiska doplnkov WordPress. Patrí medzi najlepšie tipy s používateľmi, vývojármi a správcami stránok. Tento doplnok vám pomôže stiahnuť stránku do miestneho počítača, otestovať ju, upraviť a potom ju zasunúť späť na server. Stránky môžete presunúť na úplne nové miesto.

Výhodou je klonovanie vašich stránok a tiež jednoduché zálohovanie.

Sprievodca nastavením vám pomôže s procesom migrácie. Je nastavený archívny súbor zip a inštalátor a na serveri je skontrolovaná prípadná nekompatibilita. Balíček je potom vytvorený doplnkom, počas ktorého môžete vylúčiť súbory, databázy a adresáre, ktoré už nechcete uchovávať.

Ďalší sprievodca pomáha pri inštalácii webovej stránky rozbalením z balíka. Môžete autorizovať nastavenia a aktivovať doplnky. Po dokončení sa vygeneruje správa o inštalácii.

Hoci doplnok hodnotí neuveriteľných 4,9 hviezd na WordPress.org, autori pripúšťajú, že na konci používateľa je potrebná určitá úroveň technických znalostí, preto môže byť dobré mať k dispozícii odbornú pomoc..

Duplicator Pro je prémiová verzia. Dodáva sa s ďalšími funkciami, ako je plánovanie zálohovania, e-mailové upozornenia, viacmiestne funkcie, cloudové úložisko na Dropbox, Disk Google a Amazon S3. Kúpna cena začína na osobnom balíku od 39 dolárov, ktorý možno použiť s 3 stránkami, a stúpa na 119 dolárov pre obchodné balíčky pre neobmedzené weby..

2. Migrácia všetko-v-jednom WP

Migrácia typu všetko v jednom - import
Doplnok All-in-One WP Migration je tiež bezplatný a vysoko hodnotený migračný doplnok. Je samostatná, nezávisí od žiadneho rozšírenia, a preto je kompatibilná so všetkými poskytovateľmi hostenia PHP.

Tento doplnok vám pomôže preniesť databázové a mediálne súbory, doplnky a motívy. Podporuje ovládač MySQL a boli zavedené nové rozšírenia pre migráciu na populárne cloudové služby ako Dropbox, Google Drive a Amazon S3..

Export údajov sa vykonáva v dávkach, aby sa prekonali obmedzenia veľkosti nahrávania. Pre väčšie veľkosti nahrávania do 5 GB budete musieť pridať prémiové rozšírenia. Obojsmerný prenos údajov sa vykonáva v troch sekundách, aby sa predišlo vypršaniu platnosti doplnku.

Tento doplnok môže vyriešiť problémy so serializáciou a môže sa prispôsobiť podľa veľkosti mobilných zariadení. S prémiovými rozšíreniami môžete pridávať funkcie, ako sú možnosti viacerých miest, ďalšie možnosti ukladania a plánovanie zálohovania. Všetky rozšírenia môžu byť použité na ľubovoľnom počte webových stránok a prichádzajú s celoživotnými aktualizáciami.

3. Zálohujte kamaráta

Zálohovací kamarát 1
Backup Buddy je prémiový doplnok, ktorý sa väčšinou nakupuje a inštaluje pre zálohovací a obnovovací program. Je to však veľmi užitočné aj pre migráciu. Skript ImportBuddy pomôže pri migrácii adries URL a ciest súborov vo všetkých príspevkoch a konfiguračných súboroch.

Vytvorením novej databázy a jej overením pomocou poverení databázy počas procesu importovania môžete migrovať svoju stránku WordPress priamo z hlavného panela. Zálohovací Buddy dokáže spracovať aj rozdelené adresy / domáce adresy URL a je veľmi efektívny pri prenose sériových údajov. Nepodporuje nastavenia viacerých miest.

Typický blogger bude musieť vymieňať 80 dolárov ročne na 2 weby. Nezávislý pracovník, ktorého používanie sa môže rozšíriť až na 10 stránok, sa vráti o 100 dolárov ročne, vývojársky balík stojí 150 dolárov ročne pre neobmedzený počet stránok a balík Gold prichádza s jednorazovou platbou 297 dolárov pre neobmedzené weby. Aktualizácie a podpora sú bezplatné iba pre prvý rok. Pre pokračujúce aktualizácie a podporu sa musí obnoviť členstvo.

4. WP Migrate DB

Migrácia WP DB 2
WP Migrate DB je ďalší bezplatný a populárny doplnok, ktorý migruje vaše stránky WordPress. Funguje trochu odlišne od ostatných doplnkov v tom, že nájde a nahradí adresy URL a cesty k súborom na vykonanie migrácie. Doplnok spúšťa vyhľadávanie a nahrádzanie serializovaných údajov na nájdenie reťazcov. Potom údaje serializuje a vloží ich späť do databázy. Táto funkcia umožňuje vývojárom, ktorí potrebujú často prenášať údaje medzi miestnymi inštalačnými a živými webovými stránkami.

