Najlepšie doplnky a služby podcastov pre WordPress

Najlepšie doplnky a riešenia podcastov pre WordPress

Počúvate ho pri každodennej dochádzke do práce. Na ceste do telocvične. Môžete to dokonca počúvať pri chôdzi so psom. Iste, niekedy (alebo, väčšinou, väčšinou) je to Taylor Swift Vitajte v New Yorku alebo Oasis Wonderwall, ale občas máme tendenciu počúvať malé kúsky zvukového obsahu dodávaného cez internet. Toto je môj priateľ podcast. Vedeli ste však, že existujú užitočné doplnky podcast, ktoré môžete použiť na hosťovanie zvuku na svojej vlastnej stránke?


disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Čo by ste mali vedieť o podcastingu

Niektoré naše obľúbené podcasty WordPress sme už predtým pokryli, ale dnes mi dovoľte zdieľať niektoré zaujímavé štatistiky odvetvia podcastingu..

1. Existuje hladné publikum.

Podľa štúdie, ktorú vypracoval Edison Research, 21% americkej mládeže počúvalo v uplynulom mesiaci podcast.

Zdroj: Edison Research – „Stav spravodajských médií 2016“

Aby sme poskytli určitý kontext toho, čo predstavuje 21% celej krajiny, 13% USA počúva mesačne Spotify a 21% krajiny používa Twitter. Stručne:

Rovnaký počet Američanov počúva podcasty a používa Twitter.

2. Je dokázaný rast.

A ich počet sa medziročne neustále zvyšuje. Napríklad počet občanov USA vo veku nad 12 rokov, ktorí počúvajú kazetu, sa za posledné desaťročie zvýšil o 133%, tj medzi rokmi 2008 a 2016. A práve medzi rokmi 2015 a 2016 sa priemysel podcastingu zvýšil o 23%..

Počet poslucháčov podcastov v USA sa v poslednom desaťročí zvýšil o 133%.

PS: Ak by vás zaujímalo, kde sme dostali čísla, urobili sme jednoduchú matematiku na údajoch zdieľaných v grafe od Edison Research!

3. Spotreba je jednoduchá.

Pamätáte si, ako sme zvykli chatovať na stolnom počítači? Nie? Deti 90. rokov áno!

Internet má nový domov a je vo vrecku. Rovnako ako mobilné vyhľadávanie predbehlo stolné počítače v Google, priemysel podcastingu zaznamenal podobný trend. V roku 2014 bola väčšina podcastingu spotrebovaná v stolnom počítači. Dnes je na smartfóne alebo tablete počuť 64% podcastov. (Z tohto dôvodu je to zvláštny úvod k tomuto článku!)

Čo robí podcasting úžasným

Teraz, keď vieme niektoré z týchto štatistík, dovoľte mi povedať, prečo je podcasting v pohode nové dieťa v bloku.

Je to vynikajúci mediálny výstup. Prečo? Pretože to šetrí čas!

Povedal by som, že najväčšou výhodou podcastingu je, že ušetrí veľa času. Priznajme si to – sme zaneprázdnení ľudia. Podcasty slúžia na rýchle informovanie spotrebiteľov, ktorí chcú hovoriť o trendoch a sledovať svojich obľúbených ľudí – na cestách.

Nemusíte čítať!

Nechápte ma zle, ale pre niektorých z nás (* zdvíha ruku *) čítanie vyžaduje úsilie. Ak ste mi povedali, že existuje spôsob, ako môžem spotrebovať rovnaké množstvo informácií nie musím čítať, bol by som nadšený. A to je presne to, čo podcasting robí! Sakra, dokonca som čítal zvukové prepisy kníh!

Bezproblémová spotreba médií.

Môžete počúvať podcasty pri dochádzaní do práce alebo po ceste do telocvične. Existuje veľa úžasných aplikácií podcasting pre Android a iOS, ktoré automaticky sťahujú vaše prihlásené podcasty cez WiFi. Niektoré vám tiež poskytujú vynikajúci objav podcastov a odporúčania na základe vašich záujmov.

Je to skvelé médium na oslovenie ľudí.

Pre tvorcov obsahu, ktorí sú vokálni a chcú osloviť svoje publikum nad text zobrazený na obrazovke, je podcasting vynikajúci kanálov. Podcasting vždy neznamená zvuk. Môžete tiež robiť video, ale väčšina z nás uprednostňuje šetrenie priestoru a mobilných dát v telefóne.

