Populárne doplnky WordPress na pridávanie kategórií a značiek

Populárne doplnky WordPress na pridávanie kategórií a značiek

Vošli ste niekedy do knižnice hľadajúcej knihu? Ako si našiel svoju knihu medzi tisíckami tam umiestnených? Knihy boli určite naskladané do úhľadných riadkov, ktoré boli označené. Hľadali ste výrazy „Fiction“ alebo „Non Fiction“. Ak ste hľadali Fiction, mohli by ste zúžiť vyhľadávanie podľa žánrov ako „Fantasy“, „Tajomstvo“, „Thriller“, „Romantika“, „Komédia“ atď. Ak ste vybrali „komédia“, hľadali ste ďalej u konkrétnych autorov, aby ste našli presnú knihu, ktorú ste hľadali.


Podobne ako indexovanie v knižnici vám pomôže nájsť knihu, ktorú hľadáte, kategórie a značky pomôžu čitateľovi, ktorý pristane na vašom webe, nájsť presný príspevok, ktorý hľadajú. Vo vyššie uvedenom príklade by ste mohli priradiť nadpisy „Beletria“ a žánre k kategóriám a konkrétnemu autorovi alebo názvu knihy k značkám. Kategórie a značky pomáhajú používateľom a vyhľadávacím nástrojom zúžiť vyhľadávanie, aby našli presný príspevok, ktorý hľadajú.

Kategórie a značky sú rôzne spôsoby, ako vám WordPress pomáha usporiadať obsah, aby sa dal ľahko prehľadávať. Ak pre nich chcete nájsť technický výraz – taxonómie.

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Rozdiel medzi kategóriami a značkami

Teraz môžete mať férovú predstavu o rozdieloch medzi kategóriami a značkami z vyššie uvedeného príkladu. Ale jasnejšie,

 • Značky popisujú príspevok dosť špecifickým spôsobom. Kategórie sú hierarchické, druhová hlava obsahuje konkrétnejšie podnadpisy.
 • Kategórie obsahujú príspevky, ktoré patria do tej istej skupiny alebo do jednej alebo druhej hlavy, značky sa používajú pre príspevky, ktoré sa nedajú skutočne zaradiť do žiadnej kategórie..
 • Adresy URL pre kategórie môžu získať tak dlho, ako chcete – Knihy / Beletria / Komédia / Autor. Adresy URL značiek sú zvyčajne kratšie – autor / názov.
 • Všetky príspevky musia mať priradenú jednu kategóriu. V predvolenom nastavení bude WordPress používať výraz „Nezaradené“ (môžete ho zmeniť v nastaveniach). Všetky príspevky však nemusia byť označené.
 • Ak počet príspevkov s rovnakou značkou rastie, môžete sa rozhodnúť ponechať značku alebo ju inovovať na podkategóriu.

Kategórie a značky uľahčujú čitateľovi prehliadanie vašich webových stránok. Najlepšie je pridať ich v čase vytvorenia príspevku. Kategórie sa stanú rámcom vášho webu, a preto si musíte záhlavia kategórií vyberať opatrne.

Blog sa samozrejme bude časom vyvíjať a možno budete musieť pridať ďalšie kategórie. Ich neskoršia zmena bude znamenať, že stratíte cenné spätné odkazy a môžu prekĺznuť v rebríčkoch SEO, nehovoriac o 404 chybách, ktoré sa môžu plaziť. Takže, bez toho, aby ste na začiatku mali príliš veľa kategórií, skúste nájsť optimálny počet pre svoj blog, ktorý bude uľahčujú vyhľadávanie.

Záleží na cieľoch SEO ?

Kategórie a značky pomôžu vyhľadávacím nástrojom pri skúmaní správnosti kľúčových slov na vašich stránkach. Po vyhľadávaní kategórie alebo značky sa váš príspevok zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania. Jeden príspevok môže spadať do viacerých kategórií a môže obsahovať veľa značiek.

Trestajú vyhľadávacie nástroje duplikát obsahu? Názory medzi odborníkmi sú rozdielne, ale jednoduché pravidlo, ktoré by ste mali dodržiavať, uľahčuje čitateľovi nájsť? Ak to uľahčí, choďte do toho a pridajte. Pomocou doplnku Yoast SEO si môžete kedykoľvek vybrať možnosť Bez možnosti sledovania.

Používanie bežne používaných popisov pre kategórie a značky môže pomôcť vyhľadávacím nástrojom nájsť ich lepšie. Pridanie kategórií a značiek by sa však nemalo robiť s ohľadom na vyhľadávacie nástroje. Hlavným hľadiskom by malo byť uľahčenie, aby vás čitateľ našiel pomocou bežne používaných popisov.

Existuje mnoho doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť priložiť kategórie a značky k príspevkom. Pomáhajú vám tiež spravovať príspevky a umožňujú vám kontrolovať, ako kategórie a značky fungujú. Tu sú zvýraznené niektoré z populárnych a často používaných doplnkov.

