Efektívne spravujte svoj tím: Najlepšie doplnky pre riadenie projektov pre WordPress

Väčšina z nás sa unáša pri spúšťaní webovej stránky, naše nadšenie nás vedie k presvedčeniu, že zvládneme všetko sami – a do istej miery aj vy môcť v prvých dňoch.


S rozširovaním vášho blogu sa však stáva, že zostať na vrchole všetkého. V určitom okamihu budete chcieť odovzdať zodpovednosť za niektoré úlohy iným ľuďom. To vám umožní venovať sa tomu, na čo ste dobrí. To má, samozrejme, dve hlavné výhody:

  • Uvoľňuje váš čas
  • Úlohy môžu vykonávať špecialisti

Ak budete pracovať správne, mať tím po ruce tím, ktorý bude pracovať na vašom webe, môže pridať veľkú hodnotu a môže pomôcť vášmu webu rýchlejšie rásť. Na druhej strane vám dáva ešte jednu vec na zváženie: ako budete riadiť svoj tím.

Našťastie má WordPress k dispozícii množstvo vyhradených doplnkov pre riadenie projektov, čo znamená, že môžete organizovať, komunikovať a spolupracovať so svojím tímom s minimálnym rozruchom. Tu sú niektoré z mojich obľúbených doplnkov pre správu projektu WordPress.

Doplnok WordPress WP Project Manager

WP Project Manager

Ak hľadáte lacné riešenie pre riadenie projektov, jadro Doplnok WP Project Manager možno stiahnuť zadarmo. Bezplatná verzia doplnku má pomerne obmedzenú funkčnosť, poskytuje však základný spôsob vytvárania úloh a komunikácie s členmi vášho tímu.

Doplnok vám umožňuje vytvárať nové projekty a potom k nemu priradiť relevantných používateľov. Potom môžu členovia tímu komunikovať v rámci ovládacieho panela WordPress a zdieľať súbory medzi sebou. Môžete tiež pridať zoznamy úloh v rámci projektu a priradiť jednotlivým používateľom ku každej úlohe – je tu aj lišta postupu, ktorá vám ukáže, ako sa veci vyvíjajú.

Ak máte radi základné funkcie doplnku, môžete upgradovať na Pro. K dispozícii je vizuálny kalendár, ktorý vám ukáže, kedy sú potrebné niektoré úlohy a kto je zodpovedný za každú úlohu. Ak sa situácia zmení, môžete presunúť úlohu a zmeniť tak dátum splatnosti. Máte tiež väčšiu kontrolu nad úrovňou oprávnení používateľov, čo vám umožňuje určiť, kto môže vidieť a robiť určité veci. Pre ešte viac funkcií podporuje WP Project Manager prémiové doplnky, vrátane praktického sledovania času, fakturačného riešenia a integrácie WooCommerce..

Doplnok Orbis WordPress

Orbis

Orbis plugin podporuje množstvo funkcií vhodných pre riadenie malého podniku, vrátane schopností riadenia projektov – doplnok je tiež užitočný pre riadenie vzťahov so zákazníkmi. Základný rámec Orbis si môžete zadarmo stiahnuť. Je ideálny pre tých z vás, ktorí pracujú s viacerými spoločnosťami: môžete pridávať ľudí a vytvárať projekty a potom každý z nich priradiť konkrétnej spoločnosti. To vám umožní zostať na vrchole toho, čo je potrebné urobiť pre každého z vašich klientov a do ktorého dátumu.

Do rámca Orbis môžete pridať sofistikovanejšie funkcie pomocou jedného z mnohých rozšírení Orbis. V súčasnosti je k dispozícii osem rozšírení – štyri bezplatné rozšírenia a štyri prémiové rozšírenia, každá s cenou 39 EUR. Z pohľadu riadenia projektu patria medzi najužitočnejšie rozšírenia Orbis Úlohy Orbis (čo vám umožňuje vytvárať úlohy, priradiť členov tímu a určiť termíny), a Orbis Finance (ktorá pridáva finančné funkcie spoločnosti Orbis a pomáha vám zostať na vrchole nákladov projektu).

