Najlepšie doplnky pre optimalizáciu webových stránok pre WordPress

Najlepšie doplnky pre optimalizáciu webových stránok pre WordPress

Vedeli ste, že viac ako polovica internetového prenosu v Spojených štátoch pochádza z mobilných telefónov? Podľa tejto štatistiky to robí viac ako polovica ľudí, ktorí navštívia váš blog, zo svojho smartfónu.


Jedným z hlavných spôsobov propagácie blogov sú sociálne médiá. Kedy ste naposledy otvorili Facebook zo svojej pracovnej plochy? Dobre, možno ste to urobili dnes v práci.

Ide však o to, že weby ako Facebook a Twitter sa stali mobilnými – aspoň pre spotrebiteľov, ako sme my. Pravdepodobne čítate tento blogový príspevok z telefónu alebo tabletu. Nehovoriac o tom, že ste tento blogový príspevok dostali prostredníctvom bulletinu, zdroja alebo sociálnych médií.

Ako vlastník blogu si môžete skutočne dovoliť, aby ste svojim mobilným čitateľom nevenovali pozornosť? Je pravdepodobné, že sú vašimi najvernejšími čitateľmi. Prečo? Jednoducho preto, že sa rozhodli čítať tvoj pomocou naj chaotickejšieho zariadenia na planéte.

Ak chcete založiť svoju firmu a zarobiť si na svojom webe peniaze, budete musieť prijať silu mobilného telefónu.

Okay, vyšlo to kýčovito. Pokračujme. Ako svoju platformu pre blogovanie ste preto vybrali WordPress. Skvelé. Máte úžasnú bezplatnú tému WordPress, ktorá je responzívna, pripravená na mobil a dokonca má podporu displeja sietnice.

Tu je úlovok. Mnohé z týchto takzvaných „úžasných“ responzívnych tém nie sú vždy také úžasné, ako sa inzerujú. Problémy s vyrovnaním a nekonzistentnosť v mobilnej verzii vášho webu sa môžu vyskytnúť (ktoré sa mimochodom nedajú vyriešiť bez pomoci vývojára). A niektoré témy nevyberajú prvý mobilný prístup a pri načítaní sú jednoducho vyložene pomalé. Nezabudnite, že návštevník pravdepodobne opustí váš web, ak sa nenačíta do 3 sekúnd. V prípade mobilných zariadení sa tento časový rámec 3 sekundy neustále znižuje. V skutočnosti si myslím, že by ste súhlasili, keď poviem, že dva zdroje, ktoré sa deň vyčerpávajú, sú čas a pozornosť.

Takže v duchu šťastného čítania v mobile som zostavil tento zoznam úžasných doplnkov pre optimalizáciu mobilných aplikácií pre WordPress. Inými slovami, tieto doplnky vám umožnia vytvoriť skutočne úžasnú mobilnú verziu vášho webu WordPress.

Skôr ako začneme, stručné pripomenutie, že nemusíte používať každý doplnok v tomto zozname. Zdieľame podobné doplnky a hoci môžu ponúkať trochu odlišné funkcie, vyberte si ten, ktorý je pre vás najlepší. Inštalácia doplnkov s duplicitou funkcií môže spôsobiť problémy s vašimi stránkami – preto skúste obmedziť to, čo inštalujete. To z cesty, poďme začať!

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Balík WordPress Mobile Pack

Doplnok pre mobilný balík WordPress

Tento doplnok obsahuje niektoré vážne zbrane, pokiaľ ide o vytváranie mobilných webových stránok. Doplnok obyčajne vykresľuje existujúcu webovú stránku kompatibilnú s mobilnými zariadeniami. Tento doplnok ide o kúsok ďalej a vytvára celú webovú aplikáciu pomocou najnovších technológií HTML5.

Ak si nie ste istí mobilnou stránkou a webovou aplikáciou, môže to pomôcť. Ak ste použili Facebook Lite vo webovom prehliadači Android, ktorý je mobilnou stránkou. Ak v telefóne používate najnovšiu verziu prehliadača Chrome, zobrazí sa vám webová aplikácia Facebooku.

