Najlepšie doplnky WordPress na vylepšenie vašich blogových stránok

Najlepšie doplnky WordPress na vylepšenie vašich blogových stránok

Existuje veľa spôsobov, ako vylepšiť svoje stránky blogu. Zaujímavý obsah, pútavé titulky a ohromujúce obrázky sú skvelým začiatkom. Ak však skutočne chcete vylepšiť svoj blog, mali by ste zvážiť inštaláciu niektorých relevantných doplnkov WordPress.


V tomto článku budeme diskutovať o rôznych dostupných doplnkoch, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše blogové stránky a príspevky. Možno by ste chceli vylepšiť vzhľad svojho blogu, podporiť zapojenie návštevníkov alebo zdieľať svoj obsah na sociálnych sieťach. Alebo možno budete chcieť, aby váš blog zhromažďoval viac e-mailov, zvyšoval návštevnosť alebo zvýšil svoje príjmy.

Ak ste to vy, máme krásnu kolekciu doplnkov WordPress, vďaka ktorej sa vaše stránky dostanú na vyššiu úroveň kliknutím.

Načrtneme naše obľúbené nástroje na vylepšenie najrôznejších oblastí vrátane SEO, elektronického obchodu, rýchlosti stránok, bezpečnosti a ďalších. Aby sme obchod osladili, pre každú z nich sme pridali niekoľko alternatív. Znamená to, že získavate viac ako 10 doplnkov WordPress na vylepšenie svojich stránok WordPress!

Neznie to úžasne? Samozrejme, že áno. Snažili sme sa, aby sme vylepšili väčšinou bezplatné doplnky WordPress, aby sme vylepšili váš blog. Aj keď sa zmienime o niekoľkých prémiových možnostiach, viete, v prípade, že potrebujete viac energie a prémiovú podporu. Bez ďalších podvádzaní začnime s najlepšími doplnkami, ktoré môžu pomôcť vylepšiť váš blog.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

1. Ste SEO

Váš doplnok SEO

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (SEO) môže byť pre mnohých začiatočníkov náročná. Čo robiť? Kde začať?

Pri zvážení mnohých faktorov hodnotenia môže SEO premôcť takmer každého, vrátane skúsených používateľov WordPress. Platí to však iba vtedy, ak ste nikdy nepočuli o doplnku Yoast SEO WordPress.

Odkedy som pred niekoľkými rokmi skočil na rozbehnutý vagón WordPress, bol SEO SEO mojím riešením na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov..

Doplnok vám pomôže vytvoriť obsah, ktorý je pripravený na SEO, priamo z poštového editora, čo znamená, že môžete rýchlo hodnotiť rebríčky najlepších výsledkov vyhľadávania. Váš SEO vám ponúka všetku palebnú silu SEO, ktorú potrebujete, aby ste mohli priaznivo súťažiť vo svete meniacich sa vyhľadávacích algoritmov, krátkych pozorností a sociálnych médií..

Toto monštrum sa dodáva s rozsiahlym zoznamom funkcií SEO, ktoré vám pomôžu zamerať sa na nepolapiteľné miesto číslo jedna vo výsledkoch vyhľadávania. Hovorím o veciach, ako sú pokročilé súbory XML, strúhanka stránok, kanonické adresy URL, optimalizácia kľúčových slov, metaznačky, skóre čitateľnosti, sociálna integrácia a môžem pokračovať.

Ach áno, aby som nezabudol, váš SEO má prémiovú verziu, ktorá prichádza s ešte viac funkciami a fantastickou podporou.

SEO Alternatívy

A zatiaľ čo som nadšený z lásky k vášmu SEO, ostatní používatelia WordPress prisahajú:

2. WooCommerce

Doplnok elektronického obchodu WooCommerce

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Neviem o vás, ale pre väčšinu používateľov systému WordPress je elektronický obchod hlavným cieľom nastavenia webovej stránky. Správny? Alebo nechcete robiť nejaké Mulla s vašou webovou stránkou WordPress?

Väčšina ľudí začína jednoduchým blogom a potom pokračuje v nastavovaní internetového obchodu. Iní začínajú online obchodom hneď od začiatku.

