Najlepšie doplnky na skenovanie škodlivého softvéru WordPress

WordPress je teraz veľmi populárnou platformou pre webové stránky. V dôsledku toho priťahuje pozornosť, niekedy nežiaducu pozornosť hackerov a ich škodlivého softvéru. Tím WordPress v Automattic neustále pracuje na tom, aby WordPress bol bezpečný CMS, s ktorým bude pracovať. Je to však nepretržitý proces, akýsi ťahanie za vojnou, pretože sa objavuje nový malware a hackeri. V minulosti boli webové stránky WordPress terčom útokov, ktoré presmerovali prenos na škodlivé adresy URL, a preto je dôležité pravidelne kontrolovať, či sa v systéme WordPress nenachádza škodlivý softvér..


Keď sa niečo také stane, je možné, že spoločnosť Google môže odvrátiť návštevníkov od vašich webových stránok. Dôvodom je ochrana návštevníkov pred napadnutím škodlivým softvérom. Potom si všimnete, že sa prevádzka na vaše webové stránky začala znižovať. Ak chcete pochopiť, ako tento druh útoku funguje, môžete si prečítať Sucuriho prehľad o útoku.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Ako škodlivý softvér dosahuje vaše webové stránky

Používatelia WordPress sú rozmaznaní, pokiaľ ide o témy. Vyberte si ľubovoľný výklenok a pre svoj výklenok budete mať viacero tém, bezplatných aj prémiových. Jednou z vecí, ktorú by si používatelia mali pri výbere témy dávať pozor, je kúsok nežiaduceho kódu, ktorý je vložený do motívov. Vo väčšine prípadov je to nepostrehnuteľné, pretože väčšina používateľov nie je vývojármi, a preto by ste mali mať zavedený postup na skenovanie škodlivého softvéru WordPress..

Buďte obzvlášť opatrní pri nákupe motívov z webových stránok tretích strán (nie z autorovho webu) alebo pri sťahovaní bezplatných motívov. Dôvodom je skutočnosť, že niektorí bezohľadní predajcovia tém môžu vložiť kód, ktorý môže poškodiť web používateľa.

Tieto kúsky kódu môžu byť neškodné úryvky, ktoré len málo škodia. Môžu však tiež byť dosť škodlivé na to, aby úplne zničili vaše stránky. Nenápadne sa vložili do vášho blogu. S najväčšou pravdepodobnosťou si ich nikdy nevšimnete, keď to na vašom webe funguje ako obvykle.

Témy nie sú jediným spôsobom, akým sa škodlivý kód dostane na váš web. Môžu byť zahrnuté do doplnkov, ponechaných v sekcii komentárov, hackerskými útokmi alebo útokmi hrubou silou.

Niekedy sa môžete rozhodnúť pre inštaláciu softvéru dodávaného s niektorou populárnou aplikáciou, ktorú sťahujete a inštalujete. Tento softvér môže byť často malware alebo spyware, ktorý sa prestrojuje za doplnkovú funkciu. Tieto možnosti môžete vedome povoliť na svojom webe, kde sa škodlivý softvér skrýva, a často naň pridať ďalší malware.

Prečo hackeri aplikujú malvér?

Aký účel slúžia tieto kúsky kódu? Prečo hackeri infikujú webové stránky? Malware je vnorený hackermi, aby to bolo možné,

 • Pridajte spätné odkazy a presmerujte na weby, ktoré chcú propagovať.
 • Sledujte svojich návštevníkov.
 • Pridajte svoje vlastné bannery a reklamy.
 • Pristupujte k citlivým osobným informáciám, ako sú mená, heslá a e-mailové adresy.
 • Zbavte svoje webové stránky úplne, či už z nejakého dôvodu alebo len tak pre zábavu.

Čím dlhšie bude malware nezistený, tým lepšie bude pre hackerov. Je to preto, že môžu naďalej používať váš web na zhromažďovanie informácií a odosielanie nevyžiadaných e-mailov, čím infikujú vašich návštevníkov. Je na nás, aby sme pravidelne kontrolovali prítomnosť škodlivého softvéru WordPress a skontrolovali, či sa na našich webových stránkach nenachádza škodlivý softvér.

