Top 5 zásuvných modulov pre každé miesto WordPress

Na mnohých populárnych webových stránkach s tutoriálmi a spravodajskými programami WordPress a tiež v Meetups a WordCamps na celom svete existuje veľa vynikajúcich diskusií o dobrých doplnkoch pre WordPress: jazdce, kontaktné formuláre, zálohy, SEO, členstvo, elektronický obchod; ale zriedka vidím ľudí, ktorí sa zameriavajú na doplnky, ktoré sú špeciálne určené na údržbu a čitateľnosť koncovej časti vášho webu.


Ignorovanie údržby a údržby vášho webu vás môže nielen nechať zastaralou, zriedka používanou a oveľa menej navštevovanou stránkou až po extrémne prípady úplného poškodenia alebo úplnej straty obsahu. Bez náležitých bezpečnostných opatrení sa váš web môže rýchlo zaplniť tisíckami spamových komentárov, môže mať slabý alebo horší výkon, môže byť zraniteľný voči hackerom, čo nakoniec vedie k výpadkom a strate návštevníkov a potenciálnych zákazníkov na vašom webe..

V poslednom vydaní servera došlo k veľkým zlepšeniam v reakcii a kontraste správcu WordPress v 3.8, a automatické aktualizácie menších vydaní boli vítaným doplnkom jadra v programe WordPress 3.7. Päť doplnkov, ktoré som odporučil, sa posunú o úroveň 3,7 a 3,8 na ďalšiu úroveň a umožnia jemnejšiu kontrolu vzhľadu správcu a plánovanie automatických aktualizácií..

disclaimer: WPExplorer je pridružená spoločnosť pre jeden alebo viac produktov uvedených nižšie. Ak kliknete na odkaz a dokončíte nákup, môžeme uskutočniť províziu.

Akismet


Akismet

Ak máte blog WordPress, môžete si všimnúť komentáre týkajúce sa spamu alebo spätného sledovania z náhodných adries, ktoré mnohokrát obsahujú odkazy na reklamu alebo potenciálny malware, ktorý sa na vašich stránkach objaví. Tieto komentáre a spätné odkazy sú automatizované útočníkom, ale môžu rýchlo naplniť váš blog a databázu irelevantnými informáciami a predstavujú červenú vlajku zle udržiavaného blogu alebo webovej stránky, čo by mohlo poskytnúť jednoduchý cieľ pre tých, ktorí chcú spôsobiť neplechu..

Akismet je hosťovaná webová služba prevádzkovaná službou WordPress.com, ktorá automaticky zisťuje a odstraňuje spam a spätnú väzbu. Aby ste ho mohli používať, budete ho musieť aktivovať, ktorý je nainštalovaný v predvolenom nastavení spolu so samostatným hosťovaným WordPress, a budete tiež potrebovať účet WordPress.com a kľúč Akismet, ktorý je pre osobné použitie bezplatný a existuje minimálny poplatok pre podniky. Ak tiež používate modul kontaktných formulárov v doplnku Jetpack, spoločnosť Akismet sa bez problémov integruje do všetkých kontaktných formulárov, aby sa ubezpečila, že nevytvára nevyžiadanú poštu, to všetko bez výzvy captcha alebo výzvy pre používateľa; všetko sa rieši prostredníctvom služby.

Zabezpečenie Wordfence


Wordfence

Ak ste už niekedy mali nejaký web napadnutý, viete, že to môže byť oslabujúca a mimoriadne ťažká situácia, najmä ak pravidelne nevykonávate zálohy svojho webu. Stránky, ktoré nie sú správne zablokované pomocou silných hesiel a iných opatrení, môžu byť úplne zničené alebo zničené v priebehu niekoľkých minút. Vaša prvá obrana používa silné heslá, napríklad heslo, ktoré kombinuje veľké a malé písmená, čísla a špeciálne znaky; čím dlhšie heslo, tým bezpečnejšie je. Existuje niekoľko ďalších opatrení, ktoré by ste mali podniknúť, aby ste zaistili bezpečnú a uzamknutú stránku. Jedným jednoduchým spôsobom je inštalácia doplnku Wordfence Security..