Bez ohľadu na to je WooCommerce jedným z najlepších doplnkov elektronického obchodu WordPress na tejto planéte. Používam ho sám, rovnako ako 5+ miliónov ďalších. A-n-n-n-d, to je nádherný mi amigos.

Chlapci, pokiaľ ide o elektronický obchod WordPress, jedná sa o včelie kolená. Táto šelma doplnku vám pomôže nastaviť internetový obchod za niekoľko minút, nie mesiacov, ako sú dni yore. V prípade kliknutí by ste mohli predávať digitálne a fyzické produkty ako profesionál!

WooCommerce prichádza s fantastickými funkciami, ako sú napríklad predpripravený košík, obchod, môj účet a stránky s platbami, podpora viacerých platobných brán vrátane služieb PayPal a Stripe, flexibilné možnosti dopravy, modulárne bloky, automatizované daňové kalkulačky a sladká centralizovaná riadiaca doska, aby som spomenul niekoľko.

Prichádza WooCommerce s prémiovou verziou? nie, ale existujú stovky rozšírení a doplnkov WooCommerce, vďaka ktorým je prispôsobenie vášho internetového obchodu hračkou.

Alternatívy elektronického obchodu

Ale ak WooCommerce nie je váš šálka čaju, tu je niekoľko populárnejších možností:

3. Social Snap

Tlačidlá sociálneho zdieľania na sociálnych sieťach a súprava nástrojov WordPress Plugin

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Sociálny mediálny marketing je v dnešnej dobe všelijaký. Vstupom a rastom rôznych sociálnych sietí, ako sú Facebook, Instagram a Twitter, môžete okrem iného pochopiť, prečo sú sociálne médiá skvelým marketingovým médiom..

Tieto sociálne siete majú milióny (ak nie miliardy) mesačných používateľov a ponúkajú všetky nástroje, ktoré potrebujete na zvýšenie návštevnosti svojich webových stránok. Je však zbytočné, ak neviete, ako alebo nemáte doplnok na využitie obrovského prenosového potenciálu platforiem sociálnych médií..

Vstúpi do doplnku Social Snap WordPress a vy môžete uložiť deň.

 • Vytvorili ste obsah, ktorý by mohol byť vírusový?
 • Potrebujete viac ľudí, aby našli váš obsah na sociálnych sieťach?
 • Hľadáte na svojom webe WordPress zobrazovať sociálne počty, aby ste nabádali návštevníkov, aby konali?

Ak ste odpovedali Áno na ktorúkoľvek z vyššie uvedených otázok má doplnok WordPress pre sociálne siete záda. Tento doplnok, ktorý vytvoril talentovaný tím v spoločnosti Social Snap LLC, vám pomôže pridať sociálne zdieľanie a sledovať tlačidlá na vašom webe ako profesionál..

Doplnok podporuje množstvo populárnych sociálnych sietí a je dodávaný s vektorovými ikonami, ktoré sa načítavajú veľmi rýchlo. Okrem toho je Social Snap plne citlivý a pripravený na sietnicu, čo znamená, že vaše sociálne zdieľanie a sledovanie tlačidiel vyzerajú na viacerých zariadeniach krásne..

Okrem toho je doplnok vysoko prispôsobiteľný, čo vám umožňuje integrovať sociálne zdieľanie na vaše webové stránky bez porušenia potu. A myslieť si, že je doplnok zadarmo. No, existuje profesionálna verzia, ktorá je úplne mimo tohto sveta.

Alternatívy sociálneho zdieľania

Social Snap je krásny a všetko, ale tu je niekoľko ďalších možností, ak potrebujete urobiť trochu porovnania pri nákupe. Checkout náš zoznam 30 najlepších doplnkov pre sociálne médiá pre WordPress (haha, hovorí o alternatívach; tento zoznam sa nevyčerpá) ).

4. MailChimp pre WordPress

MailChimp pre WordPress

Hovorí sa, že 70% ľudí, ktorí navštívia váš blog WordPress, sa už nikdy nevráti. Aká smutná štatistika, najmä keď robíte maximum, aby ste ponúkli najlepší obsah a produkty.