Efektívne spracováva serializované údaje a ukladá ich na váš lokálny počítač ako súbor SQL. Po vytvorení súboru SQL budete musieť na import súboru do existujúcej databázy použiť phpMyAdmin..

Počas procesu migrácie môžete vynechať nepotrebné súbory a tiež môžete uložiť nastavenia migrácie, aby ste v budúcnosti mohli migráciu zopakovať jediným kliknutím.

K dispozícii je tiež profesionálna verzia, ktorá okrem e-mailovej podpory môže vykonávať aj ďalšie úlohy, ako je databáza push a pull, vytváranie verzií záloh, do ktorých sa v budúcnosti vrátime, pozastavenie a obnovenie prebiehajúcej migrácie a ďalšie funkcie. Balíčky začínajú na 90 dolárov za 12 inštalácií (osobný balík) až do 1 000 dolárov za neobmedzené inštalácie (agentúra). Vyššie prémiové balíčky sa dodávajú s množstvom doplnkov, ktoré môžu spracovať mediálne súbory, ako aj migrovať podstránku viacerých miest na inštaláciu jedného servera..

5. Updraft Plus

Aktualizácia migrátora
Updraft Plus je bezplatný a úplný doplnok na zálohovanie a obnovenie, zatiaľ čo prémiový doplnok pridá možnosti klonovania a migrácie. Jedná sa o vysoko hodnotený a veľmi stiahnutý doplnok.

Tento doplnok môže kopírovať celé stránky. Manuálne a automatické plánovanie zálohovania je pomocou tohto doplnku ľahké. Môžete mať rôzne plány zálohovania súborov a databázy.

Túto stránku je možné uložiť do Dropboxu, Disku Google, Rackspace Cloudu, Google Cloud Storage, FTP a e-mailu. Ak nechcete premiestniť celý web, môžete veľké stránky rozdeliť do mnohých menších archívov a môžete selektívne zálohovať a obnovovať ktorúkoľvek súčasť svojho webu, ako sú súbory, databáza alebo motívy..

Prémiová verzia vám umožní zálohovať na Microsoft OneDrive, Microsoft Azure, Copy.com a mnoho ďalších miest. Môže migrovať zálohy aj z iných doplnkov, napríklad z doplnkov BackWPup. Z bezpečnostných dôvodov je záloha databázy šifrovaná. Proces prerušenej migrácie sa automaticky obnoví.

Prémiová verzia tiež umožňuje klonovanie stránok a pridáva zaručenú podporu, úložisko 1 GB v úložisku Updraft Plus a kompatibilitu viacerých miest. Za použitie s jedným alebo dvoma webmi by ste zaplatili 70 dolárov a za viac stránok 95 dolárov, zatiaľ čo vývojárovi by sa účtovalo 145 dolárov za neobmedzené weby..

6. WP Clone by WP Academy

Finále klonu WP
Klon WP je vynikajúci doplnok na migráciu vašich stránok na iné miesto alebo na zmenu názvu domény. Je tiež efektívny pri zálohovaní a kopírovaní vašich stránok WordPress. A ak chcete vytvárať kópie a často premiestniť svoje webové stránky medzi lokálnym počítačom a hostiteľom (na testovanie alebo vývoj webu), je to doplnok voľby.

Má výhodu oproti iným doplnkom, pretože nepoužíva FTP na prístup na stránky v novom alebo starom umiestnení. Musíte do nového umiestnenia jednoducho nainštalovať nový WordPress, na toto miesto nahrať doplnok WP Clone a aktivovať ho. Potom už len musíte postupovať podľa pokynov na obrazovke.

Počas migrácie sa zálohujú iba databázové a obsahové súbory, nie systémové súbory WordPress. Znamená to rýchlejšie načítanie a lepšiu bezpečnosť. Nielen to, že pristupuje k zálohovaniu vašich stránok pomocou priameho http pripojenia vášho hostiteľa, čo znamená, že nemusíte tráviť čas nahrávaním veľkých súborov cez internet..

Autori odporúčajú, aby sa pred vytvorením zálohy zo stránky odstránili všetky nepotrebné doplnky a údaje. Doplnok sa môže tiež stretnúť s hostiteľským systémom, ktorý pracuje s proprietárnym operačným systémom.

Toto je bezplatný doplnok, ktorý autori dôkladne premysleli. Vynakladajú maximálne úsilie na zlepšenie použiteľnosti a riešenie problému migrácie väčších lokalít, najmä problémov s obnovou zo zálohy. V decembri 2015 sa uskutočnila aktualizácia, ktorá sľubuje zlepšenie výkonnosti. Podpora pre tento doplnok je prostredníctvom komunity používateľov WordPress.