10 najlepších doplnkov a služieb na skenovanie škodlivého softvéru WordPress

Doplnky a kontroly sú skvelým spôsobom, ako skontrolovať, či je váš web napadnutý škodlivým kódom, škodlivým softvérom alebo inou hrozbou zabezpečenia. K dispozícii je množstvo kvalitných doplnkov, ktoré je možné použiť na kontrolu škodlivého softvéru. Podľa našich skromných názorov je týchto 10 najlepších.

Skenovanie webových stránok je potenciálne činnosť náročná na pamäť. Možno budete musieť upraviť prístup k pamäti PHP a vyčistiť adresáre vyrovnávacej pamäte, aby bolo skenovanie rýchlejšie.

Vo väčšine doplnkov sú spojené bezpečnostné funkcie a len niekoľko doplnkov je čisto riešením na detekciu škodlivého softvéru. Niektoré z nich sú plnohodnotnými bezpečnostnými alebo záložnými riešeniami, ktoré zahŕňajú funkciu detekcie škodlivého softvéru. Napríklad Codeguard je kompletná služba zálohovania a obnovy, ktorá bude tiež skenovať malware WordPress. Upozorní vás, ak sa nájde niečo nechcené.

Môžete sa tiež rozhodnúť nechať všetku bezpečnosť vrátane zisťovania škodlivého softvéru v kompetentných profesionálnych rukách, ak sa rozhodnete pre spravované hostingové služby, ako sú WPEngine a SiteGround..

Ale pre tých z vás, ktorí zdieľajú hosting, tu sú niektoré z najpopulárnejších služieb a možností doplnkov na detekciu škodlivého kódu.

1. VaultPress (súčasťou plánov JetPack)

VaultPress pre WordPress

Ak používate plán JetPack, máte šťastie, pretože už máte prístup k službe VaultPress – záložnému a bezpečnostnému doplnku vyvinutému spoločnosťou Automattic..

Aj keď osobný plán obsahuje ochranu hrubou silou a sledovanie dostupnosti, budete musieť upgradovať na prémiový plán (začínajúci na $ 3 / mesiac), aby ste mali prístup k dennému skenovaniu škodlivého softvéru na vašom webe (alebo na jar, aby profesionálny plán dostal doplnok) výhody skenovania na požiadanie a automatických rozlíšení – takže nikdy nemusíte zdvíhať prst).

Bezpečnostné skenovanie produktu VaultPress

Po nainštalovaní doplnku VaultPress a pripojení k vášmu webu prostredníctvom FTP / SSH bude vaše stránky sledovať samostatne. Z používateľského panela online VaultPress budete mať prístup k informáciám o akýchkoľvek bezpečnostných hrozbách zistených počas vášho denného skenovania a podľa potreby aktualizovať (alebo obnoviť zabezpečenú úplnú zálohu, ktorú VaultPress prevzal z vášho webu).

2. MalCare Security and Firewall pre WordPress

Zabezpečenie a brána MalCare pre WordPress

MalCare je kompletné bezpečnostné riešenie, vyvinuté po analýze viac ako 240 000 stránok WordPress. Je bezplatná a používa kolektívne spravodajstvo zo svojej siete stránok, aby chránila vaše webové stránky pred škodlivým softvérom, hackermi a ostatnými.

Včasná technológia detekcie škodlivého softvéru pomáha zabrániť tomu, aby spoločnosť Google blokovala čierne listiny vašich webových stránok alebo aby ich blokovali hostitelia webu. MalCare mohol úspešne odhaliť komplexný malware, ktorý v ostatných populárnych doplnkoch nezistili.

Doplnok sa zameriava na presnosť identifikácie škodlivého softvéru a na významné zníženie počtu hlásených falošných poplachov. To znamená, že vás upozornia iba vtedy, keď je doplnok presvedčený, že zistil škodlivý softvér a nie je „možným podozrivým“.

Zabezpečenie proti škodám a ochrana proti násilným silám

Útok s hrubou silou je veľmi častý pre weby WordPress, a preto je vo bezplatnom doplnku automaticky povolený firewall webovej aplikácie a ochrana pred prihlásením. Pomáha chrániť vaše stránky nepretržite pred robotmi, hackermi a páči sa mi.