Dobrou správou je, že môžete dobre využiť e-mailový marketing a získať tak obrovskú časť tohto 70 percent.

Ako? E-mailový marketing je výkonný nástroj na zvýšenie návratnosti. Môžete posielať cielené správy ľuďom, ktorí sa prihlásia na odber vašich e-mailových spravodajcov, a umožní vám tak zachytiť firmu, ktorú by ste inak stratili.

Ako? Opýtajte sa znova. Doplnok MailChimp pre WordPress vám ponúka všetky nástroje potrebné na integráciu vášho webu WordPress s populárnou platformou e-mailového marketingu MailChimp..

Potom môžete rýchlo rozvinúť svoje zoznamy MailChimp. Okrem toho si môžete vytvoriť krásne prihlasovacie formuláre v rámci administračného panela WordPress.

Ak to nestačí, doplnok umožňuje integrovať program MailChimp do existujúcich formulárov na vašom webe. Ako taký môžete pridať možnosti registrácie (zvyčajne začiarkavacie políčko) k pokladni, komentáre a kontaktné formuláre ako šéf..

Po testovaní je MailChimp pre WordPress pomerne ľahko použiteľný; mali by ste byť v prevádzke hneď. Jediným kliknutím môžete vytvoriť vlastné štýly alebo prispôsobiť svoje prihlasovacie formuláre vašim štýlom motívu.

MailChimp sa dodáva s prémiovými doplnkami, ktoré vám ponúkajú viac funkcií, ako kedykoľvek predtým potrebujete, aby ste na svojom webe WordPress automatizovali e-mailový marketing..

Alternatívy MailChimp

Ak chcete používať inú spravodajskú službu, uvedomte si, že trh doplnkov WordPress vám ponúka viac možností, ako napríklad:

 • AWeber
 • SendinBlue
 • MailOptin

Alebo ak by ste radšej spravovali a posielali svoje vlastné informačné bulletiny pomocou svojich serverov, jedná sa o niektoré z najlepších doplnkov pre e-mail a informačné bulletiny pre WordPress. Stačí nainštalovať a zo svojho hlavného panela budete môcť vytvárať e-maily, spravovať svojich odberateľov a ďalšie položky (poznámka – na fungovanie budete potrebovať dobrý plán hostenia).

5. Zásuvný doplnok WPvivid

WPvivid

Pri prevádzkovaní stránky WordPress nemôžete spochybniť miesto a hodnotu správnej stratégie zálohovania. Svoje stránky hackerom môžete stratiť kedykoľvek, najmä s rastom hrozby kybernetickej bezpečnosti.

Okrem hackerov môžete svoje stránky rozbiť kvôli ľudskej chybe atď. Ide o to, že si nemôžete dovoliť prevádzkovať webové stránky bez dobrej stratégie zálohovania.

Vďaka zálohovaniu môžete svoj web rýchlo obnoviť a ušetriť tak na strate výnosov, poškodenej značke a neprimeranom strese..

Záložný doplnok WPvivid je jedným z najlepších záložných doplnkov WordPress. Je tak dobré, že sme napísali úplnú recenziu WPvivid, ktorá objasňuje funkcie, vďaka ktorým je doplnok vynikajúcim nástrojom na zálohovanie..

V priebehu niekoľkých sekúnd môžete migrovať, vytvárať zálohy mimo web a klonovať svoje webové stránky bez toho, aby ste potrebovali vývojára..

Ďalej môžete naplánovať automatické zálohovanie a nahrávať zálohy do služieb úložiska typu cloud, ako sú Dropbox, Disk Google a Amazon S3..

Inštalácia, konfigurácia a používanie programu WPvivid je jednoduché; neočakávame, že sa stretnete s problémami.

Alternatívy záložného doplnku

Aj keď môžete tiež zálohovať WordPress manuálne alebo pomocou jedného z týchto ďalších doplnkov:

6. Celková medzipamäť W3

W3 Total Cache Plugin

Rýchlosť stránky je jedným z hlavných faktorov spoločnosti Google. Musíte optimalizovať svoju webovú stránku WordPress z hľadiska rýchlosti, inak vás spoločnosť Google potrestá. Existuje niekoľko spôsobov, ako urýchliť WordPress pre lepšiu rýchlosť načítania stránky, takže nemáte žiadne ospravedlnenie. Jedným spoľahlivým spôsobom, ako zvýšiť rýchlosť stránky, je ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Jedným z vynikajúcich doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress je W3 Total Cache od Fredericka Townesa, skúseného vývojára WordPress..