Existuje niekoľko bezpečnostných doplnkov pre WordPress, ale zďaleka mojím najobľúbenejším a najkomplexnejším z týchto doplnkov je Wordfence. Wordfence denne kontroluje bezpečnostné chyby na pozadí a ak niečo nie je v poriadku, pošle vám e-mail. Kontroluje zmeny DNS, zmeny doplnkov a základných kódov, zastarané doplnky, nevyžiadané odkazy, ako aj ochranu pred útokmi hrubou silou obmedzením pokusov o prihlásenie. Jedná sa o skvelý doplnok, pretože okrem zabezpečenia brány firewall môžete vidieť aj všetky pokusy o prihlásenie a zablokovať používateľov podľa adresy IP. S verziou pro môžete dokonca blokovať celé krajiny. K dispozícii je tiež denník o premávke v reálnom čase, kde môžete zistiť, kto a odkiaľ prístupuje. Toto je doplnok, ktorý umiestnim na všetky stránky, ktoré budujem alebo sa s nimi stretávam. Dôrazne sa odporúča pre všetky weby WordPress.

Rozšírené automatické aktualizácie


pokročilé automatické-upgrade

Spolu s WordPress 3.7 prišli aj automatické aktualizácie, čo je obrovský časovo úsporný režim. Avšak iba 3.7 bude automaticky aktualizovať menšie vydania, ako napríklad 3.7.1; ale hlavné aktualizácie, ako napríklad 3.8, si budú vyžadovať manuálnu aktualizáciu. Ak chcete vyriešiť tento problém a nechať všetky aktualizácie bežať automaticky, mojím obľúbeným doplnkom sú rozšírené automatické aktualizácie. Tento doplnok aktualizuje menšie a hlavné vydania jadra WordPress spolu so schopnosťou automaticky inovovať doplnky a témy v dennom rozvrhu. Pri používaní tohto doplnku buďte opatrní, pretože neexistuje žiadna funkcia roll-back, takže sa chcete uistiť, že ste tento produkt spárovali so solídnym riešením denného zálohovania, ako je VaultPress.

WP-optimalizácia


optimalizovať

WordPress používa databázu spolu so súbormi na ukladanie obsahu a nastavení. Pri pravidelnom používaní sa databázy fragmentujú rovnako ako pevný disk ;. Keď sa informácie zapisujú, presúvajú a odstraňujú, miesto sa stáva nedostupným, takže optimalizácia tabuliek v databáze je niečo, čo treba rutinne robiť. Predtým ste sa museli prihlásiť do PHPMyAdmin a zadať niekoľko príkazov na vykonanie tejto úlohy. PHPMyAdmin môže byť desivé miesto a dokonca aj najskúsenejší vývojári môžu omylom vymazať web pomocou niekoľkých kliknutí alebo stlačení klávesov.

WP-Optimize vám umožňuje spravovať optimalizáciu databázy priamo z ovládacieho panela WordPress, čo je bezpečnejšie a oboznámenejšie s administrátormi WordPress. Okrem toho, že vám umožňuje naplánovať túto úlohu vo vopred určenom čase, ktorý určíte, existujú aj ďalšie bežné úlohy týkajúce sa vyčistenia databázy, napríklad odstránenie dodatočných revízií, konceptov a nevyžiadaných poznámok. Nainštalujem tento doplnok na všetky stránky, ktoré používam, a zvyčajne nastavujem týždenný rozvrh pre väčšinu lokalít.

Stĺpce správcu CodePress


codepress

Toto je úžasný doplnok, ktorý má čo do činenia s údržbou webu a viac so správou používateľského rozhrania backendu WordPress. Keď prezeráte stránky, príspevky, médiá a na mnohých obrazovkách správcov, existuje zoznam stránok / príspevkov / médií podľa názvu, autora, dátumu a ďalších súvisiacich informácií. Doplnky môžu tieto stĺpce pridať alebo odstrániť. Napríklad mnohí sú oboznámení s WordPress SEO od Yoast pridaním niekoľkých stĺpcov súvisiacich s SEO na tieto stránky. Správcovské stĺpce CodePress vám umožňujú skryť zobrazené stĺpce alebo zobraziť skryté stĺpce, dokonca aj vlastné polia. Toto je užitočné najmä pri pridávaní miniatúry príspevku, aby ste sa uistili, že sa nachádza odporúčaný obrázok, alebo sa uistite, že na príspevku / stránke bolo vyplnené vlastné pole. Skvelý nástroj, ktorý je užitočný najmä na veľkých alebo vlastných stránkach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map