7. Cloner

wpmudev Cloner Migration WordPress Plugin

Cloner by wpmudev je špecializovaný migračný doplnok, ktorý je ideálny na replikáciu alebo migráciu vašich stránok v sieti viacerých miest WordPress. PREČO by ste to chceli urobiť? Multiste je vynikajúci nástroj na hosťovanie viacerých podobných webových stránok (napríklad skupiny vstupných stránok alebo siete blogov), ako aj na účely prezentácie. A s klonovačom je jednoduché dopytovať doslova „klonovať“ jednu z vašich stránok.

Doplnok uľahčuje migráciu, fázovanie a zálohovanie vašich stránok WordPress v rámci inštalácie viacerých miest a dokonca obsahuje jednoduché možnosti na rozhodovanie, ktorý obsah sa má presunúť. Ak a keď chcete preniesť svoje zmeny späť na pôvodnú klonovanú stránku, pomocou funkcie prepísania stránok môžete zmeny implementovať kliknutím na tlačidlo

8. WPBackItUp

Informačný panel Wp Backitup
Ako už názov napovedá, WPBackItUp je predovšetkým záložný doplnok. Ak chcete migrovať svoje webové stránky pomocou tohto doplnku, musíte si kúpiť profesionálnu verziu.

Doplnok je pomerne ľahko použiteľný a vytvára archív ZIP celého webu a sprístupňuje ho na stiahnutie.

S prémiová verzia, môžete svoj web obnoviť a migrovať na nové miesto. Môžete to urobiť priamo z hlavného panela WordPress jediným kliknutím. Prioritná podpora je k dispozícii aj s platenou verziou doplnku. Prémiová verzia je dodávaná v 3 balíkoch – cena je 79 dolárov, 99 dolárov a 199 dolárov so zárukou vrátenia peňazí 30 dní.

9. WordPress Move

Nastavenia WP Move
WordPress Move je bezplatný doplnok, ktorý pomáha presunúť vaše webové stránky na iný server. Ako doplnok pre zálohovanie a obnovenie funguje dvojnásobne. Pomocou programu WordPress Move môžete zmeniť názov domény bez toho, aby ste presunuli akýkoľvek súbor.

10. VaultPress

VaultPress
Presnejšie povedané, jedná sa skôr o záložný doplnok, ktorý dôsledne zálohuje všetky vaše webové stránky a udržuje ich v aktuálnom stave. Je však veľmi efektívny pri migrácii lokality.

Tento doplnok pochádza od Automattic, ktorého tím je z veľkej časti zodpovedný za vývoj WordPress ako platformy CMS. Doplnok pripája vašu stránku WordPress k internetu VaultPress serverov a pomocou háčikov WordPress sa stránka preverí z hľadiska zabezpečenia a automaticky sa zálohuje. Po zadaní informácií FTP alebo SSH sa stránka automaticky obnoví.

Môžete si prezerať verzie zálohy a vybrať si, ktoré chcete obnoviť alebo migrovať. Jedná sa o platenú službu predplatného, ​​s plánmi začínajúcimi na 5 USD mesačne pre jednoduchú bezpečnosť a zálohovanie. Sú však jednou z najlepších možností v okolí!

11. BlogVault

BlaogVault
BlogVault je tiež platený doplnok určený predovšetkým na zálohovanie webových stránok. Zálohovanie sa vykonáva v reálnom čase a je vyvolané akoukoľvek novou aktivitou na webe WordPress. Zálohovanie je tiež prírastkové, čo znižuje zaťaženie servera.

Služba BlogVault prichádza s funkciou migrácie, pomocou ktorej môžete pomocou niekoľkých kliknutí presunúť svoje webové stránky. Keďže sa zálohy ukladajú na serveroch BlogVault, migrácia prebieha z týchto serverov. Pri migrácii sú veľmi veľké weby migrované, pretože počas migrácie sú údaje neúplné. Doplnok dokáže spracovať aj viacero miest, čo z neho robí špičkový doplnok triedy.

Skutočný úder tohto doplnku spočíva v jeho funkcii zálohovania a cena môže byť dosť strmá na funkciu čistého sťahovania.

12. DesktopServer

Prečo používať DesktopServer

Ak hľadáte doplnok, ktorý uľahčí prácu na mieste a ešte ľahšie posunie váš návrh na vaše živé stránky, potom bol pre vás DesktopServer vyrobený na mieru. Na našom blogu nájdete našu recenziu na serveri DesktopServer, ale len na zhrnutie programu DesktopServer je aplikácia, ktorá pre vás nakonfiguruje vašu miestnu inštaláciu programu WordPress (takže môžete preskočiť všetky komplikované kroky spojené s programami MAMP, XAMPP atď.) A dokonca môžete klonovať živé weby používam aktívne.

