Moje 7 obľúbených doplnkov WordPress (o ktorých ste možno ešte nepočuli)

Toms-obľúbené-plugins

Existuje niekoľko vecí, ktoré milujem viac, než objavenie skvelého nového doplnku WordPress. Ako blogger a spisovateľ WordPress som testoval doslova stovky, ale keď objavíte niečo čerstvé, nezostarne..


S týmto vedomím som si myslel, že urobím zaokrúhlenie mojich obľúbených doplnkov WordPress, o ktorých ste možno ešte nepočuli. Ak ste používateľom programu WordPress dlhšie ako niekoľko týždňov, budete vedieť všetko o obvyklých podozrivých, o doplnkoch s miliónmi stiahnutí a množstvom najvyšších hodnotení. Ale v drsnom číhajúcom práve pod povrchom je zlatá baňa diamantov, o ktorej ste možno nikdy nepočuli.

Stačí sa pozrieť na Periodickú tabuľku doplnkov WordPress, aby ste videli, koľko nesmierne populárnych doplnkov existuje, ale teraz je čas skontrolovať to najlepšie zo zvyšku.!

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. Čo je to súbor

Ak chcete urobiť trochu vylepšenia v súboroch PHP vo vašej téme, tento doplnok sa vám bude páčiť. Pridá malú možnosť na panel nástrojov WordPress na vašom blogu, ktorý vám povie, ktorý súbor PHP sa týka stránky, na ktorej sa nachádzate. Ak sa napríklad nachádzam na stránke s príspevkami, zobrazí sa v súbore Čo je to súbor single.php:

Aká je snímka obrazovky File.

A ak som na svojej domovskej stránke, zobrazí sa index.php:

Aká je snímka obrazovky File.

To je veľmi užitočné, ak chcete upraviť konkrétnu stránku, ale neviete, s čím súborom PHP sa týka. Používam to stále – je to jeden z tých jednoduchých nástrojov, bez ktorých by som nerád žil!

Aký je súbor

2. Lazy Load

Som trochu posadnutý rýchlosťou načítania stránky, čo je pravdepodobne dôvod, prečo sa mi veľmi páči Lazy Load. Jeho funkčnosť je jednoduchá, ale vysoko efektívna – zaisťuje, že obrázky na vašom blogu sa načítajú iba vtedy, keď sa dajú zobraziť na obrazovke prehliadača. Ak je teda obrázok dole v spodnej časti stránky, načíta sa, iba ak ho návštevník skutočne posunie a uvidí ho.

Výhody tohto sú zrejmé – obrázky (t. J. Súbory, ktoré sú na vašom webe zvyčajne najnáročnejšie na zdroje), sa načítajú iba vtedy, keď sú potrebné. To znamená, že zvyšok vášho webu sa môže načítať bez prerušenia najväčšími súbormi.

Pomáha tiež, aby tento doplnok nevyvinuli nikto iný ako ľudia na adrese Automattic – to vám stačí, aby ste si boli istí funkčnosťou a účinnosťou.

Lazy Load

3. Globálne bloky obsahu

Tento doplnok je vynikajúcim nástrojom pre kohokoľvek, kto má rovnaký obsah, ktorý sa opakovane používa na viacerých stránkach, ako sú útržky kódu, formuláre na prihlásenie, vylúčenia zodpovednosti, text v tvare stránky atď..

Globálne bloky obsahu vám umožňujú vytvárať úryvky textu a / alebo kódu, ktoré sa vkladajú na stránky a / alebo príspevky vo forme krátkych kódov. To nielenže znamená, že môžete vložiť rovnaký text na viacero stránok bez toho, aby ste museli kopírovať a vkladať, ale doplnok tiež chráni akékoľvek formátovanie a zabraňuje WordPressu v odstraňovaní značiek atď..

4. Flexibilný widget príspevkov

Je spravodlivé povedať, že predvolené miniaplikácie WordPress trochu chýbajú, pokiaľ ide o funkčnosť – miniaplikácia Posledné príspevky je dobrým príkladom. Flexibilný príspevok Príspevok sa snaží vyriešiť tento problém poskytnutím omnoho výkonnejšieho widgetu na zobrazenie výberu vašich príspevkov. Možnosti sú celkom komplexné:

Snímka obrazovky flexibilného príspevku pre príspevky.

