Najlepšie doplnky na maskovanie a správu odkazov WordPress

Ak odkazujete na externé webové stránky zo svojho webu alebo blogu WordPress, mali by ste zvážiť použitie nástroja na efektívnejšie spravovanie týchto odkazov. Tieto nástroje nielenže pomáhajú spravovať vaše externé odkazy na jednom centrálnom mieste na hlavnom paneli správcu, ale môžu sa tiež použiť na maskovanie alebo skrytie skutočného cieľa týchto odkazov..


Aj keď maskovanie alebo zatajovanie odkazov na vašom webe by mohlo spočiatku znieť trochu záludne, existuje niekoľko skutočných dôvodov, ako aj niektoré pochybnejšie..

V tomto príspevku sa zameriame na niektoré z výhod a dôvodov, prečo by ste mali používať doplnok na správu odkazov a maskovací doplnok, ako aj odporučiť niektoré bezplatné a prémiové možnosti, z ktorých si môžete vybrať.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Výhody použitia doplnku WordPress pre správu odkazov

Použitie odkazu a maskovacieho doplnku na vašom webe WordPress má množstvo výhod. Medzi tieto výhody patrí: ľahká aktualizácia odkazov, štatistiky kliknutí, schopnosť zachovať PageRank vašej stránky a presmerovanie odkazov na základe geografickej polohy. Pozrime sa na niektoré z týchto výhod podrobnejšie:

Oprava a aktualizácia jednoduchého prepojenia

Hlavnou výhodou použitia jedného z doplnkov, na ktoré sa dnes zameriame, je to, že uľahčuje rýchlu aktualizáciu odkazov, ktoré ste uviedli vo svojich príspevkoch a stránkach..

Ak pravidelne odkazujete na svojho obľúbeného webového hostiteľa, napríklad z vašich blogových príspevkov, pomocou doplnku na vytvorenie odkazu na tento web môžete rýchlo vložiť odkaz do svojich príspevkov a stránok, čo vám ušetrí čas.

Namiesto toho, aby ste našli adresu webových stránok, na ktoré chcete odkazovať, a potom skopírujte a prilepte odkaz, môžete tento odkaz uložiť na hlavnom paneli doplnku a potom ho rýchlo vložiť do svojho obsahu mnohokrát..

Skutočným prínosom tohto postupu je však to, že v prípade, že bude potrebné tento odkaz v budúcnosti zmeniť, stačí ho zmeniť raz na paneli doplnkov. Po dokončení budú všetky výskyty zodpovedajúcich odkazov vo vašich predtým uverejnených príspevkoch a stránkach smerovať na novú adresu.

V prípade, že produkt, služba alebo iný cieľ, ktorý chcete prepojiť, aby ste prestali pracovať, prestali byť v prevádzke alebo ak chcete jednoducho odporučiť alebo schváliť inú možnosť, budete radi, že môžete tento odkaz zmeniť na jednom mieste bez museli skontrolovať a upraviť nespočetné príspevky.

Urobte svoje odkazy čitateľnejšie

čitateľné-links

Ďalšou črtou týchto nástrojov na správu a maskovanie odkazov je to, že môžu premeniť predtým nepraktické a neatraktívne dlhé odkazy na čitateľnejšie a dôveryhodnejšie adresy URL..

Ak prepájate produkt s produktom Amazon, doplňte svoje identifikačné číslo pridruženého podniku a tento odkaz môže mať niekoľko riadkov. Použitím jedného z doplnkov nižšie však môžete zmeniť toto:

Do toho:

http://www.yourdomain.com/WordPress-book

Teraz máte odkaz na opakované použitie, ktorý môžete vložiť do svojho obsahu a použiť ho inde. Nový odkaz je v porovnaní s pôvodným textom čitateľný aj pre vašich návštevníkov. Ako už bolo uvedené, ak táto kniha nie je na sklade alebo ak chcete prepojiť s inou položkou, môžete jednoducho aktualizovať odkaz na jednom mieste a potom sa aktualizujú všetky výskyty tohto odkazu..

Nazýva sa to aj maskovanie alebo zakrývanie odkazov, ktoré bolo uvedené v úvode tohto príspevku. Ak chcete, aby vaše odkazy vyzerali menej ako odkazy na produkty a viac ako interné odkazy, je to jeden zo spôsobov, ako to urobiť. Mohlo by to zvýšiť počet vašich návštevníkov, ktorí kliknú na vaše odkazy, aj keď v závislosti od toho, ako pomenujete vaše krátke odkazy, môže to zlyhať, pretože vaši návštevníci sa dostanú na stránku, ktorú neočakávali..

Ak túto funkciu používate eticky, môžete svoje externé odkazy stále lepšie čítať bez toho, aby svojich čitateľov prinútili navštíviť stránku, ktorú neočakávali..

Sledovanie kliknutí na odkazy

sledovať-link-kliknutie

Spoločnou funkciou doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť spravovať vaše externé odkazy, je to, že môžu sledovať aj vaše krátke odkazy a povedať, koľkokrát na ne klikli vaši návštevníci. Tieto údaje vám môžu pomôcť s analýzou používateľov a poskytnúť vám predstavu o tom, ako úspešné boli vaše techniky umiestňovania odkazov.