Životopis mesta však nie je dôvodom, prečo sme tu; sme tu kvôli W3 Total Cache. V skratke vám tento doplnok pomôže okamžite zvýšiť rýchlosť načítania stránky WordPress.

Ako doplnok dosiahne tento zdanlivo nemožný výkon? Toto je riešenie: W3 Total Cache zlepšuje výkonnosť webových stránok prostredníctvom funkcií, ako je integrácia siete na doručovanie obsahu (CDN), zrýchlené mobilné stránky (AMP), minifikácia, ukladanie do vyrovnávacej pamäte, kompresia atď..

Alternatívy ukladania do vyrovnávacej pamäte WordPress

Celková medzipamäť W3 nie je jediným doplnkom pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte programu WordPress. Medzi ďalšie možnosti patria tieto úžasné (a podľa nášho názoru) najlepšie doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress (# 6 je môj osobný favorit!).

A ak máte záujem dozvedieť sa viac, tu je dôkladné čítanie o ukladaní do vyrovnávacej pamäte WordPress a prečo je tak dôležité?.

7. Kontaktný formulár 7

Kontaktný formulár 7 - doplnok

Nebudem vám klamať, ale od začiatku práce s WordPress som nikdy nepoužíval žiadny iný doplnok pre kontaktný formulár. Od prvých dní je kontaktný formulár 7 neoceniteľnou súčasťou všetkých webových stránok, ktoré som vytvoril. Čoskoro ho nenahradím žiadnym iným doplnkom pre kontaktný formulár.

Bola krásnou spoločníčkou, takže vytváranie kontaktných formulárov bolo neuveriteľne ľahké. Môžem si prečítať kontaktný formulár skôr, ako dokončíte čítanie tohto odseku. A potom prispôsobím svoje formuláre, až kým neklesnem s trochou jednoduchého značenia. Vďaka odoslaniu AJAX nemusím ani po odoslaní formulára presmerovať návštevníkov na inú stránku.

Je to jednoduchý, ale výkonný doplnok kontaktného formulára pre WordPress. Keď vyskúšate Kontaktný formulár 7, môžem staviť všetky svoje peniaze, že nebudete potrebovať ďalší doplnok pre kontaktný formulár WordPress.

Alternatívy kontaktného formulára

Ale to som len ja; možno sú vaše potreby odlišné a možno nájdete riešenie v jednom z týchto doplnkov:

8. Informačný panel Google Analytics

MonsterInsights Analytics pre WordPress

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Ak už nesledujete svoju návštevnosť, minuli ste jedinečnú príležitosť lepšie porozumieť publiku. Ako očakávate, že im ponúknete relevantný obsah a ponuky bez jasného obrazu o publiku a veciach, ktoré sa im páčia?

Pochopenie publika je prvým (a najdôležitejším) krokom v tom, aby návštevníkom ponúkli presne to, čo potrebujú, čo vedie k lepším konverziám (čítanie peňazí) v riadku. Google Analytics je jedným z najlepších nástrojov na meranie návratnosti investícií do reklamy (návratnosť investícií) a sledovanie návštevnosti webových stránok.

Doplnok dashboardu Google Analytics od spoločnosti MonsterInsights je neuveriteľný nástroj na sledovanie údajov o vašich webových stránkach priamo na hlavnom paneli správcu WordPress. Doplnok vám umožňuje povoliť funkcie sledovania Google Analytics pomocou niekoľkých kliknutí, čo vám umožní zostať na vrchole publika ako profesionáli v marketingu.