Každý to robí.

A nakoniec, všetci (a naozaj myslím všetci) od najpredávanejších autorov až po šesťmiestnych blogerov s príjmami, rečníkov, významných marketingových pracovníkov a vydavateľov digitálnych technológií – zvýšila svoju hru podcasting.

Investovali seriózny čas, úsilie a peniaze do tvorby, publikovania a marketingu podcastov pre svoje publikum. Nasleduje tona lojálnych predplatiteľov, ktorí sa nakoniec pre vaše produkty transformujú na obchodníkov, ktorí hovoria ústami, a na špičkových evanjelistov..

Ak je teda rok 2018 rokom, v ktorom ste sa rozhodli začať využívať podcasting, kudos. Bude to náročná, no zároveň obohacujúca cesta. Keďže WordPress využíva takmer 30% webových stránok na internete, je nevyhnutné, aby vaše nastavenie podcastingu bolo pevne zapojené do vášho webu WordPress. Nielenže bude propagovať váš obsah pre vaše publikum, ale tiež zlepší hodnotenie vašich vyhľadávacích nástrojov.

S ohľadom na to sú nasledujúce najlepšie služby podcastingu a doplnky pre WordPress. Pomocou jedného z týchto doplnkov alebo služieb podcastov (a veľa tvrdej práce) si budete môcť nastaviť svoj vlastný kanál podcastu priamo zo svojho webu WordPress..

Ako začať s podcastingom na WordPress

Tak, ako to vidím, existujú dva základné spôsoby, ako začať: bezplatné nástroje a prémiové riešenia. Pre tých, ktorí začínajú s podcastingom (máme pre vás nejaký skvelý obsah „Začíname“ neskôr), odporúčam vám použiť bezplatné nástroje. Akonáhle sa na to dostanete, môžete prejsť na platené riešenie.

Pre tých, ktorí sú oboznámení s podnikaním v oblasti podcastingu a chcú začať na vlastnej ceste, by platené riešenia boli dobrým začiatkom. Skôr ako prejdeme na zoznam doplnkov a služieb, dajte nám zladiť ciele.

Cieľ č. 1 – Hosting obsahu podcastu

Prvým cieľom je: hostiteľ súbory podcastov (väčšinou audio). Vyžaduje si to ukladanie a okrem iných serverových prostriedkov sa tým spotrebúva šírka pásma. Súbory podcast môžete hostiť na rovnakom serveri, na ktorom je hosťovaná služba WordPress. Tu môžete zvukové súbory nahrať pomocou predvoleného prehrávača médií WordPress. Túto možnosť podporuje veľa bezplatných doplnkov (ako uvidíte nižšie). Súbory podcast môžete hostiť aj v riešení online úložiska, ako je Amazon S3.

Upozorňujeme, že nemôžete používať bezplatné úložné riešenia, ako sú Dropbox alebo Disk Google, pretože pred stiahnutím súboru zvyčajne vyžadujú veľa overenia. Na druhej strane Amazon S3 vám poskytuje priamy prístup k súborom, keď ste nakonfigurovali úložný priestor na ukladanie dát.

Cieľ č. 2 – Podcast Player

Potrebujeme podcast prehrávač ktoré by zobrazovali naše súbory podcastov v elegantnom rozhraní a sledovali počet prehratí alebo stiahnutia súborov.

Riešenia sú jednoduché:

 • Prémiové riešenia hostingu podcastov pre WordPress sa postarajte o hosťovanie a zobrazovanie podcastov na vašom webe WordPress. Za službu platíte mesačný (alebo ročný) poplatok a na konci sa nespotrebujú žiadne prostriedky servera.
 • Zadarmo podcastingové doplnky pre WordPress jednoducho zobrazte (a dokonca sledujte) svoje zvukové stopy podcastov v elegantnom prehrávači na vašom webe WordPress. Za usporiadanie zvukových súborov podcastov nesiete zodpovednosť.
 • Prémiové podcastingové doplnky pre WordPress sú v podstate bohaté verzie bezplatných doplnkov, ktoré zobrazujú vaše zvukové súbory podcastov z rôznych zdrojov. Za usporiadanie zvukových súborov je opäť vaša zodpovednosť.