Automatické označovanie príspevkov

Ak zistíte, že je únavné označovať všetky svoje príspevky, pozrite sa Automatické označovanie príspevkov. Na základe pripraveného zoznamu kľúčových slov tento príspevok automaticky označí všetky vaše príspevky, keď ich uložíte alebo zverejníte.

Automatické označovanie príspevkov 1

Na začiatku je potrebné trochu práce. Nainštalujte doplnok a aktivujte ho. Vytvorte zoznam značiek a súvisiacich slov. Môžete ich pridať zo stránky s nastaveniami alebo z príspevku. Ak už zoznam značiek máte, môžete ho importovať vo formáte CSV alebo JSON.

Automatické označovanie príspevkov 2

Keď to urobíte, doplnok začne vykonávať svoju prácu. Zistí kľúčové slová použité v názve a obsahu a automaticky pridá značky. Ak ste svoje predchádzajúce príspevky neoznačili, tento doplnok môže hromadne pridávať značky k starším príspevkom. Jednoduchý doplnok, ktorý odvádza skvelú prácu a je možné ho zadarmo stiahnuť z adresára doplnkov WordPress.

Widget rozšírených značiek

Toto je prvý z dvoch prémiových doplnkov v mojom zozname. Widget Rozšírené značky je pokročilý doplnok, ktorý vám poskytuje úplnú kontrolu nad označovaním príspevkov. Nahrádza predvolenú miniaplikáciu cloudu značiek v programe WordPress.

Rozšírené značky Widget Doplnok WordPress

Tento doplnok slúži na pridávanie značiek k príspevkom vo viac ako 20 štýloch značiek. Prepojte, upravte alebo zobrazte značky a skryte prázdne značky pomocou tohto doplnku. Značky je možné oddeliť a usporiadať ľubovoľným spôsobom. Môžete určiť, koľko značiek sa má zobraziť, ako aj zahrnúť alebo vylúčiť konkrétne značky.

Doplnok je dobre podporovaný autorom, ktorý je tiež otvorený návrhom, aké funkcie majú byť zahrnuté v nasledujúcej aktualizácii. Môže sa kúpiť na CodeCanyon za 6 dolárov.

Zoznam príspevkov v kategórii

Použitie skráteného kódu, tento doplnok zoznam múdrej kategórie na stránke alebo v príspevku. Skrátený kód sa vloží pri písaní alebo úprave stránky alebo príspevku a príspevok sa objaví v tejto kategórii. Môžete tiež použiť miniaplikáciu, ktorá je súčasťou doplnku, ale pre maximálnu funkčnosť si zvoľte skratku.

Zoznam možností príspevkov v kategórii

Pomocou skráteného kódu zadajte počet príspevkov, ktoré sa majú zobraziť, poradie, v ktorom sa majú zobraziť, a názov kategórie. Môže sa zobraziť meno autora príspevku, dátum a mnoho ďalších prvkov. Všetky prvky je možné prispôsobiť pomocou CSS a HTML. Ak narazíte na nejaké chyby, prečítajte si časté otázky a odpovede, kde nájdete množstvo riešení s krátkym kódom.

Widget Posledné príspevky bolo rozšírené

Ak chcete zobraziť svoje posledné príspevky v miniaplikácii, skúste Widget Posledné príspevky bolo rozšírené. Príspevky môžu byť prijímané z jednej, viacerých alebo konkrétnych kategórií alebo dokonca z konkrétnych značiek.

miniaplikácia na posledné príspevky

Posledné príspevky vám pomôžu robiť veľa vecí – pridať miniatúry, taxonómiu a výňatky na displej, nastaviť webovú adresu nadpisu, zobraziť posledné príspevky podľa počtu komentárov alebo podľa dátumu, zobraziť dátum úpravy a zobraziť možnosti čítania alebo typu príspevku. Takže skutočne máte veľkú kontrolu nad tým, ako a čo sa má zobraziť v posledných príspevkoch.

Kategórie na konvertor značiek

Pridali ste omylom kategóriu do príspevku namiesto značky? Alebo ste urobili opak – pridajte značku k príspevku namiesto kategórie ? Kategórie na konvertor značiek vám pomôže vybrať nesprávne kategorizovaný alebo označený príspevok a napraviť chybu. Môžete ich zmeniť oboma spôsobmi: z kategórie na značky a značky na kategórie.

Kategórie na konvertor značiek

Po inštalácii a aktivácii doplnku k nemu získate prístup z ponuky Nástroje. Tento doplnok vám môže ušetriť hodiny práce, ak náhodou zmiešate kategórie a značky svojich príspevkov.

Uverejňujte značky a kategórie pre stránky

Kategórie a tagované príspevky sú zvyčajne iba príspevky. Ak však chcete robiť to isté aj so svojimi stránkami WordPress, je to doplnok, na ktorý by ste sa mali obrátiť. Počet aktívnych inštalácií (30000+) naznačuje, že veľa používateľov chce tiež kategorizovať svoje stránky.