Webové aplikácie sú oveľa plynulejšie, pokiaľ ide o používateľské rozhranie a používateľské rozhranie, majú offline synchronizáciu, možnosti ukladania a fungujú na všetkých platformách vrátane systémov iOS, Windows Phone, BlackBerry OS a Android..

Jednou z najchladnejších funkcií balíka WordPress Mobile Pack je to, že vám umožňuje selektívne synchronizovať rôzne príspevky, stránky a komentáre na základe cieľového zariadenia. Ponúka tiež prémiovú verziu, ktorá má lepšie možnosti prispôsobenia a tematiky, integráciu s Google Analytics a reklamnými sieťami, ako sú Google AdSense a DoubleClick, synchronizácia offline a veľa ďalších úžasných funkcií..

Doplnok WPtouch Mobile

WPTouch responzívny doplnok WordPress

WPtouch, označený ako „originálny“ mobilný doplnok WordPress, prevádza vašu existujúcu tému WordPress na krásnu, tekutú mobilnú šablónu, ktorá dodržiava pokyny pre návrh mobilných stránok odporúčané spoločnosťou Google. Prémiová verzia doplnku – WPtouch Pro ponúka množstvo rozšírených tém pre blogy, firmy a témy špecifické pre WooCommerce..

Môžete si tiež kúpiť ďalšie rozšírenia, ktoré pridávajú bohaté možnosti inzercie, režim webových aplikácií (podobne ako mobilný balík WordPress), obsah „iba pre mobil“, pokročilá typografia webu, ukladanie webových stránok do vyrovnávacej pamäte a ďalšie. Tieto rozšírenia sa pohybujú od 10 – 20 USD a ponúkajú vám flexibilitu pri ich nákupe individuálne podľa vašich potrieb – čím vám poskytujú lepšiu kontrolu nad svojím rozpočtom.

Zatiaľ čo niektorí môžu tvrdiť, že stanovenie ceny súvisiaceho doplnku príspevkov za 15 dolárov je príliš veľa, alternatívny sled myšlienok by mohol naznačovať, že to výrazne zlepší kvalitu produkovanej práce.

AMP

Oficiálny doplnok WordPress AMP

Prípadne môžete namiesto prispôsobenia mobilnej témy zabezpečiť, aby bol váš obsah kompatibilný s projektom Google Accelerated Mobile Pages. Program AMP je inzerovaný tak, že ponúka funkcie priateľské k mobilným zariadeniam, ktoré zvyšujú rýchlosť, napríklad načítanie asynchrónnych zdrojov, systém statického rozloženia, lenivé načítanie, prioritizácia zdrojov, predbežné vykreslenie a ďalšie.

Doplnok AMP v podstate ponúka efektívny spôsob zobrazenia obsahu vašich webových stránok v klientskom rozhraní podľa pokynov pre formátovanie spoločnosti Google. A na pozadí automaticky skontroluje, či vaše príspevky a stránky chýbajú alebo sú neplatné, čo môže spôsobiť problémy s overením AMP. Zjednodušuje vám to, aby ste mali krásny a užívateľsky priateľský model UX s minimálnym úsilím.

AMP pre WP

AMP pre WP zadarmo WordPress Plugin

Aj keď nejde o „oficiálny“ doplnok, AMP pre WP ponúka okrem základnej integrácie AMP aj množstvo skvelých funkcií. Napríklad boli pridané nastavenia pre oblasti mobilných reklám, vlastné preklady jazyka AMP, oznámenia push, 3 preddefinované rozloženie stránky AMP, možnosti štruktúrovaných údajov, konce stránok, výzvy na akciu, počiatočné hodnotenia atď. Plus AMP pre WP je kompatibilný s populárnymi doplnky ako Yoast SEO, AddThis social sharing, Tvorca stránok Elementor, Gutenberg, Kontaktný formulár 7, Gravity Forms a tony more.

Responzívne menu

Responzívne menu Zadarmo WordPress Plugin

Responzívne ponuky predstavujú rýchly spôsob, ako na svoje stránky pridať rýchle mobilné ponuky. S viac ako 150 možnosťami prispôsobenia existuje takmer neobmedzené možnosti navrhnúť vlastnú ponuku. Použite možnosti pre farby, písma, obrázky na pozadí, animácie ponúk, integrované vyhľadávanie, RTL a ďalšie. Ako už názov napovedá – všetky ponuky sú citlivé a na väčšine zariadení vyzerajú skvele.