Teraz môžete získať štatistiky o svojom publiku v reálnom čase bez toho, aby ste opustili informačný panel správcu WordPress. Aké milé? Nastavenie doplnku je jednoduché, takže nemusíte najať vývojára alebo sa naučiť kódovať. Do 10 minút budete v prevádzke.

alternatívy

A pretože sledovanie vašej prevádzky je nanajvýš dôležité, tu je niekoľko ďalších analytických doplnkov pre vaše potešenie:

9. SupportCandy

Plugin technickej podpory

Ak ponúkate produkt alebo službu, poskytovanie vynikajúcich zákazníckych služieb sa stane živou pôdou vašej firmy. Preto si nemôžete dovoliť pokaziť váš systém podpory. Potrebujete robustnú platformu od začiatku, čo je pravdepodobne dôvod, prečo väčšina podnikateľov chodí s hosťovanými riešeniami, ako sú Ticksy a Zoho Desk, medzi ostatnými..

Tieto služby predaja lístkov si však účtujú mesačné poplatky, ktoré sa môžu rýchlo vyrovnať, najmä ak sa vaša firma dostane na povrch. Čo musí podnikať podnikateľ?

Trh pluginov WordPress ako vždy nesklame a ponúka množstvo bezplatných a prémiových doplnkov podpory WordPress..

Jedným z najznámejších bezplatných doplnkov podpory WordPress je SupportCandy. Z prieskumu jasne vyplýva, že SupportCandy je vylepšenou vidličkou systému responzívnych lístkov WP Support Plus..

A tieto vylepšenia prišli so skvelým zoznamom nových funkcií, ako sú neobmedzené lístky a agenti, e-mailové kanály, funkčnosť AJAX, fantastické užívateľské rozhrania, kompatibilita GDPR, vstupenky pre hostí, prílohy k súborom, súkromné ​​poznámky, e-mailové oznámenia a zoznam pokračuje..

Nainštalujte doplnok na svoju webovú stránku WordPress a začnite podporovať svojich používateľov bez toho, aby ste niekedy platili poplatky za služby cestovných lístkov tretích strán.

Alternatívy helpdesku

Medzi ďalšie doplnky podpory WordPress patria:

10. iThemes Security

Zabezpečenie iThemes pre doplnok BuddyPress Freemium WordPress

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Zabezpečenie webových stránok by malo byť jednou z vašich hlavných priorít, najmä ak je na vašom webe živobytie. Posledné, čo chcete, je stratiť vaše stránky hackerom a ostatným internetovým stránkam.

Ak svoju bezpečnosť WordPress nezaťažíte, riskujete stratu výnosov alebo dokonca celý svoj web. Ak na svoj web uložíte citlivé informácie, môže to viesť k škaredým súdnym procesom a zlému imidžu značky, ak uvedené údaje spadnú do nesprávnych rúk..

iThemes Security je nevyhnutným doplnkom WordPress pre vašu profesionálnu súpravu nástrojov. Páči sa mi toľko, že inštalujem doplnok na všetky spustené stránky WordPress.

Vieš uhádnuť prečo? Máš pravdu; je to jeden z najlepších doplnkov zabezpečenia WordPress na trhu. Doplnok vám ponúka viac ako 30 spôsobov ochrany vašich webových stránok WordPress, čo je neuveriteľné.

V noci budete lepšie spať s vedomím, že iThemes Security pracuje nadčas, aby zabránil zbabelcom bez vašej účasti.

Medzi pozoruhodné funkcie patrí ochrana proti hrubej sile, ochrana 404, režim preč, pokročilé zákazy používateľov, detekcia zmeny súborov, zálohy databázy a mnoho ďalšieho..

Alternatívy bezpečnostného doplnku

Hľadáte alternatívny spôsob, ako zabezpečiť svoje stránky WordPress? Tu je niekoľko ďalších najlepších možností:

11. Konečný člen

Ultimate Member - Používateľský profil a členstvo Plugin

A konečne máme konečný člen, úžasný doplnok, ktorý je ideálny na vytváranie webových stránok členov. Je ideálny pre komunity, sociálne siete a všetky webové stránky založené na členstve.

Doplnok umožňuje používateľom zaregistrovať sa a stať sa členmi vašich stránok. Môžete ľahko nastaviť rozšírené užívateľské profily, adresáre členov, obmedziť obsah na základe úrovne členstva a vďaka vlastným poliam a rolám používateľov to urobiť omnoho viac..