Uverejňujte značky a kategórie pre stránky

Uverejňujte značky a kategórie pre stránky pridá rovnaké kategórie a značky na stránky, ktoré sa používajú pre vaše príspevky. To uľahčuje čitateľom prehľadávanie vašich stránok.

Kategórie stránok

Kategórie stránok sú druhým prémiovým doplnkom v mojom zozname. Je to tu, pretože to môže byť užitočné najmä pre siete viacerých miest.

Kategórie stránok

Celé weby môžete kategorizovať podľa kategórií stránok. Poskytuje správcom siete flexibilitu a kontrolu a pomáha im vytvárať čo najviac kategórií. Súvisiace kategórie si môžete vybrať v čase registrácie. Popisy stránok, ikony vlastnej kategórie a avatary môžu pre používateľov spríjemniť vyhľadávanie v sieti. Je ideálny pre nákupné strediská, vzdelávaciu sieť alebo komunitu blogov.

Po nainštalovaní tohto doplnku môžete zoznamy kategórií zobraziť mnohými spôsobmi – vstavané zoznamy, rozbaľovacie ponuky, štýl mriežky alebo harmoniky. Zoznamy je možné objednať alebo neusporiadať. Stránky kategórií sa tiež dajú veľmi prispôsobiť.

Najobľúbenejšie značky

Najobľúbenejšie značky vám pomôže zvýrazniť vaše webové stránky najobľúbenejšie značky a kategórie na postrannom paneli alebo v akejkoľvek oblasti s rozšírením.

Najobľúbenejšie značky

Počet kategórií a značiek, ktoré sa majú zobraziť, ako aj veľkosť každej z nich môžete určiť sami. Do svojich príspevkov a stránok môžete tiež vložiť cloud značiek pomocou skráteného kódu.

Skvelý tag cloud

Skvelý tag cloud

Skvelý tag cloud  spôsobí, že vaše značky budú v príspevku vyzerať elegantne. Vytvára oblak okolo značiek, ktorý reaguje a zobrazuje sa správne vo všetkých prehľadávačoch. Veľkosť písma značiek je obmedzená na 17 pixlov.

Posledné príspevky podľa kategórie

Posledné príspevky podľa kategórie

Posledné príspevky podľa kategórie  je doplnok voľby, ak chcete zobraziť najnovšie príspevky z ktorejkoľvek konkrétnej kategórie. (Nie všetky vaše posledné príspevky, ale iba príspevky z akejkoľvek konkrétnej kategórie). Môžete si vybrať kategóriu, ktorá sa má zobraziť, počet príspevkov a tituly.

Niektoré ďalšie užitočné doplnky, ktoré môžete vyskúšať, ak pre ne máte konkrétne použitie:

 • Zborcujúce sa kategórie  rozšíri zoznam kategórií a podkategórií. Je primárne určený na použitie ako widget, ale na jeho prispôsobenie môžete použiť kód. Môže sa tiež rozšíriť a zobraziť príspevky.
 • Kategória Lepkavý príspevok vezme váš vlajkový článok a umiestni ho v hornej časti každej stránky archívu pre danú kategóriu. Môžete si vybrať kategóriu, do ktorej sa má vložiť lepkavý príspevok, a pre každú kategóriu môžete vložiť iba jeden príspevok. Keď sa zobrazí zoznam príspevkov z tejto kategórie, lepkavý príspevok sa zobrazí priamo v hornej časti. Doplnok môže pridať niektoré efekty štýlu svetla na zvýraznenie príspevku.
 • Vždy, keď pridáte kategóriu, adresa URL príspevku sa zobrazí takto: mydomain.com/category/my-category/. Ak sa vám nepáči „kategória“, ktorá sa zobrazuje v adrese URL, môžete použiť Odstráňte adresu URL kategórie. Odstráni „kategóriu“ zo všetkých trvalých odkazov vo vašom WordPress. Vaša adresa URL sa teraz zobrazí ako mydomain.com/my-category/. Je to jednoduchý doplnok, ktorý nevyžaduje žiadnu konfiguráciu, stačí ho nahrať do adresára s pluginmi v priečinku obsahu.
 • Vylúčenie konečnej kategórie vám umožní vylúčiť kategórie z vašej prednej stránky, archívov, informačných kanálov a vyhľadávaní. Môžete to použiť, ak si chcete zachovať obsah, ktorý nemusí byť pre všetkých čitateľov zaujímavý a nechcete, aby bol veľmi viditeľný..
 • Kategória Funkcie Obrázky vám pomôže nastaviť odporúčaný obrázok pre každú kategóriu. Takže, ak ste zabudli pridať odporúčaný obrázok pre ľubovoľný príspevok, tento doplnok to urobí za vás, ak ste nastavili predvolený obrázok kategórie..

Na záver

Kategórie a značky uľahčujú používateľovi frontend a administrátorovi backend. Keď už viete niečo viac o kategóriách a značkách ako na začiatku tejto stránky, môžete ich skúsiť použiť na svojom WordPress.. Ak máte ďalšie užitočné možnosti, zdieľajte ich s nami v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map