Prémiová verzia automaticky čistí malware, ktorý sa našiel na vašom webe. Pre pridanú vrstvu ochrany existujú možnosti, ako je blokovanie IP, ochrana pred prihlásením a tvrdenie webových stránok. Spravovanie doplnkov môže byť bolesť hlavy, najmä ak máte na údržbe viacero webových stránok. Aktualizáciu alebo odstránenie doplnkov, tém a jadra WordPress je možné vykonať z ovládacieho panela MalCare Pro.

3. Skener Sucuri SiteCheck

Skener Sucuri SiteCheck

Bezplatný skener Sucuri SiteCheck vykonáva na vašom webe vzdialené skenovanie škodlivého softvéru. Navštívte skener Sucuri SiteCheck, zadajte adresu URL svojich webových stránok a stlačte tlačidlo Skenovať webové stránky. Skener extrahuje odkazy, súbory javascript a prvky iframe a opraví hlavnú stránku ako robot vyhľadávacieho nástroja.

Porovnáva všetky stránky a odkazy s databázou škodlivého softvéru Sucuri a hlási anomálie. Kontrola odhalí škodlivý softvér, čiernu listinu, poškodenie, chyby webových stránok a zastaraný softvér. Kontrola vygeneruje správu o nájdenom škodlivom softvéri a odporúča, ako by ste s ním mali zaobchádzať.

Skener nepristupuje k vášmu serveru. Vzdialený skener teda nedetekuje nič škodlivé na serveri, ktorý sa nezobrazuje v prehliadači. Preto táto kontrola nie je účinná pre phishing, zadné vrátka a škodlivé používateľské mená.

Bezpečnosť Sucuri Doplnok môže urobiť omnoho viac – protokolovanie auditu, kontrola integrity, upozornenie e-mailom, tvrdenie zabezpečenia a ďalšie nástroje. Ak nechcete, aby sa adresa URL spúšťala často, môžete doplnok aktivovať a vygenerovať bezplatné rozhranie API.

Doplnok Sucuri

Spoločnosť Sucuri ponúka aj mnoho platených služieb – službu brány firewall, ktorá môže zabrániť hackerom, čisteniu škodlivého softvéru, monitorovaniu bezpečnosti a ďalším.

4. MalCure WP Malware Scanner a Firewall

MalCure WP Malware Scanner a Firewall

malCure Malware Scanner je posledným prírastkom do zoznamu škodlivých programov. Plugin sa zameriava na veľmi užívateľsky prívetivé rozhranie a super-jednoduchosť, zatiaľ čo na pozadí je schopný detekovať 50 000+ infekcií. malCure Malware Scanner vykonáva skenovanie databázy, ako aj skenovanie súborov WordPress, aby sa zistila úplná 360 ° detekcia. Dôkladnosť malCure Malware Scanner je na základe prístupu, ktorý vyžaduje: hybridný prístup, ktorý zahŕňa viacnásobné kontroly na každom zázname súboru a databázy, t. J. Integritu kontrolného súčtu, kontrolu proti známym podpisom škodlivého softvéru, ako aj heuristickú kontrolu. To umožňuje dosiahnuť vysokú presnosť výsledkov a mimoriadne zriedkavé falošne pozitívne výsledky. Definície sa často aktualizujú, takže malCure dokáže zistiť aj najnovšie infekcie.

Skener MalCure

S doplnkom zameraným na jednoduchosť, vysokotlakový a vysoký výkon pre bežných používateľov, jedným miestom, na ktorom malCure Malware Scanner skutočne svieti, je robustná integrácia s WP-CLI. Je to pomôcka na úplne novú úroveň, pretože môžete ľahko skenovať a vyčistiť stránky WordPress z príkazového riadku v prípade, že hostiteľ zrušil prístup na web, aby obsahoval šírenie škodlivého softvéru. malCure má výkonnú sadu funkcií v režime WP-CLI, vďaka čomu je veľmi príťažlivý aj pre odborníkov na webovú bezpečnosť. Integrácia CLI pomáha automatizovať skenovanie pomocou cronu a s určitými znalosťami o skriptovaní môžete využívať malCure Malware Scanner takmer vo všetkých možných oblastiach.

Skener malCure môžete tiež prepojiť s vlastníctvom Konzoly Google Search Console na svojom webe a načítať všetky varovania alebo bezpečnostné upozornenia vydané spoločnosťou Google. Tým je zabezpečené, že kontroly zahŕňajú aj injektované odkazy na spam, čiernu listinu Google Transparency a varovania. malCure Scanner má vstavaný firewall, ktorý chráni pred najbežnejšie využívanými vektormi útoku WordPress.