Nižšie je uvedený zoznam doplnkov podcast a ďalších možností, ktoré musíte usporiadať pre svoju vlastnú show. Pokryli sme celý rad cenových bodov rôznymi funkciami, aby sme zahrnuli to, čo považujeme za najlepšie možnosti hostenia vášho vlastného podcastu pomocou WordPress..

1. Predvolený zvukový formát WordPress a skrátený zoznam skladieb

Predvolený zvukový formát WordPress a skrátený zoznam skladieb

WordPress štandardne podporuje zvukové súbory a zoznamy skladieb. Na hosťovanie vášho vlastného podcastu nie sú technicky potrebné žiadne ďalšie doplnky ani služby. Všetko, čo musíte urobiť, je nahrať vaše zvukové súbory (mp3, ogg, wma, m4a, wav) do vašej mediálnej knižnice.

Ak chcete na svoje stránky pridať svoje podcasty, pri vytváraní príspevku alebo nás kliknite na tlačidlo „Pridať médiá“ zvukový krátky kód vloženie jednotlivých podcastov do príspevku:


Alebo použite skrátený zoznam skladieb pridanie zoznamu všetkých zvukových súborov podcastov:

[Playlist]

Stačí vedieť, že tieto funkcie budú mať predvolený štýl (s predvolenými alebo tmavými prehrávačmi), čo je celkom základné, pokiaľ vaša téma WordPress neobsahuje vlastné možnosti (napríklad tematické hudobné témy WordPress).

ceny: Zadarmo – toto je predvolená funkcia WordPress a mala by fungovať s akoukoľvek témou.

2. Podcasting služby Buzzsprout

Podcasting služby Buzzsprout

Buzzsprout vám poskytuje jednoduchú platformu podcastingu, kde môžete nahrávať, organizovať a propagovať svoje podcasty cez platformy podcastov (napríklad iTunes), sociálne médiá alebo vaše stránky WordPress. Poskytuje podrobné štatistiky vašich epizód podcastov, ako napríklad počet prehratí, priemernú dĺžku prehrávania a demografické informácie vašich poslucháčov..

Podcasting služby Buzzsprout Doplnok WordPress prehráva váš obsah podcastu v audio prehrávači HTML5. Doplnok načíta najnovšie epizódy a zobrazí ich v zozname skladieb. Jednoducho použite skratku na zobrazenie obsahu podcastu v ľubovoľnom príspevku alebo stránke.

ceny: Program zadarmo vám umožňuje nahrávať 2 hodiny obsahu za mesiac a súbory sú hostené 90 dní. Plány začínajú na 12 USD mesačne, čo vám umožňuje nahrávať až 3 hodiny obsahu každý mesiac, s prenosom 250 GB.

3. Podcasting PowerPress od spoločnosti Blubrry

Doplnok PowerPress Podcasting od Blubrry

Blubrry ponúka dve služby – jedna je bezplatný plugin a druhá je hostingová služba. Doplnok WordPress od spoločnosti Blubrry PowerPress má jedinečné funkcie, ako napríklad zobrazovanie tlačidla prihlásenia na odber, integrovaný prehrávač HTML5 a vlastnú taxonómiu určenú pre podcasting. K dispozícii je tiež skratka, ktorá obsahuje zoznam všetkých epizód vášho podcastu na stránke alebo v príspevku.

Okrem hostovania súborov podcastov poskytuje Blubrry ďalšie funkcie, ako napríklad SEO podcastov, ktoré vám v podstate umožňuje pridať pre každú epizódu (alebo stopu) viac popisov, aby ste zlepšili objavovanie vášho kanála v iTunes a Hudba Google Play. Okrem toho môžete importovať obsah podcastov z kanálov SoundCloud, Libsyn, Podbean, Squarespace alebo z iného kanálu podcast RSS..

ceny: Plány začínajú na $ 12 / mesiac pre 100 MB úložného priestoru mesačne. Je zaujímavé, že ak si predplatíte túto službu na 3 mesiace, získate celkovú kapacitu 300 MB. Všetky plány prichádzajú s neobmedzenou šírkou pásma. A ak chcete trochu pomôcť pri začatí práce, môžete si prečítať našu Príručku rýchleho spustenia PowerPress.