Medzi ďalšie funkcie patrí tvorca formulárov typu drag-and-drop, podmienené navigačné ponuky, e-mailové správy používateľov, podmienená logika pre polia formulárov a veľa platených rozšírení, ktoré posúvajú vašu členskú stránku na ďalšiu úroveň..

Alternatívy členstva

Členské weby sú skvelým obchodným modelom, takže tu sú ďalšie možnosti:

12. WPBakery Page Builder (Premium)

Tvorca stránok vizuálneho skladateľa

Info & DownloadView The Demo

Ak máte obavy, že váš blog nezaujíma pozornosť vašich divákov alebo nevystupuje z davu, možno by ste mali zvážiť zmenu dizajnu..

Použitie doplnku na tvorbu stránok WordPress je vynikajúci spôsob, ako do blogu pridať ďalší faktor wow. Tvorca stránok vám umožní vytvoriť vlastné rozloženia pre vaše stránky blogu. Môžete vytvárať návrhy, ktoré vyhovujú vašej značke a oslovujú vašich návštevníkov, čo im poskytuje skvelú používateľskú skúsenosť. Pokiaľ ide o vytváranie vlastných rozvrhnutí, nie je to o nič lepšie ako v nástroji WPBakery Page Builder (ktorý sa predtým nazýval Visual Composer – vieme trochu mätúce)..

S programom WPBakery získate viac ako 50 prvkov stránky, pomocou ktorých môžete na svoje stránky pridať mriežky, popisky, tlačidlá, ikony, nadpis, oddeľovače atď. Na vytvorenie svojich stránok môžete použiť éter (tradičný editor WordPress) alebo frontend (živý vizuálny editor). S programom WPBakery je ľahké vkladať moduly, upravovať ich nastavenia a presúvať ich na miesto. Vďaka užitočným ukážkam odozvy a tlačidlu Späť môžete vyskúšať a vylepšiť svoj dizajn.

Ale ešte lepšie – program WPBakery Page Builder je už zahrnutý v mnohých populárnych témach WordPress, napríklad našej vlastnej téme Total. To znamená, že za skvelé funkcie na vytváranie stránok nemusíte platiť viac!

A keď si kúpite prémiovú tému, ktorá obsahuje program WPBakery Builder, často sú zahrnuté aj vlastné moduly. Napríklad téma Total ponúka viac ako 30+ vlastných modulov vrátane blogového karuselu, ikonových polí, pred a po obrázkoch, zoznamov, posúvača typov príspevkov, barov zručností, mriežky zamestnancov, prepojení na sociálne médiá a ďalších.

Alternatívy nástroja na tvorbu stránok

K dispozícii je veľa ľahko použiteľných tvorcov stránok WordPress, takže sa pozrite okolo a zistite, čo najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Ale niektoré z našich obľúbených sú:

Vôbec nie je fanúšikom tvorcov stránok?

Ďalšou jednoduchou alternatívou k nástroju na tvorbu stránok je jednoducho použiť to, čo je už zabudované v programe WordPress – aka Gutenberg. Niektorí ľudia môžu nazývať Gutenberg staviteľom, ale tvrdím, že je najlepšie používať na úpravu obsahu (napríklad na blogových príspevkoch) namiesto vytvárania úplne prispôsobených stránok (ako to môže skutočný tvorca stránok). Pridajte stĺpce, tlačidlá alebo jednoduchú výzvu na akciu. Dokonca aj malé doplnky, ako je tento, pomôžu vylepšiť vašu stránku, zapôsobia na vašich návštevníkov a priblížia váš web k jeho cieľom.


Vylepšením obsahu pomocou týchto doplnkov by ste mali byť schopní vytvoriť mimoriadne pútavý a ľahko použiteľný blog. Každý doplnok pridáva hodnotu iným spôsobom, preto si dôkladne premyslite ciele svojho blogu a to, z čoho by najviac prospela. Potom vykonajte príslušné zmeny.

Dúfame, že ste dnes našli niekoľko drahokamov, ktoré vám pomôžu vylepšiť blog WordPress. Aké sú vaše obľúbené doplnky WordPress na vylepšenie vášho blogu? Prosím, dajte nám vedieť vaše myšlienky v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map