5. iThemes Security (predtým lepšia bezpečnosť WP)

iThemes Security

Doplnok iThemes Security, ktorý prevzalo viac ako 800 000 používateľov WordPress, je jednou z najpopulárnejších možností na ochranu vašich stránok a skenovanie škodlivého softvéru WordPress. Bezplatná verzia tohto doplnku ponúka 30 úrovní ochrany a zabezpečenia vrátane kontroly zabezpečeného miesta jedným kliknutím, kontroly malvéru (prostredníctvom Sucuri SiteCheck), výrazného vymáhania hesla, ochrany hrubou silou, zálohovania databázy, detekcie zmeny súborov a oveľa viac.

iThemes Security Scan

Ak chcete pridať ešte viac úrovní ochrany, zvážte iThemes Security Pro, ktoré vám poskytujú prístup k funkciám, ako je dvojfaktorová autentifikácia, naplánované kontroly malvéru, vypršanie platnosti hesla, porovnania základných súborov WordPress a ďalšie. Doplnok stojí cenu 80 dolárov ročne, čo môže byť pre niektorých blogerov trochu vysoké, ale môžete si skutočne dať cenu za bezpečnosť a pokoj?

6. Anti-Malware Security a Brute Force Firewall

Zabezpečenie proti malvéru a brána Brute Force Firewall

Anti-Malware Security a Brute Force Firewall nielen skenujú a detekujú malware, ale tiež vám ich pomôžu opraviť. Zistí na vašom serveri škodlivý softvér, vírusy a ďalšie hrozby a označí ich ako potenciálne hrozby, takže ich budete musieť riešiť..

Anti Malware GOTMLS

Ak však zaregistrujete doplnok na adrese GOTMLS.NET, budete mať prístup k stiahnutiu nových definícií, automatickému odstráneniu a opravám známych zraniteľností. Posuvník Revolúcia v programe WordPress je zvlášť náchylný na útok, a preto je ochrana tejto funkcie v tomto doplnku automaticky povolená.

Špičková verzia poskytuje ochranu pred útokmi Brute Force a DDoS, kontroluje integritu základných súborov a automaticky sťahuje nové definície..

7. Zabezpečenie a brána Firewall typu všetko v jednom

Zabezpečenie a brána Firewall typu všetko v jednom

Doplnok All in One WP Security & Firewall je ďalšou obľúbenou a ľahko použiteľnou možnosťou. Doplnok ponúka veľa bezpečnostných funkcií, ako sú sila hesla, ochrana pred brutálnymi silami, vstavaná captcha, možnosti predpony databázy, oprávnenia súborov, zálohy htaccess / wp-config a ochrana brány firewall. Doplnok tiež ponúka ľahko nastaviteľné bezpečnostné kontroly, ktoré môžete použiť na rýchlu detekciu a odstránenie škodlivého softvéru.

Scanner súborov typu všetko v jednom

Použite skener na zisťovanie zmien súborov a databázový skener na vyhľadanie zmien súborov alebo dátových tabuliek, ktoré ste nevytvorili. Pomocou týchto nastavení môžete naplánovať automatické zisťovanie a nechať si zaslať e-mail priamo do vašej doručenej pošty, kedykoľvek dôjde k zmene súboru. Týmto spôsobom bude každý prípadný pokus o hackerstvo upozornený rýchlo.

8. Zabezpečenie Wordfence

kontrola bezpečnosti brány firewall a skenovania malwaru

Wordfence nie je iba skener malware, ale takmer úplná bezpečnostná ochrana vašich webových stránok. Je to bezplatný a otvorený zdroj a používa neustále aktualizovaný informačný kanál ochrany pred hrozbami na sledovanie a zabránenie neoprávnenému prístupu na váš web.

Firewall webovej aplikácie môže vybrať viac ako 44 000 známych škodlivých kódov a zabrániť mu v prístupe na vaše webové stránky. Kontroluje tiež zadné vrátka, phishingové adresy URL, trójske kone, podozrivý kód a akékoľvek ďalšie bezpečnostné hrozby.

WordFence

Skeny sa zvyčajne uskutočňujú v hodinových intervaloch. Pravdepodobne budete vedieť o všetkom škodlivom obsahu na vašom webe do hodiny od jeho dosiahnutia. Wordfence môže skontrolovať integritu jadra a monitorovať prenos v reálnom čase.