Je to skvelé pre zobrazovanie príspevkov podľa kategórie alebo značky – takže napríklad môžete označiť konkrétne príspevky, ktoré chcete byť zaradené, a rozhodnúť sa iba pre zobrazenie týchto príspevkov. Lenže poškriabam povrch, keď to hovorím – potenciálne možnosti zobrazenia sú takmer nekonečné. Napríklad môžete prispôsobiť widget z hľadiska zobrazenia miniatúr a dokonca si môžete vytvoriť vlastné šablóny:

Snímka obrazovky flexibilného príspevku pre príspevky.

Flexibilný widget príspevkov

5. Ľahké Tweet Vložiť

Musím tu uviesť vyhlásenie o vylúčení zodpovednosti – Spoločne som vyvinul tento doplnok, ktorý mi pravdepodobne dáva určité predsudky v tom, že ide o vynikajúci nástroj na zvýšenie počtu opakovaných tweetov príspevku.!

Vloženie jednoduchého Tweetu v podstate emuluje funkčnosť, ktorú ponúka služba Click to Tweet – rozdiely spočívajú v tom, že vkladanie „tweetových odkazov“ a veľa rýchlejšie a ľahšie. Tu je krátke video, ktoré to dokazuje:

Vloženie jednoduchého Tweetu

6. Pokročilý editor kódu

Ako nemôžem zahrnúť doplnok, ktorý obsahuje pumpovanie techno hudby do videa predstavujúceho jeho funkčnosť? Advanced Editor kódu je editor kódu, ktorý WordPress mali by mať.

Ak zistíte, že pravidelne pracujete so súbormi PHP v programe WordPress, inštalácia tohto doplnku je trochu netreba.

7. Lepšie vyhľadávanie interných odkazov

Tento doplnok nie je dosť – odporúčam ho každému, kto mi dá polovicu príležitosti. Jeho funkčnosť je v skutočnosti celkom jednoduchá, to však neznamená, že nemôže zásadne zmeniť, ako ľahko môžete prepojiť príspevky a stránky na svojom webe..

Lepšie vyhľadávanie interných odkazov robí presne to, čo očakávate – vylepšuje vyhľadávanie interných odkazov. Ak si nie ste istí, čo myslím „interným vyhľadaním odkazu“, hovorím o okienku, ktoré sa objaví, keď sa pokúsite vytvoriť odkaz v príspevku alebo stránke:

Snímka obrazovky vyhľadávania interných odkazov.

V predvolenom nastavení bude vyhľadávanie hľadať zmienku o zvolenom kľúčovom slove kdekoľvek vo všetkých príspevkoch a stránkach na vašom webe bez dôrazu na relevantnosť alebo akýkoľvek iný faktor hodnotenia. Potom vráti všetky príspevky a stránky, na ktorých je kľúčové slovo uvedené v opačnom chronologickom poradí. Úprimne povedané, tento spôsob vyhľadávania obsahu je na hovno.

Lepšie vyhľadávanie interných odkazov sa snaží vyriešiť tento problém obmedzením vyhľadávania kľúčových slov na uverejnenie nadpisu. Pretože (a) pravdepodobne si pamätáte aspoň jedno slovo z nadpisu príspevku, na ktorý chcete odkazovať, a (b) možnosti sú pravdepodobne omnoho obmedzenejšie, vďaka lepšiemu vyhľadávaniu interných odkazov nájdete príspevky oveľa ľahšie. nainštalovaný.

Okrem toho umožňuje zahrnutie stránok s kategóriami a značkami, ako aj naplánovaných príspevkov, čo je fantastické, ak plánujete dosť ďaleko vopred a chcete prepojiť príspevky, ktoré ešte neboli uverejnené..

Lepšie vyhľadávanie interných odkazov

Aké sú vaše obľúbené neznáme doplnky?

Som si celkom istý, že nebude existovať jediná osoba, ktorá bude čítať tento text, ktorý už vedel o všetkých siedmich doplnkoch v tomto zozname (ak ste to naozaj urobili, svoje doplnky naozaj poznáte!).

Nechcem sa však zastaviť o sedem. Ak si myslíte, že ide o nejaké veľké, ale relatívne neznáme doplnky, ktoré som nespomenul vyššie, neváhajte sa s nami podeliť v sekcii s komentármi nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me