Tipy pre elektronický obchod WordPress na prilákanie premávky, ktorá prevádza

Tipy pre elektronický obchod WordPress na prilákanie premávky, ktorá prevádza

Vytváranie webových stránok elektronického obchodu na webe WordPress je čoraz populárnejšie a čísla to dokazujú: WooCommerce už dosiahol trhový podiel 22% v roku 2019, umiestnenie ako najobľúbenejšie riešenie spomedzi najlepších miliónov webových stránok na internete.


Preto WordPress pracoval na zjednodušení fungovania webových stránok elektronického obchodu a úspechu na platforme. Ak vlastníte obchod WooCommerce, viete, aké frustrujúce môže byť mať nízky predaj. Obzvlášť, ak máte dobrý objem premávky. Môže k tomu dôjsť, pretože prevádzka, ktorú prinesiete, je nízka kvalita alebo preto, že musíte pracovať na optimalizácii vášho obchodu.

V tomto článku si prečítame doplnky elektronického obchodu WordPress, ktoré pomáhajú vytvárať úžasné internetové obchody, a niekoľko tipov, ktoré môžete použiť na prilákanie premávky, ktorá sa skutočne premení na predaj.

1. Optimalizujte svoju online reklamnú stratégiu

Platba za reklamu nezaručuje, že do svojho obchodu prinesiete vysoko kvalitný prenos, ktorý sa zmení. Vzťahuje sa to na reklamy sociálnych médií aj reklamy Google. Návštevnosť, ktorú sprostredkujete platenými reklamami, nemusí mať nevyhnutne vysokú mieru konverzie, ale dosiahnutie vysokých mier konverzie týmto spôsobom závisí od toho, do akej miery sa vaše reklamy vytvárajú a optimalizujú..

Reklama je však jedným z najúspešnejších spôsobov, ako ľahko a rýchlo osloviť obrovské množstvo cieľových zákazníkov. Len pre vás, aby ste mali nejaký nápad, má Google vyše 100 miliárd vyhľadávaní mesačne, predstavte si všetkých ľudí, ktorých by ste mohli osloviť, a možnosti zákazníkov, ktorí uvidia vaše reklamy a kliknú na ne. Facebook má na celom svete milióny používateľov, ktorým môžete zobrazovať svoje reklamy.

WooCommerce Chytrá reklama Google

WordPress vám môže pomôcť vytvoriť reklamy na vaše produkty a služby pomocou niektorých ich doplnkov: Ak chcete svoje produkty zobrazovať na stránkach Google, ale nemáte dostatok času na vytvorenie všetkých svojich reklám, bannerov alebo konfiguráciu stratégie ponúkania cien, existujú doplnky, ako sú WooCommerce Chytrá reklama Google ktorý automaticky vytvorí a nakonfiguruje vaše reklamy Google v 5 jednoduchých krokoch:

 • Prvým krokom je povoliť aplikácii prístup k vašej konfigurácii reklám Google. Týmto spôsobom môže nahrávať, publikovať a optimalizovať vaše kampane s reklamami Google.
 • Po povolení prístupu k aplikácii budete vyzvaní, aby ste nakonfigurovali všeobecné atribúty: krajiny, v ktorých chcete inzerovať svoje produkty, kategórie, do ktorých váš obchod patrí, a zbierky, v ktorých chcete inzerovať..
 • Potom je čas dať aplikácii názov obchodu a pár viet, ktoré ju popisujú. Budete tiež vyzvaní na odovzdanie obrázka svojho loga.
 • V tejto chvíli vás aplikácia požiada, aby ste napísali niekoľko krátkych viet, ktoré chcete zobraziť vo svojich reklamách, a vybrali služby, ktoré nám poskytujete, napríklad dopravu zdarma alebo jednoduché vrátenie. Máte tiež možnosť zahrnúť telefónne číslo pre prípad, že ho chcete zobraziť.
 • V poslednom kroku budete musieť vybrať iba denný rozpočet, ktorý chcete minúť za reklamu na stránkach Google.

Po dokončení tohto kroku bude doplnok kompletne nakonfigurovaný a vaše reklamy Google sa vytvoria do štyroch pracovných dní! Po vytvorení reklám budete mať prístup k vlastnému informačnému panelu, z ktorého budete mať všetko pod kontrolou.