Doplnok CollabPress WordPress

CollabPress

Ak je váš rozpočet obmedzený, CollabPress je úplne bezplatný doplnok pre správu projektov Open Source. Poskytuje jednoduchý spôsob riadenia všetkých vašich projektov na jednom mieste tým, že umožňuje vytvárať na ovládacom paneli WordPress neobmedzený počet projektov. V rámci každého projektu máte možnosť rozdeliť veci na menšie úlohy a diskutovať s jednotlivými členmi o jednotlivých úlohách a celkovom projekte – aby ste celý tím aktualizovali, môžete tiež zapnúť zasielanie e-mailových oznámení, ktoré sa odosielajú keď sa do projektu pridá nová úloha alebo komentár, sú prihlásení na odber.

Doplnok CollabPress podporuje aj praktické zobrazenie kalendára, ktoré vám umožňuje vizualizovať, kedy sa majú splniť určité úlohy. Ak sa obávate o súkromie, doplnok obsahuje protokol aktivity takže môžete monitorovať, čo váš tím robí. Pre bezplatný doplnok je CollabPress prekvapivo bohatý na funkcie a môže byť plne integrovaný do BuddyPress.

Project Panorama WordPress Plugin

Panoráma projektu

Project Panorama je ideálnym doplnkom pre riadenie projektov pre tých, ktorí si radi predstavujú priebeh projektu. Rovnako ako u väčšiny doplnkov pre správu projektov môžete získať základnú funkcionalitu zadarmo – k dispozícii na stiahnutie Project Panorama Lite. Táto bezplatná verzia doplnku vám umožňuje vytvárať projekty, nastavovať dátumy začiatku a konca, načrtnúť kľúčové míľniky a sledovať pokrok. Poskytuje tiež rozhranie na prediskutovanie jednotlivých projektov s členmi tímu.

Zatiaľ čo Project Panorama Lite vám umožňuje sledovať, ako projekt napreduje, pomocou rôznych štýlových grafov a grafov, ak chcete, aby celý rad funkcií doplnku bolo potrebné upgradovať na Pre verzia – licencia na jednu lokalitu stojí 50 USD, ale ak chcete používať Project Panorama na všetkých webových stránkach svojich klientov, cena neobmedzenej licencie na lokalitu je 75 USD.

Kompletný doplnok Project Panorama vám umožňuje rozdeliť každý projekt na menšie úlohy a fázy. Poskytuje tiež väčšie súkromie, pretože môžete chrániť projekty pomocou hesla a tiež obmedzovať prístup k projektom pre jednotlivých členov tímu. A nakoniec vám prémiový doplnok poskytuje miesto na nahrávanie a ukladanie súborov potrebných pre členov tímu.

TaskFreak! Doplnok WordPress

TaskFreak!

Ak chcete doplnok pre správu projektov, ktorý podporuje iba tie funkcie, ktoré absolútne potrebujete potreba, stojí za to vyskúšať TaskFreak! zapojiť. Doplnok je užívateľsky prívetivý a umožňuje vám spravovať vaše projekty priamo z ovládacieho panela WordPress.

TaskFreak! umožňuje vytvárať úlohy a priraďovať členov tímu na základe ich používateľských rolí WordPress – jednotlivé úlohy môžete tiež riadiť. Úlohy tiež môžete otvoriť pre verejnosť a svojich predplatiteľov vytvorením verejných úloh. TaskFreak! rozhranie uľahčuje diskusie medzi členmi tímu a dokonca poskytuje jednoduchý spôsob nahrávania a zdieľania dokumentov. Najlepšie na tomto doplnku? TaskFreak! je úplne zadarmo.

Záverečné myšlienky

Ak sa chcete ubezpečiť, že váš tím pracuje čo najefektívnejšie, je nevyhnutne potrebný doplnok na riadenie projektu. Nielenže to udrží každého v tom istom smere, ale uľahčuje to aj zadávanie úloh a prediskutovanie pokroku s členmi tímu.

Ak si nie ste istí, akú hodnotu prinesie doplnok pre správu projektov vašej firme, väčšina doplnkov sa dodáva s bezplatnou verziou s obmedzenou funkčnosťou. Je to skvelé pre webmasterov, ktorí si uvedomujú rozpočet, a veľmi vám odporúčam vyskúšať si jeden z nich a potom upgradovať na prémiovú verziu, ak sa vám rozhranie rozhrania doplnku páči – a samozrejme, ak sa dodatočná funkcionalita cíti ako niečo, čo potrebujete.

Máte obľúbený doplnok pre riadenie projektov? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentári nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map