Za plánované kontroly, blokovanie krajiny a niektoré ďalšie funkcie budete musieť zaplatiť a získať Kľúč prémiového rozhrania API.

9. Web Malware Scanner

Web Malware Scanner

Škodlivý softvér, vírusy, trójske kone, zadné dvierka, mušle, vstrekovanie škodlivého kódu, automaticky generovaný škodlivý obsah a ďalšie položky – Nástroj Web Malware Scanner ich nájde, ak sa skrývajú na vašom webe.

Scart webového malwaru Quttera

Ak bol váš web na čiernej listine od spoločnosti Google, odhalí to aj pri skenovaní. Generuje podrobnú správu o škodlivom softvéri, na základe ktorej môžete vyčistiť svoj web. Ak potrebujete akúkoľvek pomoc pri odstraňovaní škodlivého softvéru, musíte sa obrátiť na jeho podporu.

10. McAfee SECURE

McAfee SECURE

Zabezpečte bezpečnosť návštevníkov pomocou programu McAfee SECURE. Doplnok McAfee SECURE je dodávaný s celou škálou bezpečnostných funkcií – vrátane skenovania malwaru. A to je obzvlášť dobré pre webové stránky elektronického obchodu (je 100% kompatibilné s WooCommerce). Ak návštevníkom preukážete, že sa s nimi dá bezpečne interagovať, s väčšou pravdepodobnosťou s nimi interagujú a uskutočnia nákup na vašom webe..

McAfee Secure Trustmark pre WordPress

Ako to funguje? Jednoducho nainštalujte doplnok, pridajte svoje poverenia FTP a aktivujte svoj bezplatný účet McAfee. Keď váš web prejde bezpečnostnou kontrolou, na vašom webe sa zobrazí značka dôveryhodnosti Mcafee SECURE. Používatelia tak na prvý pohľad zistia, že vaše webové stránky sú bezpečné a neobsahujú vírusy, malvér a iné škodlivé aktivity.

S bezplatnou verziou McAfee SECURE sa značka dôveryhodnosti zobrazí na vašom webe až pre 500 návštevníkov každý mesiac. Ukazuje to návštevníkom, že môžu bezpečne prezerať vaše stránky a / alebo nakupovať v obchode WooCommerce. Môžete tiež inovovať na plán McAfee SECURE Pro, ktorý zahŕňa neobmedzené návštevy spolu s ďalšími funkciami zabezpečenia a ochrany identity. Čo sa dozvedieť viac? Pokúste sa nájsť ďalšie funkcie McAfee SECURE nižšie!

Mysli na to

Skenovanie škodlivého softvéru pravdepodobne vyvolá falošné poplachy, ktoré budete musieť skontrolovať. Ak skenujete škodlivý softvér WordPress a výsledok ukáže, že váš web je čistý, môžete sa naň spoľahnúť? Možno, ale vezmite si to so zrnkom soli, pretože snímky nie sú spoľahlivé.

Jedným zo spôsobov, ako minimalizovať škodlivý kód z dosahu na vaše webové stránky, je stiahnutie tém a doplnkov priamo zo stránky autora alebo z dôveryhodných domov tém a nie z podozrivých webových stránok tretích strán..

Ak sa rozhodnete skenovať škodlivý softvér WordPress, je to rýchly a ľahký prvý krok na ochranu vášho webu. Zabezpečenie vášho webu pred bezpečnostnými hrozbami však vyžaduje viac ako niekoľko skenov a doplnkov. Bezpečnosť webových stránok je niečo, čo musíte dôkladne premyslieť a dôsledne implementovať.

Nemajte obavy, túto príručku môžete použiť na bezpečnostných tipoch blogu WordPress na ochranu svojich webových stránok. Počnúc hostingom WordPress a prechodom na zálohy, doplnky, témy a vyčistenie počítača, až po SSL, heslá a povolenia priečinkov, to všetko nájdete tu. Vyskúšajte to a prijmite preventívne opatrenia.


Máte nejaké otázky týkajúce sa skenovania škodlivého softvéru WordPress? Alebo nejaké ďalšie bezpečnostné tipy, ktoré chcete pridať? Nechajte svoje myšlienky nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map