WP Mobile Menu

WP Mobile Menu

Ako alternatívu k poslednému uvedenému doplnku môžete zvážiť ponuku WP Mobile Menu. Tento doplnok tiež ponúka veľa funkcií na navrhovanie vašich vlastných responzívnych ponúk stránok. Aj keď je k dispozícii menej možností, môže to pre vás tiež uľahčiť štýl a pridať na svoje stránky ponuku pre mobilné zariadenia.

EWWW Image Optimizer

WordPress automaticky vytvára optimalizované verzie vašich obrázkov v rôznych veľkostiach. Svoje nové a existujúce obrázky na svojom webe WordPress môžete optimalizovať pomocou populárneho doplnku EWWW Image Optimizer WordPress. Podporuje dávkovú bezstratovú alebo bezstratovú kompresiu obrázkov vo formátoch JPG alebo PNG.

smush

Kompresia Smush Image

Smush je ďalší doplnok na optimalizáciu obrázkov vyvinutý tímom WPMU, ktorý sľubuje dvakrát lepšiu kompresiu so svojou prémiovou verziou. Bezplatná verzia však obmedzuje maximálnu veľkosť vstupného obrázka na 5 MB. Doplnok ponúka ďalšie funkcie pre lenivé zaťaženie, zmenu veľkosti obrázka, automatickú optimalizáciu, hromadné rozmazanie (až 50 obrázkov naraz) a ďalšie.

a3 Lazy Load

a3 Lazy Load WordPress Plugin

Načítanie optimalizovaných obrázkov si vyžaduje určitý čas. Aby ste minimalizovali prenos údajov a vylepšili čas načítania stránok, môžete použiť doplnok a3 Lazy Load. Podstata doplnku spočíva v JavaScripte Lazy-Load-xt, ktorý odkladá načítavanie obrázkov, videí, prvkov iframe a vkladania vložených príspevkov. Definujte svoje lenivé zaťaženie poštou, stránkou, typom príspevku, widgetom atď. Plus a3 Lazy Load obsahuje voliteľné efekty predbežného načítania, kompatibilitu AMP, podporu obrázkov WebP a kompatibilitu s najobľúbenejšími doplnkami (JetPack, Elementor, WooCommerce atď.).

Lazy Loader

Doplnok Lazy Loader WordPress

Keď použijete aplikáciu Lazy Loader, obrázky, zvukové súbory, videá a prvky iframe sa nenačítajú, kým nebude zobrazovacia oblasť aktívna. V prípade, že má prehliadač zakázaný JavaScript, elegantne sa zhoršuje, t. J. Prestane fungovať bez porušenia stránky. Obrázky sa načítajú normálnym spôsobom. Inými slovami, obrázky sa načítajú iba vtedy, keď ich posuniete nadol, aby ste ich videli – t. J. Ste vo výreze obrázka.

Otestujte svoje mobilné stránky

Test priateľského používania mobilných zariadení Google

Test priateľského používania mobilných zariadení Google

Spoločnosť Google má vlastný tester stránok prispôsobený pre mobilné zariadenia, ktorý vám poskytuje prispôsobené odporúčania na základe toho, čo na vašich stránkach chýba.

Po optimalizácii stránok pre mobilné zobrazenie je čas to vyskúšať. Ak je výsledok dobrý, je dobré ísť! Poplácaj sa po chrbte. Ak sú však výsledky negatívne, jednoducho vypracujte navrhované zmeny a vy budete radi, ak sa rozhodnete pokračovať.

Zabalenie

Vytvorenie mobilnej stránky je jednoduché. Vytvorenie mobilnej stránky, ktorá prevádza, nie je.

Naším cieľom v tomto článku bolo ukázať vám, ako môžete optimalizovať svoje webové stránky pre mobilné zariadenia WordPress. Každá štúdia uskutočnená v oblasti mobilných trendov jednomyseľne uzatvára skutočnosť, že bude rásť iba exponenciálne. Google už začal používať mobilný telefón ako dôležitý faktor hodnotenia.

Prechádzali sme zoznam doplnkov. Teraz sa uistite, že sme na víťaznej strane!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map