Jedným zo skutočných skvostov tejto aplikácie je však funkcia Direct Deploy (súčasťou prémiovej verzie aplikácie). Vďaka tomu môžete ľahko migrovať svoje stránky localhost na svoju živú webovú adresu. Čokoľvek dokonca ponúkajú asistovanú službu Deploy Live, takže ak narazíte na úžasné technológie na serveriPress, sú tu, aby vám pomohli.

13. WP GoLive Migration

WP GoLive Migration

WP GoLive je prémiový doplnok WordPress, ktorý uľahčuje migráciu vašej demonštračnej stránky na vašom miestnom počítači na živé výrobné miesto. Týmto spôsobom si môžete vylepšiť svoj web na uzavretom testovacom webe a potom, keď budete pripravení, môžete ho spustiť jediným kliknutím.

Či už vytvárate nový motív od základov, prispôsobujete si motívy pre klienta, alebo ak ste sa rozhodli lokálne pridať svoj obsah z nejakého dôvodu alebo z iného dôvodu, GoLive vám môže pomôcť pri prenose vášho webu v okamihu. Doplnok vám pomôže presunúť všetky vaše súbory na vaše živé stránky – stačí zadať podrobnosti o FTP a databáze a kliknúť na Štart. Potom môžete jednoducho sedieť a sledovať priebeh priebehu importu vašej živej stránky. Je to také jednoduché.

Aplikácia WP Go Live funguje exportom vašej aktuálnej databázy, vytvorením novej databázy na novom serveri a následným importom súborov. Doplnok tiež aktualizuje všetky adresy URL v databáze, aby sa zhodovali s vašimi novými, a aktualizuje aj váš súbor wp-config. Program WP Go Live vám určite ušetrí čas a uvoľní vás tak pre ďalšie dizajnérske projekty!

14. MigrateGuru

Migrujte doplnok pre migráciu stránok Guru WordPress

Migrujte Guru špecializovaný doplnok pre migráciu WordPress, ktorý je najjednoduchším (Just-1-Step), najrýchlejším a najspoľahlivejším spôsobom, ako migrovať weby WordPress z ľubovoľného hostiteľa na ľubovoľného hostiteľa na svete.

Je to úplne zadarmo použiteľný doplnok (navždy zadarmo). Či už chcete migrovať web WordPress alebo presunúť sieť viacerých sietí WordPress na nový server, Migrate Guru je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako vykonať migráciu WordPress..

Migrate Guru bol vytvorený po 500 000+ úspešných migráciách. Je poháňaná technológiou za BlogVault (dôveryhodný partner niektorých špičkových hostiteľov WordPress, ako napríklad WP Engine, Flywheel a Pantheon). Migrate Guru je čistý, ľahký, rýchly a spoľahlivý spôsob, ako presunúť svoje stránky WordPress.

Migrate Guru rieši každý migračný dotaz alebo problém, ktorý sa môže vyskytnúť. Zvláda veľké weby a automaticky prepisuje adresy URL (t. J. Zbohom sa učia, ako presúvať WordPress a opraviť odkazy na databázu!) Je to majster v spracovaní serializovaných údajov. Svoje stránky WordPress môžete tiež presúvať presne pomocou sietí s niekoľkými doplnkami, ďalšími nástrojmi alebo nákupmi..

Uzavrieť

V tomto okamihu môžete mať reálnu predstavu o tom, čo migrácia lokality zahŕňa a do akej miery vám môžu migračné doplnky pomôcť v procese migrácie. Väčšina doplnkov sa blíži k začiarknutiu všetkých políčok. Nakoniec by ste v migračnom doplnku mali hľadať to, že migrácia by sa mala dokončiť bez významných prestojov, všetky odkazy musia fungovať dobre a nemali by chýbať žiadne údaje. Výber doplnku sa môže líšiť v závislosti od veľkosti vašej webovej stránky, či už ide o jednu stránku alebo viac lokalít, frekvenciu migrácie a technické možnosti používateľa..

Pre úplne bezstarostnú migráciu sú prémiové doplnky BlogVault alebo VaultPress dobrou voľbou. Zálohovanie WP tu môže byť dobrou alternatívou. Ak máte určitú úroveň technických zručností, môžete vyskúšať duplikátor alebo dokonca klon WP. Ak chcete presunúť údaje sami, program WP Migrate DB by bol dobrý výber.

Keďže je tu toľko doplnkov, nie je dôvod, aby ste trávili čas a úsilie pokusom o ručnú migráciu webovej stránky. Rád by som sa dozvedel o vašich skúsenostiach s migráciou stránok v komentároch nižšie ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map