Stiahnite si Facebook pre WooCommerce

Ďalšie doplnky ako Facebook pre WooCommerce prepája váš web s Facebookom. Doplnok funguje tak, že na svojej stránke Facebook vytvoríte obchod, ktorý vám umožní spúšťať dynamické reklamy na platforme. Možnosti inzercie pre obchody WordPress a WooCommerce sú nekonečné, stačí nájsť spôsob, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

2. Záchranní stratení zákazníci

Napriek tomu, že museli opustiť svoj obchod bez skutočného nákupu, potrebujete plán na ich vrátenie. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť:

 • Použite kampane s presmerovaním: pripomeňte im o svojich produktoch sledovaním predchádzajúcich návštevníkov prostredníctvom internetu pomocou reklám. Najefektívnejšie sú dynamické zacielenia reklám. Zobrazujú potenciálnym klientom reklamy na presne ten istý produkt, na ktorý sa na vašich stránkach pozerali.
 • Pridajte do svojho obchodu funkciu zoznamu želaní WooCommerce: Pluginy ako Zoznam prianí TI WooCommerce uľahčia návštevníkom ukladanie produktov, ktoré sa im páčia, a ich nákup neskôr. Užívatelia môžu tiež zdieľať svoje želania s priateľmi alebo rodinou. Takže aj keď nevykonávajú nákup teraz, niekto iný, koho pozná, by mohol mať narodeniny, sviatky alebo iné udalosti.
 • Pokračovanie s opustenými vozíkmi: Použite doplnok, ako je napr Opustený košík Lite, tento doplnok odosiela automatické a správne načasované e-mailové upozornenia tak vašim hosťom, ako aj prihláseným zákazníkom, aby im pripomenuli ich opustené objednávky. Mali by ste mať na starosti vytvorenie neobmedzeného počtu e-mailových šablón na ich zasielanie v požadovaných intervaloch. S informáciami o opustených objednávkach v reálnom čase vrátane produktov, ktoré boli opustené, a ich hodnoty.

3. Vytvorte si vlastnú online komunitu

Vytvorenie komunity okolo vašej značky je nevyhnutné pre rast vášho webu a prilákanie ďalších ľudí naň. Na tento účel je veľmi dôležité vytvoriť vhodné prostredie na vašom webe aj na účtoch sociálnych médií, ktoré sú s ním spojené.

Prvým krokom je vytvorenie vlastného blogu. Píšte príspevky o svojich produktoch a službách, o potrebách klienta, ktoré vás zaujímajú, ao témach týkajúcich sa životného štýlu vašej cieľovej skupiny. Zamerajte sa na to, čo majú všetci spoločné, a zaistite, aby sa čitatelia cítili ako súčasť vašej značky. Keď tak urobia, s väčšou pravdepodobnosťou budú zdieľať vaše články – pomôžu vám bezplatne rásť. H&M Magazine je skvelým príkladom, ako skombinovať váš obchod s elektronickým obchodom s blogom špecifickým pre zákazníka. Ak sa pozriete, ich blog pokrýva odkazy na módu, krásu a kultúru v súlade s ich aktuálnou ponukou produktov a ich značkou.

Váš doplnok SEO

Vytváranie obsahu je tiež veľmi užitočné na zlepšenie vašej stratégie SEO. Vytvára väčšie šance na to, aby sa vaše stránky zobrazili vo výsledkoch Google, keď ľudia vyhľadávajú súvisiace kľúčové slová. Existuje veľa spôsobov, ako vylepšiť SEO WooCommerce, ale najlepšie miesto, kde začať, je dobrý SEO plugin. Aj keď ste o tom už pravdepodobne počuli, Yoast je jednou z najlepších možností pre akúkoľvek stránku so systémom WordPress. Vrátane obchodov WooCommerce. Jeho vstavané možnosti vám pomôžu optimalizovať vaše príspevky pred ich uverejnením na blogu. Zvyšujú pravdepodobnosť, že sa začnú umiestňovať vo výsledkoch vyhľadávania.

Druhým krokom je zdieľanie celého obsahu na sociálnych sieťach s cieľom osloviť čo najviac ľudí. Pomôže vám to priniesť novú návštevnosť vašich stránok. Čo by mohlo zase viesť k tomu, že potenciálni zákazníci budú navigovať vo vašom obchode, ak ste dostatočne presvedčiví!

NextScripts: Auto-Poster sociálnych sietí

Jednou z možností je použitie doplnku, ako je Auto plagát sociálnej siete. Tento doplnok automaticky publikuje príspevky z vášho blogu na účty sociálnych médií. Stačí napísať nový príspevok a uverejní sa vo všetkých vašich nakonfigurovaných sociálnych sieťach. Tento doplnok pracuje s profilmi, firemnými stránkami, komunitnými stránkami a skupinami a správy sú úplne prispôsobiteľné pre každú sieťovú požiadavku.