4. Vážne jednoduché podcasting

Vážne jednoduché podcasting

Vážne jednoduché podcasting je všetko-v-jednom riešení pre vaše potreby podcastingu WordPress. Všetko, čo si musíte robiť starosti, je hosťovanie vašich súborov, ktoré môžu byť pre začiatočníkov uložené na serveri WordPress ako mediálne súbory..

Súbory podcast sa prehrávajú s predvoleným prehrávačom WordPress. Doplnok má veľa užitočných funkcií, ako napríklad:

 • podcast typ príspevku a séria taxonómia pre správu súborov podcastov
 • Schopnosť hostiť viacero podcastov z tej istej stránky pomocou rôznych kategórií. (Každý podcast má svoj vlastný jedinečný odkaz RSS)
 • Vysoko prispôsobiteľné možnosti, ktoré uľahčujú odosielanie do adresárov, ako sú iTunes, Google Play a Stitcher.
 • Tony skvelých doplnkov ako je integrácia Podtrac na zvýšenie funkčnosti.

Seriously Simple Podcasting tiež podporuje zvukové aj obrazové podcasting a zahŕňa a zadarmo štatistiky add-on na zobrazenie základného obsahu z podcastu.

ceny: Vážne jednoduché podcasting je k dispozícii zadarmo, aj keď môžete upgradovať neobmedzené úložisko, import jedným kliknutím, štatistiky a ďalšie.

5. Prehrávač zvuku WavePlayer

Audio prehrávač WavePlayer

Info & DownloadView The Demo

Hostujte svoj vlastný podcast s WordPress a intuitívnym doplnkom WavePlayer. V predvolenom nastavení môžete do WordPress jednoducho nahrávať zvukové súbory, čím by sa vytváranie playlistu a jeho atraktívne zobrazovanie uľahčilo. Namiesto toho môžete pomocou prehrávača WavePlayer vytvoriť štýlový zoznam skladieb, ktorý je pohotový, moderný a integrovaný s aplikáciou Media Manager a dokonca aj WooCommerce..

Pomocou tohto doplnku môžete:

 • Vytvorte prispôsobiteľný a pohotový zoznam skladieb
 • Počas prehrávania zobrazte krivky zvukových súborov
 • Vyberte si zo 4 možností veľkosti, aby sa zmestili na vašu stránku
 • Ľahko pridávajte skladby / podcasty pomocou aplikácie WordPress Media Manager
 • Predajte prémiové skladby s WooCommerce

ceny: Cena za WavePlayer je 26 USD za licenciu na jeden server, ktorá zahŕňa 6 mesiacov podpory a aktualizácií.

6. Podlove Podcast Publisher

Vydavateľ Podlove Podcast

Podlove Podcast Publisher je ďalší skvelý bezplatný doplnok podcast pre WordPress s podporou pokročilých analýz.

V kategórii „Epizódy“ môžete vytvoriť nové záznamy podcastov. Podlove ide o kúsok ďalej pridaním prispôsobiteľného nástroja šablóny, ktorý sa používa na prispôsobenie prehrávača tak, aby zodpovedal vašej téme. Doplnok tiež obsahuje webový prehrávač a môžete ľahko spravovať a prezentovať všetkých prispievateľov podcastu.

Pokiaľ ide o analytiku, môžete sledovať:

 • Sledujte počet stiahnutí
 • Klienti podcastov zvykli počúvať váš obsah
 • Populárne dni v týždni
 • Stiahnite si zdroj

Ďalším USP doplnku je tlačidlo prihlásenia na odber jedným kliknutím, ktoré po kliknutí priamo spustí predvoleného prehrávača podcastov klienta. Tu je dobrá správa – na začiatku tohto príspevku sme videli, že 64% obsahu podcastov sa spotrebúva z mobilných zariadení. Preto s dobre navrhnutou webovou stránkou a jasnou CTA „Prihlásiť sa na odber“ môžete neustále zvyšovať základňu poslucháča vášho podcastu..

ceny: Podlove je úplne zadarmo plugin.