Ak propagujete produkty ako pridružená spoločnosť, môže byť užitočné mať vlastné údaje sledovania. Môže to pomôcť, ak máte akékoľvek spory s pridruženou sieťou, s ktorou pracujete.

Výhody SEO

Odkazovanie na externé stránky má za následok stratu služby Google PageRank alebo riedenie „odkazovej šťavy“ vášho webu. Spoločnosť Google, Yahoo a Microsoft prišli s cieľom pomôcť webovým majstrom pri riešení tohto problému značka nofollow.

Túto značku je možné pridať k odkazom, aby vyhľadávacie nástroje zabránili nasledovaniu týchto odkazov a odovzdaniu PageRank niektorého z vašich webových stránok na cieľový web..

Aj keď je dnes diskutabilné, ako je tento postup relevantný, ak chcete jednoduchý spôsob, ako označiť svoje externé odkazy ako nofollow, potom vám tieto doplnky na správu odkazov, ktoré sa chystáme zaoberať, pomôžu s týmto.

Najlepšie pluginy pre správu odkazov a maskovanie pridružených odkazov

Ide o hlavné výhody tohto doplnku na maskovanie a správu odkazov, preto sa pozrime na najlepšie možnosti dostupné používateľom WordPress:

Pretty Link Lite

Pretty Link Lite

Pretty Link Lite je bezplatný doplnok na skrátenie adresy URL ktoré vám umožňujú ľahko spravovať pridružené a ďalšie externé odkazy. V prípade programu Pretty Link skrátené odkazy používajú vaše doménové meno na ich vyčistenie. Vďaka tomu môžu vaše odkazy vyzerať dôveryhodnejšie a zároveň zakrývať stránky, na ktoré skutočne smerujete.

Okrem maskovania odkazov ich môžete tiež sledovať a spravovať efektívnejšie, a to všetko z jednej oblasti správcu. Ak chcete veci rozvinúť, môžete prejsť na verziu „Pro“. To zahŕňa sedem nových typov presmerovania, ako aj niekoľko ďalších funkcií.

Smädné pridružené spoločnosti

Smädné pridružené spoločnosti

Thirsty Affiliates je ďalší bezplatný nástroj na správu a maskovanie odkazov. Aj keď tento doplnok obsahuje užívateľsky prívetivý dashboard a užitočné sady funkcií, dá sa upgradovať zakúpením jedného alebo viacerých prémiových doplnkov..

Jednou z vynikajúcich funkcií spoločnosti Thirsty Affiliates, ktorá sa nenachádza v službe Pretty Link Lite, je to, že pridáva tlačidlo editor postov pre rýchle pridávanie nových odkazov a vkladanie existujúcich odkazov do vášho obsahu. Ušetrí vám to prepínanie obrazovky, aby ste našli svoje odkazy, a šetrí sa v reálnom čase.

Vďaka možnosti vybrať si z prémiových doplnkov a pridať funkcie, ako je automatické prepojenie, presmerovanie geografickej polohy a testovanie rozdelenia, je táto voľba pre tých, ktorí majú pokročilejšie potreby, alebo pre tých, ktorí si myslia, že ich potreby porastú. budúcnosť.

WP Wizard Cloak

WP Wizard Cloak

Aplikácia WP Wizard Cloak je bezplatná a obsahuje užitočnú funkciu, ktorá vám umožňuje poslať návštevníkov na konkrétnu adresu URL na základe ich geografického umiestnenia..

Môžete tiež vytvoriť kľúčové slová, ktoré sa automaticky zmenia na odkazy, keď sa vyskytnú v príspevku alebo stránke na vašom webe. Ďalej získate prístup k niektorým užitočným štatistikám, aby ste zistili, koľkokrát klikli na vaše odkazy. Doplnok pridá do editora príspevkov tlačidlo, vďaka ktorému je veľmi ľahké vložiť tieto odkazy do vašich príspevkov a stránok.

Aj keď je tento doplnok relatívne nový, ponúka veľkú sadu konkurenčných funkcií a intuitívne používateľské rozhranie.

Link Trackr

Link Trackr

Link Trackr je prémiové, hostované riešenie pre väčšie webové stránky, ktoré sú pripravené na všetky profesionálne nástroje na správu odkazov, ktoré táto služba poskytuje.

Táto služba sa netýka iba správy a maskovania odkazov, ale aj testovania rozdelenia odkazov, sledovania konverzií, nástrojov sociálneho a vírusového marketingu a podrobných marketingových správ..

Základný balík začína na 9 USD mesačne a ponúka sa 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorá vám pomôže rozhodnúť sa, či je to pre vás nástroj

záver

Ako vidíte, na vašom webe WordPress existuje veľa dobrých dôvodov na použitie odkazu a maskovacieho doplnku a rovnako veľa nástrojov, z ktorých si môžete vybrať.

Či už chcete bezplatnú možnosť, ktorá zahŕňa základnú správu odkazov alebo plnohodnotnú hostovanú službu alebo niečo medzi tým, existuje doplnok, ktorý vyhovuje vašim potrebám a zodpovedá vášmu rozpočtu..

Čo si myslíte o maskovaní odkazov? Nevadí vám, keď stránky maskujú svoje odkazy? Aké funkcie by ste chceli vidieť v doplnku na správu odkazov? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me