Oživiť staré príspevky - automatické uverejňovanie na sociálnych médiách

Môžete tiež použiť sociálne médiá na udržanie svojho obsahu vždyzelených a dokonca na oživenie starých príspevkov. Na tento účel existuje osobitný doplnok WordPress: Oživiť starý príspevok – automatický príspevok na sociálne médiá. Tento doplnok automaticky zdieľa vaše staré príspevky a prináša im väčšiu komunikáciu zo sociálnych sietí. Pomáha vám to propagovať váš obsah. Budete si môcť vybrať čas medzi príspevkami, počet príspevkov, ktoré chcete zdieľať, a zahrnúť značky hashtag a spätné odkazy. Je integrovaný do služby Google Analytics, takže môžete sledovať všetko a je tiež kompatibilný s nástrojmi na skrátenie adresy URL.

Sociálne médiá nie sú len dôležité pre zdieľanie vašich článkov. Tiež máte príležitosť interagovať so svojím publikom, zapojiť ich a získať spätnú väzbu. To je miesto, kde sa mágia odohráva, kde máte šancu ísť vírusovo a snívať o veľkom. Je nevyhnutné správne prepojiť svoje stránky so sociálnymi sieťami. Väčšina tém WordPress obsahuje vstavané možnosti sociálnych médií. Ak však nemáte, existuje veľa doplnkov WordPress pre sociálne médiá, z ktorých si môžete vybrať.

4. Spolupracujte s influencermi vo vašom sektore

Vždy môžete spolupracovať s inými spoločnosťami alebo jednotlivcami na sociálnych médiách, blogoch alebo iných webových stránkach. Partnerstvo s ostatnými vo vašom odvetví alebo vo výklenku je osvedčený spôsob, ako zvýšiť relevantnú návštevnosť. Keďže zacieľujete na ľudí, ktorí sa zaujímajú o podobné produkty alebo služby alebo ktorí majú špecifický životný štýl, s ktorým sa vaše výrobky alebo služby zhodujú, je pravdepodobnejšie, že sa prevádzka premení.

Publikovanie príspevku WordPress

Jedným z najpopulárnejších spôsobov spolupráce je vysielanie hostí. Je to prirodzený spôsob, ako predstaviť seba a svoje podnikanie novému publiku. Výmena obsahu s inými ovplyvňujúcimi spoločnosťami a spoločnosťami na sociálnych médiách alebo blogoch nie je dobrá len pre SEO, ale aj pre vytváranie dôvery..

Sme spoločenské zvieratá, radi sa dozvieme o skúsenostiach iných ľudí, keď robíme vlastné rozhodnutia. Toto sa nazýva sociálny dôkaz. Ak ľudia zistia, že iní ovplyvňovatelia alebo komunity, do ktorých patria, a ktorým dôverujú, odporúčajú vám, s väčšou pravdepodobnosťou budú dôverovať aj vám. takmer 63% spotrebiteľov naznačujú, že s väčšou pravdepodobnosťou nakupujú na webe, ak má hodnotenie a hodnotenie produktov. Tento percentuálny podiel je vyšší, keď prehľad vykonal ovplyvňovateľ alebo odborník vo výklenku.

Z dôvodu ich prítomnosti na sociálnych médiách sú ovplyvňovatelia vnímaní ako celebrity vo výklenku. Ľudia často spájajú pozitívne vlastnosti, ktoré vidia v ovplyvňovateľovi, s výrobkami, ktoré propagujú. To je dôvod, prečo by veľvyslanci značiek v sociálnych médiách mohli byť dobrým nápadom pre vaše podnikanie. Ak ovplyvňovateľ používa na svojich sociálnych médiách obrázky, životopisy, značky hash a popisy, mohlo by to mať veľký vplyv na sociálny dôkaz značky. Zohľadnite, že veľvyslanec sociálnych médií nemusí byť ovplyvňovateľom sociálnych médií. Môžu to byť aj odborníci v odbore alebo vášnivý zákazník. Všetko sa počíta!


Existuje mnoho ďalších tipov, ako priniesť relevantnú návštevnosť do vášho obchodu a ktoré sú zamerané na osvedčené postupy WordPress SEO. V tomto článku sme vám chceli ukázať taktiku, ktorá sa netýka iba SEO. Ale to má tiež veľký potenciál, ktorý vám pomôže zlepšiť výkonnosť vášho obchodu WooCommerce. Dúfame, že vám to pomôže! Chýba nám niečo? Čo robíte, aby ste prilákali vysoko kvalitných návštevníkov na svoj web?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map