7. Smart Podcast Player

Inteligentný prehrávač podcastov

Smart Podcast Player, ktorý vytvoril online podnikateľ a podcasting veterán Pat Flynn, je elegantne navrhnutý webový prehrávač podcast, ktorý bol navrhnutý tak, aby poskytoval to najlepšie zážitok z počúvania podcastov svojim poslucháčom.

web-player môže byť vložený do príspevku / stránky pomocou skráteného kódu. Samotný prehrávač je vysoko prispôsobiteľný, vrátane svetlých alebo tmavých motívov a vlastných farieb. Poslucháči môžu ovládať rýchlosť prehrávania, posúvať sa pomocou časových pečiatok, triediť zoznamy skladieb a sťahovať jednotlivé súbory z webového prehrávača.

ceny: Licencia na jeden server Smart Podcast Player stojí 8 USD mesačne alebo mesačne 12 dolárov mesačne a je dodávaná s automatickými aktualizáciami.

8. SimplePodcastPress

SimplePodcastPress

SimplePodcastPress je prémiový prehrávač podcastov pre WordPress s množstvom užitočných funkcií, ako sú časové značky s možnosťou kliknutia a zoznamy videí podcastov.

Doplnok okrem prispôsobiteľného prehrávača obsahuje tlačidlá prihlásenia na odber, e-mailové schránky na prihlásenie, prepisy podcastov, auto-vydavatelia, automatické skrátenia adries URL a úryvky, ktoré je možné odoslať pomocou Tweetu. Na stránku svojho podcastu môžete pridať všetky tieto možnosti a zvýšiť tak počet odberateľov a počet stiahnutí.

ceny: Licencia na jednu stránku stojí 67 dolárov a je dodávaná s ročnou podporou a aktualizáciami.

9. Libsyn Podcast Hosting

Libsyn Podcast Hosting

Libsyn je renomované riešenie hostingu podcastov navrhnuté pre vážny digitálni vydavatelia. Má všetko od jednoduchých nástrojov, ako je prehrávač HTML5, informačné kanály RSS, až po plnohodnotné riešenie „na mieru podcast“ na mieru..

ceny: Základné plány začínajú na 5 dolárov s mesačným ukladaním 50 MB. Odporúčame Libsyn ľuďom, ktorí hľadajú špecializované riešenie hostingu podcastov.

10. WordPress.com (prémiové plány)

WordPress.com (prémiové plány)

Prekvapený? Bol som aj vtedy, keď som zistil, že WordPress.com má zabudovaná podpora pre podcasting. Po prvé, vytvoríte kategóriu s názvom „Podcasty“ alebo podobné, nahráte zvukové súbory do nového príspevku, priradíte ich do kategórie Podcast a je dobré ísť. Podcast bude k dispozícii ako informačný kanál RSS podcasty kategórie.

Ďalej môžete svoj podcast odoslať na iTunes s rovnakou adresou URL informačného kanála. V našom príklade by to bola kategória podcasty. Predtým, ako to urobíte, budete musieť nakonfigurovať informácie o kanáli v nastaveniach médií, nastaviť kresbu, aby ste zvýšili svoje šance na objavenie v obchode iTunes..

ceny: Funkcia Podcasting je k dispozícii v osobných alebo vyšších platených programoch WordPress.com. Začíname na 4 $ / mesiac (účtované ročne) a prichádza so 6 GB úložného priestoru s neobmedzenou šírkou pásma.

Poznámka: Na rozdiel od vašej vlastnej inštalácie WordPress nemôžete nainštalovať doplnky WordPress, keď sú vaše stránky hostené na WordPress.com. Ak začínate s programom WordPress, odporúčame vám použiť vlastné nastavenie programu WordPress.

Zabalenie najlepších podcastových doplnkov a riešení

Viete, čo je číslo jedna, ktoré by určovalo úspech vášho podcastu? Nevytvára obsah typu kick-ass, nejde o krásne navrhnutý web ani o rozhovor s ovplyvňovačmi vo vašej doméne. Jediným najdôležitejším faktorom je viazanosť.

Ak sa chystáte zarobiť rýchle peniaze z podcastingu, zamyslite sa znova. Podcasting je o tom, ako osloviť a zaujať svoje publikum vlastným spôsobom hlas, namiesto slov. Ak vám skutočne záleží na tom, aby bol váš hlas vypočutý, podcasting môže byť pre vás veľmi dôležitým kanálom. Ste pripravení začať? Vyskúšajte to Záchranný článok Stručný sprievodca, ako začať s podcastingom.

Ste podcaster? Chcete začať? Čo chcete dosiahnuť podcastingom? Zmeškali sme jeden z vašich obľúbených doplnkov alebo služieb podcastov? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map